Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

6 minut temu, wrobel_krk napisał:

Dziwne tylko 188w przecież nie mogą dać TDP niższego niż w referencje. Przynajmniej w specce jest 230w.

Mogą. Mój XFX 6800 ma fabrycznie 203W zamiast 250. Ale za to boostuje do ok. 2250mhz, a powinien do 2105. 6600xt Pulse ma 138W, jeśli dobrze pamiętam, zamiast 160W i też boostuje wyżej niż oficjalna specka.

Nie ma sensu żyłować PL, jeśli sweet spot jest o wiele niżej.

2 minuty temu, zbiku90 napisał:

Mój XFX 6800 ma fabrycznie 203W zamiast 250

Żeby było śmieszniej max co mogę ustawić bez grzebania w vbiosie to 223W.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

No to mnie zaskoczyliście, na szybko nie znajduje w necie nigdzie żeby gdzie na bylo tym że bierze 6700xt tylko 190w(taki limit domyślny) Znalazłem że niby mialy byś 2 asici jeden 188w drugi 221w ale potwierdzenia nigdzie;)

 

 

Link to post
Share on other sites

Mamy rozwiązanie zagadki. AMD podaje zużycie tylko rdzenia i pamięci, pomijając straty na sekcji zasilania, wentylatory czy RGB. Stąd faktyczne zużycie potrafi być nawet 20-30% wyższe niż to raportowane przez soft.

https://www.igorslab.de/en/graphics-cards-and-their-consumption-read-out-rather-than-measured-why-this-is-easy-with-nvidia-and-nearly-impossible-with-amd/4/

https://www.igorslab.de/en/graphics-cards-and-their-consumption-read-out-rather-than-measured-why-this-is-easy-with-nvidia-and-nearly-impossible-with-amd/5/

  • Dzięki 4
Link to post
Share on other sites

UWAGA : cena tego egzemplarza obniżona ze względu na nalot na chłodnicy karty (widoczny na ostatnim zdjęciu w aukcji) nie mający żadnego wpływu na funkcjonowanie czy chłodzenie karty

 

Pamiętaj chemiku młody - radiator karty graficznej wyciągaj prędko z wody. 

 

Inaczej będzie "nalot" tj. korozja wżerowa. 

  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Artok napisał:

Pamiętaj chemiku młody - radiator karty graficznej wyciągaj prędko z wody. 

 

Inaczej będzie "nalot" tj. korozja wżerowa. 

Pewnie "profesjonalnie" odnowiona po wyjęciu z koparki, tylko Chińczyk zapomniał dobrze wysuszyć przed zapakowaniem ;) 

https://twitter.com/i/status/1573172447926681601

 

Link to post
Share on other sites

Ja pisze prawdę, i kuźwa nie wierzą.
A na serio to nigdy nie próbowałem kopać i w sumie nawet nie wiem jak.
Ale zawsze to samo, po koparce i koniec bo mocna, nie wierzą że dzieciom tak było do grania.
Ostatnio mnie gostek zezłościł odpaliłem 3 kompy i mówię szukaj. Ale cena jak nic nie znajdziesz 200 w górę. Popatrzył, położył kasę i chodu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Taka sytuacja - powymieniałem sobie trochę bebechów w komputerze z myślą o graniu w 1080p, ale jednak zaczął mnie ten monitor irytować (zbyt niska gęstość pikseli) i myślę o wymianie na 27" 1440p jednak. No i pojawiają się pytania:

1. Czy 6700 10GB uciągnie 1440p w średnich detalach chociaż? W sumie mam do ogrania sporo starszych gier jeszcze, ale czy w takie Deathloop, Last of Us, God of War będzie można w tych 48 FPS+ pograć? Na pudełku jak byk stoi 1440p,ale mam świadomość, że to karta bardziej do 1080p.

2. Czy ktoś miał doświadczenie z RSR (Radeon Super Resolution) 1080p na ekranie 1440p? Jak to wygląda? Głównie chodzi mi o elementy statyczne - napisy, HUD itp. Są rozmyte, czy da się wytrzymać?

