Skocz do zawartości

Recommended Posts

38 minut temu, r1023 napisał:

Ok, a mi chodziło o narzut na sterownik, żeby sobie kolega do którego była ta odpowiedź spróbował pograć na sensownym komputerze

https://valid.x86.fr/fmu8fc

To mój komputer jaki jest?:)

W ogóle o czym Ty piszesz? Pod DX12 Karty Nv potrzebują więcej mocy procesora,i tyle.Dotychczas była mantra że do słabszych procków....,karty Nv:)

Link to post
Share on other sites

 

to gra dx11 a co do wyniku fps to jest porównywalny

 

co do dx12 nvidia kiedys mocno kulala tutaj w 1080p i1440p ale stery to zmienily

20 minut temu, Dominik132 napisał:

Pod DX12 Karty Nv potrzebują więcej mocy procesora,i tyle.

wrzucałem filimi z hitmana i nie widać tego po cpu load

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, janek20 napisał:

 

 

 

to do dx12 nvidia kiedys mocno kulala tutaj w 1080p i1440p ale stery to zmienily

wrzucałem filimi z hitmana i nie widać tego po cpu load

Pascal i DX12....Nie nie,to zostawmy

W Hitmanie trzeba by było locka fps zrobić,żeby coś powiedzieć

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wiele powyższych wpisów miesza ze sobą bardzo wiele wątków i brak w nich podstawowej systematyki.

Obserwuję od wielu lat wiele podejmowanych prób wyjaśnienia optymalnego zgrania procesora i karty graficznej.

Tęgie głowy i całe redakcje próbują preparować laboratoria, procedury testowe, i wydaje mi się, że poważnie podchodzący do tematu testerzy są ostrożni w jednoznacznym wnioskowaniu.

Mnie do głowy przychodzi tak wiele zmiennych w procesie renderowania klatek w grach komputerowych, że po ponad 20 - stu latach interesowania się branżą komputerową mogę powtórzyć za innymi - AMD ma jakiś problem ze sterownikami w swoich kartach graficznych. 

Nie kojarzę takich problemów jak karty te produkowane były przez ATI Technologies.

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, Dominik132 napisał:

Pod DX12 Karty Nv potrzebują więcej mocy procesora,i tyle.Dotychczas była mantra że do słabszych procków....,karty Nv:)

Jak na razie masz tylko jeden test, który takie coś wykazał w dodatku na kanale, który od zawsze mocno faworyzował AMD. Ja osobiście zgadzam się z tym co jest w tym materiale choć skala problemu nv w DX12 jest mikroskopijna  na tle problemu AMD w DX12. 

Chyba nie trzeba tłumaczyć, że w DX12 samo API w olbrzymim stopniu odciąża procesor od zadań czego nie było w API Dx11. 

1 minutę temu, Krzysztof Miś napisał:

Nie kojarzę takich problemów jak karty te produkowane były przez ATI Technologies.

To jest kwestia API i odpowiedniego przygotowania pod nie architektury jak i sterowników. 

W DX9 AMD miało lepsze sterowniki od nV z mniejszym obciążeniem. 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, DjXbeat napisał:

Chyba nie trzeba tłumaczyć, że w DX12 samo API w olbrzymim stopniu odciąża procesor od zadań

Może nie tyle odciąża, co bardziej równomiernie rozkłada wykonywane działania na dostępne wątki CPU.

Link to post
Share on other sites
39 minut temu, Dominik132 napisał:

W Hitmanie trzeba by było locka fps zrobić,żeby coś powiedzieć

relacje procentowe pozostaną.

Powiem ci ze nigdy nie zastanawiałem sie nad cpu load,interesował mnie wynik fps w narzucie.To jest zabieranie sie od d strony.A co do forzy sie nie zmieniło na nowszych nvidiach.Z nowymi drajwerami fps mocno urósł ale dalej jest nieco słabszy niż w radeonch.Nie ma zadnej tragedii bo po pierwsze z niepełnym gpu load a po drugie to 200 fps plus

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, r1023 napisał:

 

w stopce to masz cos innego. Ale to co masz to i tak nie jest topowa karta ;)

Nie aktualizowałem sygnatury.Właśnie...Jak,czym ją zrobić?Nie chce mi się ręcznie wklepywać. A karta jest prawie topowa.Spokojnie:)

Edytowane przez Dominik132
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, janek20 napisał:

Dont buy geforce?

To pytanie retoryczne.....Oni nie twierdzą dokładnie - Nie kupuj Geforce.

7 minut temu, mirai99 napisał:

Położył radiator NA backplate? Dobrze widzę?

Taaaaa.....Każdy sposób dobry na zbicie temp :D 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, marko22 napisał:

Taaaaa.....Każdy sposób dobry na zbicie temp :D 


Nie, nie każdy. Jakby zdjął backplate, walnął pastę/pady i połozył radiator - to jeszcze, ale na backplate? Ten backplate się nawet nie nagrzewa chyba, efektywność tego będzie bliska zeru.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...