Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.

chcialbym zwiększyć zasieg sygnału wifi w mieszkaniu 65 m2. 
obecnie używam router nergear R6800, jest on podłączony do routera z UPC. 
wszystkie urządzenia jakie posiadam są połączone z routerem przez wifi, nie chce w mieszkaniu żadnego okablowania. 
Zastanawiam się nad zmiana na router Asus rt ac87u. Pytanie, czy ten Asus będzie dużo lepszy niż netgear czy nie wymieniać ?

 

Link to post
Share on other sites

Z tym mesh to w sumie dobry pomysł, w związku z tym mam pytanie ponieważ w kwestii sieci bezprzewodowych jestem kompletnie zielony . Obecnie mam usługę UPC 500 Mb, router od UPC mam ustawiony jako bridge o podłączony do niego router netgear r6800 i łącze się z nim ze wszystkimi urządzeniami przez wif. Ale mam jeszcze jeden router wolny w domu tp link Ac1200 , czy mogę go podczepić pod tego netgear tak żeby pracował jako kolejny router wzmacniacz , oczywiście połączyć je oba przez wifi, żadnych kabelków, to by rozwiązało ten temat. Jeżeli jest jakiś poradnik to bardzo poprosze o link 

Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, elkomendante napisał:

Ale mam jeszcze jeden router wolny w domu tp link Ac1200 , czy mogę go podczepić pod tego netgear tak żeby pracował jako kolejny router wzmacniacz , oczywiście połączyć je oba przez wifi, żadnych kabelków, to by rozwiązało ten temat. Jeżeli jest jakiś poradnik to bardzo poprosze o link 

Nie ma sensu, TP by musiał być podłączony po kablu, z tego co kojarzę nie będzie on robił jako wzmacniacz. Jak przeciągniesz do niego kabel, to będzie OK. Dziwię się, że przy 65m2 masz problem z zasięgiem, jak jest ustawiony ruter względem reszty pomieszczeń w mieszkaniu?

Link to post
Share on other sites
W dniu 20.02.2021 o 13:21, elkomendante napisał:

p link Ac1200 , czy mogę go podczepić pod tego netgear tak żeby pracował jako kolejny router wzmacniacz , oczywiście połączyć je oba przez wifi, żadnych kabelków, to by rozwiązało ten temat. Jeżeli jest jakiś poradnik to bardzo poprosze o link 

Bawiłem się z czymś takim na Asusach i Netgerach i jeszcze nigdzie to poprawnie nie działało. Najlepiej podepnij tego TP-Linka  w drugim końcu mieszkania po kablu  i skonfiguruj jako AP. Jeden kabel zawsze jakoś gdzieś po listwach lub w szparze między ścianą a panelami się upcha.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...