Skocz do zawartości

jmichael

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

6 Neutralny

O jmichael

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. A co w sytuacji gdy np pompa się uszkodzi, wystąpi jakiś bład a mamy zimę. Czy jest jakiś plan B?
 2. Czytam, że wiele też zależy od dobrze ocieplonego domu. Tzw domu energooszczędnego czy wręcz pasywnego. Czyli takiego którego OZC jest stosunkowo niskie. Czy przy niskim OZC również potrzeba dodatkowego źródła ciepła?
 3. Jak się użytkuje w praktyce pompę ciepła? Mam tutaj na myśli, czy dobrze sprawdza się w ogrzewaniu podłogowym + podgrzewaniu CWU? Jak jest z ich obsługą, serwisowanie, kosztami eksploatacyjnymi. Jak sprawdzają się w układach z dodatkowym źródłem ciepła jakim jest np kominek?
 4. Jak dla mnie Covid to taka trochę druga hiszpanka. Wówczas też pierwsza fala była łagodniejsza od drugiej. To druga wyłożyła ludzkość w sposób masowy.
 5. Każdy najeżdża na tych medyków, a przecież przemęczony medyk, to medyk który może popełnić błąd lekarski. A umówmy się, błędy lekarskie, błędy medyczne są obecnie restrykcyjnie karane. Są to najczęściej sprawy karne: Krótko mówiąc odpowiedzialnosć jest duża i wcale nie dziwię się, że wielu lekarzy nie podejmuje ryzyka wprowadzania innowacyjnych terapii.
 6. jmichael

  Biokominek w mieszkaniu

  Fajna sprawa, sami chcemy też sobie coś takiego zainstalować. Planujemy też w przyszłości wdrożyć pompę ciepła typu powietrze-powietrze. Zastanawiamy się tylko, które opcje będą najlepsze z tego zakresu?
 7. Wkurzają mnie leasingodawcy, bo ustalają sztywne warunki ubezpieczeń np OC i AC. I aby dokonać zmiany, to trzeba placic. Uważajcie na tego rodzaju zapisy, bo ja się naciąlem.
 8. Wiele jeszcze zależy od takich czynników jak termoizolacja budynku. Kolejna ważna sprawa to wentylacja. Najlepiej gdy jest rozdzielna dla garażu oraz części użytkowej. Chodzi o to, aby smrodek spalenizny z garażu nie przedostawał się np do pokoju. Aby dodatkowo uszczelnić oba pomieszczenia, można dodatkowo zastanowić się jeszcze nad jakimiś drzwiami dymoszczelnymi. Czym się różnią drzwi dymoszczelne od ognioodpornych, które też często są montowane w takich miejscach? Tutaj https://www.alufire.com/pl/blog/roznica-pomiedzy-drzwiami-ognioodpornymi-a-dymoszczelnymi/ można o tym doczytać.
 9. jmichael

  Fotel do komputera

  Ostatnio bylem w IKEA i muszę powiedzieć, że mają tam dosyć duży wybór z tego zakresu.
 10. jmichael

  Biokominek w mieszkaniu

  W teorii przy niewielkim pomieszczeniu można dogrzewać, jednak w praktyce kupiłem głównie pod kątem kwestii dekoracyjnych oraz klimatu w pomieszczeniu. Produkt spalania jest tutaj nieszkodliwy bo jest to para wodna. Biokominek zamawiałem sobie bezpośrednio u producenta, tak więc jeśli jesteś zainteresowany wstawieniem sobie takiego kominka do siebie, zerknij sobie https://aflamo.pl/20-biokominki Na stronie są opisane parametry poszczególnych urządzeń.
 11. jmichael

  Biokominek w mieszkaniu

  Mam w salonie taki kominek, porą zimową chodzi u mnie praktycznie codziennie. Nie musisz do niego budować specjalnych kominów, w zasadzie potrzebna jest tylko normalnie działająca wentylacja grawitacyjna. Brałem pod uwge elektryczny ale u mnie biokominek wygrywa bo w przeciwieństwie do elektronicznego daje prawdziwy żywy płomień. Warto jest mieć to przy uwadze.
 12. Na takich konstrukcjach można powiesić nawet meble, wszystko jest jedynie kwestią odpowiednio dobranych profili stalowych. Tam gdzie ma być telewizor, telewizor profile powinny być zdecydowanie mocniejsze. Moim zdaniem, minimalna grubość profili 50mm + płyta G-K 12,5mm. Do tego możesz ewentualnie zastosować jakieś zabezpieczenie akustyczne w postaci taśmy, którą przyklejasz na łączeniu profili. Tutaj doczytaj: https://www.siniat.pl/pl-pl Masz tam dział z poradami, z tego typu instalacjami.
 13. Aktualnie Opel Corsa D, zagazowany. Muszę powiedzieć, że sprawdza się to naprawdę bardzo dobrze.
 14. To co boli, to nasze kiepskie przygotowanie do tego kryzysu. Straciliśmy jakieś 6 tygodni na przygotowanie się do tego.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...