Skocz do zawartości

Wymiana procka i płyty


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

Zazdro, sam rozmyślam na przesiadką dokładnie na ten sam mobas, bo mój X570 "leży odłogiem" - a po sprzedaży dostałbym płytę z PASYWNIE chłodzonym chipsetem i opcją łatwej/szybkiej aktualizacji Biosu + starczyłoby na dobry obiad w knajpie.

 

Jeżeli temat uważasz za rozwiązany to proszę - oznacz najlepszą odpowiedź (nie musi być moja), oraz Ofc podziel się wrażeniami po zakupie! ;)

Link to post
Share on other sites

Dojechało do mnie chłodzenie Gelid Phantom i mam szybkie pytanko, czy muszę zakładać backplate z zestawu czy zostawiać ten co jest oryginalnie zamontowany na płycie głównej ? Proszę bez śmieszkowania po prostu ostatnią modernizacje robiłem 4 lata temu.

 

Edit. Nie ma tematu poradziłem sobie.

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites

Warto zapamiętać

 

EDIT

Jestem już po złożeniu kompa, reinstalacji systemu itd. Wszystko śmiga jak należy, martwi mnie tylko wysokie napięcie na procku sięgające 1,475 V , przynajmniej takie mam odczyty Maximum w HWInfo65. Czy to normalne czy coś u mnie nie tak ??

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites

Jeśli to jest chwilowe napięcie to raczej normalne zachowanie, wtedy pewnie pracował na maksa 1 rdzeń, jakby takie napięcie było ciągłe lub występowało przy dużym obciążeniu CPU to znaczy że jest coś nie tak.

Sprawdź napięcia przy dużym obciążeniu CPU np odpal jakiś benchmark/stres test i sprawdź czy wtedy są poniżej 1.38v jak tak to jest git.

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Dzięki. Dzisiaj wieczorem spróbuję.

 

EDIT:

Pobawiłem się OC Ryzena. I mam pytanie. Obecnie takie ustawienia https://ibb.co/5GLNMQk . W kółeczku zaznaczyłem o jakie parametry mi chodzi. To normalne ? Procek na ustawieniach auto miał wahania  Core VID nawet do 1.47 V

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites

Tak, tj typowe zachowanie dla R3000: Boost przy obciążeniu pojedynczego rdzenia wymaga podania takiego napięcia - zobacz, że jeżeli pociśniesz go po większej liczbie jajek to max co zobacz to okolice 1.25V.

 

Jeżeli nie chcesz takiego zachowania to możesz zrobić ręczne OC: ustawić all core zegar na stałe na 4200 z zegarem ~1.25V, co powinno być nieodczuwalne z punktu widzenia wydajności a temperatury będą lepsze.

Link to post
Share on other sites

Obecnie testuje 4.2 na 1.275 V Core i póki co stabilnie.

 

Mam jeszcze pytanie do doświadczonych posiadaczy Ryśka. W i7 6700k miałem ustawione 4.6 Ghz pod obciążeniem ale w spoczynku zegary spadały. Na ryzenie tez można tak ustawić ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...