Skocz do zawartości

Nowa platforma, ciągłe BSODy...


Recommended Posts

  • 5 tygodni później...

UPDATE: 

Płyta główna jutro powinna być u mnie w domu z serwisu. ". Rezultat zlecenia: Nieuwzględniono. Usterka niewykryta"

Czyli co? Składać to i zobaczyć - może jakimś cudem będzie stabilny? Czy od razu procesor wysyłać na gwarancje? Się okaże, że szybciej 11 generacja Intela będzie niż ten sprzęt będzie w pełni sprawny ;)

 

Link to post
Share on other sites

Pamięć mam na płycie pożyczonej z Pentiumem, działa bez problemu.

Raczej odesłanie całości odpada, naprawdę możliwe że procesor przechodzi test w narzędziu diagnostycznym Intela a RAM sypie? Kurcze, jutro odpale na moich kostkach memtest ale na innej platformie. Obecnie mam GPU, RAM, Zasilacz tylko płyta to MSI B250M-PRO-VDH I procesor G4600 i działa bez problemu. Więc coś z nowych części jest uszkodzone. Nie mam już pomysłu. 

Odesłanie całości odpada, ponieważ niektóre części są stare, nie wraz z nowym zakupem.

 

Link to post
Share on other sites

Pozostaje sprawdzenie na innym CPU. Błąd 0x00000050 to problemy z pamięcią, cytat: Może również wystąpić po zainstalowaniu wadliwego sprzętu lub w przypadku awarii zainstalowanego sprzętu (zwykle jest to związane z wadliwą pamięcią RAM, czy to pamięcią główną, pamięcią podręczną L2 RAM, czy pamięcią RAM wideo).

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Są jakieś programy żeby sprawdzić CPU i GPU pod kątem pamięci? W ostatnim BSOD było że problemem jest amdxxx.sys, nie pamiętam dokładnie. Wskazuje to na problem z grafiką, lecz na innej platformie działała bez problemu.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, usulek napisał:

Są jakieś programy żeby sprawdzić CPU i GPU pod kątem pamięci? W ostatnim BSOD było że problemem jest amdxxx.sys, nie pamiętam dokładnie. Wskazuje to na problem z grafiką, lecz na innej platformie działała bez problemu.

Raczej problem ze sterownikiem. Składaj na nowej płycie. Ileż można się z tym bawić :D 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze test RAM tym programem https://hcidesign.com/memtest/ Musisz jedynie w oknie z wielkością ilości testowanego RAM wpisać wartość max 2 GB, tyle obsługuje wersja standardowa. Obejściem jest uruchomienie kilku okien programu i w każdym ustawia 2 GB, aż do osiągnięcia wielkości zainstalowanego RAM np. przy 16 GB możesz uruchomić test w 6 oknach programu po 2 GB.

Link to post
Share on other sites

Pożyczyłem zasilacz z czarnej listy :P Cube II MAX 700w .... O dziwo działa od 3 dni bez żadnego blue screena czy restartu. To co ten mój BeQuiet uszkodzony? 

Bez dużego obciążenia (tylko internet) by przeżył ten komputer na tym chińczku? TO bym tego BeQuieta na gwarancję wysłał.

Link to post
Share on other sites

Dobra jednak to chyba jednak nie zasilacz :/ Na tym tanim jest to samo nadal. Jakieś pomysły? Co mam zrobić?

Już trzeci miesiąc się bujam z tym zestawem. Karta działa na innym :/ Ram to samo, dysk wymieniany, płyta na gwarancji - nie wykryto usterki. Robiłem testy programami podrzuconymi wyżej - nie wyrzucało żadnych błędów. 

Link to post
Share on other sites

Też stawiał bym na procesor jak wcześniej pisałem, ale kartę graficzną też możesz sprawdzić dokładnie na innym komputerze...

Albo zamów procka na allegro z smart i sprawdź - odsyłka paczkomatem jest za free. - tak wiem trochę januszowanie, ale jakoś sobie trzeba radzić...

Link to post
Share on other sites

Tak bios aktualny, karta działała przez miesiąc bez problemu na platformie kiedy ta płyta była na reklamacji. Wcześniej też od nowości karta u mnie - żadnych problemów. 

Najdziwniejsze jest to, że MemTest wywalał błędy ciągle. Na łącznie trzech kompletach pamięci próbowałem. Po wysłaniu płyty na gwarancje i złożeniu ponownie memtest przechodzi cały test, lecz BSOD zostaje. Piny proste, oczywiście.

Edytowane przez usulek
Link to post
Share on other sites

Nie da się? Można jeszcze test przeprowadzić Linpackiem. Ponoć bardziej skuteczny, niż Prime95 i OCCT. Jest jeszcze opcja w biosie dotycząca częst. i współczynnika dla CPU

 

Cytat

Core X X of X xxxx MHz [Auto] Allows you to set the CPU ratios for different number of active cores. These items only appear when CPU Ratio Apply Mode set to Per Core.

Może tą drogą da się wyeliminować (lub potwierdzić) winę procka.

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...