Skocz do zawartości

Nowa platforma, ciągłe BSODy...


Recommended Posts

1 godzinę temu, marko22 napisał:

Można jeszcze test przeprowadzić Linpackiem. Ponoć bardziej skuteczny, niż Prime95 i OCCT

Chyba w wygrzewaniu, tak jak furmark dla grafik. Wykrywanie błędów jest najlepsze w prime95 chyba jednak, OCCT ma wbudowanego linpacka swoją drogą.

Link to post
Share on other sites

Właśnie w testowaniu stabilności. Poczytaj - https://www.ngohq.com/linpack-xtreme.html

Prime 95 staroć. OCCT korzysta z plików linpack z 2012 roku.... Jak jest naprawdę, nie mam pewności. Ale to nie są stare informacje. I najlepiej testować na linuxie. 

 

https://forums.overclockersclub.com/topic/207215-introducing-linpack-xtreme-stress-testing-utility-for-overclockers/

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj znowu płyta z serwisu MSI wróciła jako sprawna, jedynie procesor nie sprawdzony, reszta podzespołów działa w obecnej platformie.

Jakieś pomysły? Cała reszta tzn GPU, RAM, SSD, PSU, obudowa :D na innej płycie i procesorze działa bez problemu. 

Jak można sprawdzić procesor na innej płycie głównej? Być może uda mi się zdobyć dostęp. 

I tak jak myślałem tak się stało 11 generacja i płyty do niej już są :/ 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam po przerwie, aktualizacja.

Moja płyta + procesor + ram działa u znajomego bez żadnego problemu z innymi komponentami - jest stabilnie. 

Mój zasilacz + dysk + karta graficzna działa u mnie bez żadnego problemu z platformą na Pentiumie. 

Dlaczego jeżeli połączę to w jedną całość to się sypie i jest niestabilne? 

5 miesięcy bujam się z tym sprzętem :D 

Aktualnie ten znajomy składa mi to w całość i ma sprawdzić czy będzie stabilne w co wątpię, bo testowałem tą konfiguracje.

Płyta 3 raz wróciła jako bez wykrytej usterki.

Może Radeon coś się gryzie z 10 generacją Intela? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Hej, przepraszam, że się nie odzywałem ale totalny brak czasu na PC. 

Finał akcji jest taki, że wysłałem płytę kolejny raz ale razem z procesorem na gwarancję.

Finał - zwrócenie pieniędzy za obydwie rzeczy, zamówiłem Ryzena 5 1600 AF z płytą ASUS B450M TUF PRO II.

Żadnego crasha, BSODu od długiego czasu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...