Skocz do zawartości

Wymiana procka i płyty


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

Przypomnę tylko, że AMD zaleca NIE TESTOWAĆ Ryzena 3000 wyplalarkami typu Prime95 (bo to nie jest naturalne środowisko pracy dla tych procesorów). Z tego, co pamiętam to tłumaczenie byli takie, że procesory z rodzinny Matisse mogą wykazywać niestabilności przy takim syntetycznym obciążeniu, podczas gdy w normalnej, codziennej pracy będzie Rysiu stabilny jak skała ;)

Link to post
Share on other sites

Wczoraj godzinka grania w Division 2 na 1.275 i było okej zero problemow. W prime95 znowu miałem error po około 25 min tym razem na napięciu 1.281. Teraz pytanie czy OC nie stabilne czy to o czym wspomina Rebel.

Link to post
Share on other sites

Jak pisze @Rebel, Prime95 testuję w sposób który nigdy nie wystąpi w normalnym użytkowaniu, jak testować to tylko bez AVX, albo z AIDA64 czy OCCT, warto też w międzyczasie odpalić np YouTube, czy jakieś video, w czasie torturowania:). Odpal w sumie też CB R20 bo ono potrafi sypać błędami,(przynajmniej u mnie) jak miałem za wysokie mnożniki, czy za małe napięcie.

Link to post
Share on other sites

Za wasza rada 1.244 V i w OCC godzinka bez błędów , CB R20 tez spokojnie. Dzisiaj idę pograć ale jutro dalej spróbuje zejść z napięciami.
Jeszcze mała sprawa. Otóż na ustawieniach fabrycznych w biosie pokazuje mi napięcie Core V 1.46  a po manualnym OC procek chodzi stabilnie na 1.25 V . To normalne ze fabrycznie ustawiają tak wysokie napięcie ?

Link to post
Share on other sites

To znowu ja. Skończyłem stabilizowanie  na 1.244 V i  4.2 Ghz, a temperatury piękna sprawa w grach 50-60 stopni. 
Zabrałem się za podkręcanie pamieć, Wklepałem dane z thaiphoon do Ryzen Dram Calculator 1.7.3 . W kalkulatorze ustawiłem taktowanie ramu na 3000 Mhz na początek, czyli takie jakie mam z profilu XMP. I kicha , windows wywala przy ładowaniu blue screena. 

Co robię nie tak ??

Screny z programow :
https://ibb.co/58fX2tQ

https://ibb.co/dkPJQ96

Link to post
Share on other sites

Ustawiłem dzisiaj w biosie 3200 Mhz i i zmieniłem tylko podstawowe timingi oraz napięcie na 1.37
Komp sie uruchomił ale podczas testu pamięci w Aida64 blue screen.

Może to wina niskiego vcore na procesorze i kontroler pamięci nie wyrabia ??


Spróbuję sprzedać stare pamięci i kupić coś innego. Temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...