3. Trochę nie w temacie, ale wolałbym panel VA, bo IPS mi średnio pasuje - i to płaski. Udało mi się znaleźć dosłownie jeden monitor - AOC Q27G2U (144 Hz). W tej chwili mam AOC 25G3ZM 240 Hz i w ogóle smużenia nie zauważam, ale w recenzjach ludzie trochę na to stękają. Miał ktoś może styczność? Druga kwestia - czy przy tej wielkości ekranu występuje jakiś gamma shift w narożnikach? Pamiętam, że strasznie mnie to irytowało w TN-ce. W IPS-ach ciężko mi znieść backlight bleed, kiepski kontrast i beznadziejną czerń.

Link to post
Share on other sites
50 minut temu, radosuaf napisał:

1. Czy 6700 10GB uciągnie 1440p w średnich detalach chociaż?

Uciągnie z pewnymi kompromisami. Na pewno we wszystko w ultra nie pograsz.

52 minuty temu, radosuaf napisał:

Jak to wygląda? Głównie chodzi mi o elementy statyczne - napisy, HUD itp. Są rozmyte, czy da się wytrzymać?

Są rozmyte. W większości wymagających gier masz FSR2 który działa o wiele lepiej.

53 minuty temu, radosuaf napisał:

Druga kwestia - czy przy tej wielkości ekranu występuje jakiś gamma shift w narożnikach? Pamiętam, że strasznie mnie to irytowało w TN-ce.

Tu ciężko mi się odnieść bo na co dzień korzystam z zakrzywionej 27" VA i obraz jest jednolity na całej powierzchni. Przekłamania na pewno nie są aż takie jak w TN, mnie osobiście najbardziej przeszkadza smużenie, no ale też monitor mam niezbyt szybki.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

6700 ogarnie 1440p jeśli umiesz się nagiąć do zjechania z detalami na medium (plus zapomnij o RT). 

 

Testowałem RSR na ekranie 49" 5120x1440 do 2560x1440 i lepiej wyglądało zejście z detalami jeszcze poziom niżej. 

 

27" VA to tylko Samsung Odyssey G7 (1. gen). Miałem, polecam. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbiku90 napisał:

Uciągnie z pewnymi kompromisami. Na pewno we wszystko w ultra nie pograsz.

Są rozmyte. W większości wymagających gier masz FSR2 który działa o wiele lepiej.

Tu ciężko mi się odnieść bo na co dzień korzystam z zakrzywionej 27" VA i obraz jest jednolity na całej powierzchni. Przekłamania na pewno nie są aż takie jak w TN, mnie osobiście najbardziej przeszkadza smużenie, no ale też monitor mam niezbyt szybki.

 

1. Na Ultra się nie nastawiam. Wysokie byłyby OK, Medium do przejścia, ale w najniższych to bym jednak wolał nie grać...

2. Tak właśnie mi się wydaje. Gry z ery przed FSR raczej pojwinny pójść, a aktualne powinny mieć FSR - najwyżej się zejdzie z jakości FSR jedno albo dwa ustawienia niżej. RSR to awaryjna opcja, chociaż chyba się jednak średnio nadaje, jak widać...

 

 

2 godziny temu, Rebelmind napisał:

6700 ogarnie 1440p jeśli umiesz się nagiąć do zjechania z detalami na medium (plus zapomnij o RT). 

 

Testowałem RSR na ekranie 49" 5120x1440 do 2560x1440 i lepiej wyglądało zejście z detalami jeszcze poziom niżej. 

 

27" VA to tylko Samsung Odyssey G7 (1. gen). Miałem, polecam. 

 

Średnie to chyba wytrzymam, RT to wiadomo, nie w AMD.

No cóż... Czyli RSR tylko w sytuacjach awaryjnych.

Odyssey trochę miażdży ceną , ale dzięki za propozycję :).

Link to post
Share on other sites

Tj dramat, bo ja bodajże 3 lata temu miałem tego G7 i dałem za niego wtedy ~2000 PLN. Gdy go zmieniałem i poszedł do kuzyna to był zwrot 1500 PLN bo w outletach pełno było wtedy szutk poniżej 2000. Spróboj zapolować na jakąś promocję, bo te 240Hz i najszybsza matryca Ultra VA są zdecydowanie warte dopłaty - szczególnie że u Ciebie ten monitor prawdopodobnie posłuży dłużej więc da się na to spojrzeć jak na pewnego rodzaju inwestycję. 

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/monitor-samsung-odyssey-g7-oled-2k-240hz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...