Skocz do zawartości

Garaż w bryle domu czy rozdzielnie?


Recommended Posts

Jak wam się wydaje, która opcja będzie lepsza? Garaż w bryle domu? Czy jednak rozdzielnie? Czyli taki znajdujący się w budynku obok?

Pytanie, czy garaż w bryle domu jest praktycznym rozwiązaniem? W sensie, czy np nie przeszkadzają spaliny, zapach olejów, paliw itd? Pytam, bo np moi sąsidzie mają praktycznie cały czas otwarte drzwi garażowe, pewnie aby się wietrzyło?

Edytowane przez mcyfer
Link to post
Share on other sites
Jak wam się wydaje, która opcja będzie lepsza? Garaż w bryle domu? Czy jednak rozdzielnie?

 

oddzielnie... 

 

W sensie, czy np nie przeszkadzają spaliny, zapach olejów, paliw itd?

 

dokładnie tak, poza tym musisz grzać tą kubaturę - nawet jeśli nie grzejesz to ciepło i tak tamtędy ucieka. Jeśli chcesz sobie coś podłubać wszystko słychać.  Jak zbudujesz sobie kanał to wilgoć... itp .itp.

I w końcu najważniejsze - jak kumple wpadną na piwko to incognito okupujecie garaż a żona nie truje. Dziękuję. :)

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiele jeszcze zależy od takich czynników jak termoizolacja budynku. Kolejna ważna sprawa to wentylacja. Najlepiej gdy jest rozdzielna dla garażu oraz części użytkowej. Chodzi o to, aby smrodek spalenizny z garażu nie przedostawał się np do pokoju.

Aby dodatkowo uszczelnić oba pomieszczenia, można dodatkowo zastanowić się jeszcze nad jakimiś drzwiami dymoszczelnymi. Czym się różnią drzwi dymoszczelne od ognioodpornych, które też często są montowane w takich miejscach? Tutaj https://www.alufire.com/pl/blog/roznica-pomiedzy-drzwiami-ognioodpornymi-a-dymoszczelnymi/ można o tym doczytać.

Link to post
Share on other sites

Ja mam w domu i jest fajnie , auto z rana ciepłe . Minusy to chyba tylko utrata ciepła bo mam nie ocieplone drzwi . Smrodu żadnego nie ma , polonezów lub maluchów na gaźniku już prawie nikt nie ma . Jak coś grzebie to też ciepło i bez wilgoci w chłodniejsze dni . Tyle że garaż mam w piwnicy .

Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...