Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie. Mnie tylko dziwi Twoja indolencja - zawrzyj wszystko w jednym poście - Panowie, co to jest Resize BAR i do czego służy i kiedy można się spodziewać implementacji w kartach. Proste? 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Nauczyłbyś się pisać po polsku i wyłączył te idiotyczne podpisy pod każdym postem może ktoś traktowałby cię poważnie i odpowiadał.

 

Przykład twojego postu:

 

Zadajesz pytanie, chcesz się czegoś dowiedzieć, a tu kopanie i zakupy emoji2957.png

Z390 Aorus Pro,I7-8700K, Aorus RTX 3070, Patriot Viper 4 2x8Gb 3733 MHz,Fortron Aurum Pro 1000W, Corsair 480 Gb MP510

 

I co jest tu pytaniem?? Ta linijka z opisem sprzętu? Dziwisz się że nikt nie odpowiada? Ogarnij sobie lekcje polskiego człowieku.

 

Edytowane przez joker5513
  • Haha 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie nauczyciele, tylko służący dobrą radą. Ale widzę, że musisz mieć ostatnie słowo, bo ewidentnie nie możesz podarować, że ktoś Cię paluchem wytyka. Tu nikt nikomu na złość nie robi. Szanuj tylko innych, jak nie szanujesz samego siebie. W domu też zadajesz takie dziwne pytania - mamo, a kiedy będzie chleb? Jutro odpowie. A Ty znowu - a co ja sobie z niego zrobię? Widzisz analogię? Ja nie mam na celu ośmieszanie Ciebie, tylko paluszkiem wskazuję pewne zachowania, których nie powinno być. Choć to nie moje forum, nie mój temat, ale jakieś zasady obowiązują. A że większość ma zasady w zadniej części ciała, to później rodzą się pytania Twojego pokroju (przykładowo) i jeszcze wielka obraza majestatu, bo się uwagę zwróciło. Pas. Rób co chcesz.

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tymczasem w bieżącym numerze Polityki 2 ciekawe artykuły o mikroprocesorach:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/2107495,1,mala-kostka--wielka-zmiana-50-lat-ukladow-scalonych.read

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/2107665,1,dlaczego-dzis-brakuje-mikroprocesorow.read

 

Drugi szczególnie ciekawy a propos dostępności (od razu zaznaczę, że o GPU jako takich nic tam nie piszą) i niskich szansach na szybką poprawę oraz o zbliżających się procesach 3nm i 2nm.

Swoją drogą, jeśli fabryki samochodów nie mają procesorów, może to może "odrobinę" uwiarygodniać tezę, że XK czy Morele nie dostają setek kart które puszczają bokiem ;-)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Sumarycznie w 8-testowanych tytułach wychodzi na to że 3060 nie wiele odstaję od 2060S (RT off)

 

::::::::::::::: 4K :::::::::::::::
 RTX3090  24GB  179%
 RTX3080  10GB  160%
 RX6900XT  16GB  160%
 RX6800XT  16GB  148%
 RX6800  16GB  126%
 RTX3070  8GB  119%
 RTX2080Ti  11GB  118%
 RTX3060Ti  8GB  103%
 RTX2080S  8GB  100%
 RTX2070S  8GB  87%
 RadeonVII  16GB  87%
 GTX1080Ti  11GB  81%
 RX5700XT  8GB  80%
 RTX3060  12GB  78%
 RTX2060S  8GB  71%
 RTX2060  6GB  58%

 

 

 

::::::::::::::: 1440p :::::::::::::::
 RTX3090  24GB  166%
 RX6900XT  16GB  156%
 RTX3080  10GB  150%
 RX6800XT  16GB  144%
 RX6800  16GB  124%
 RTX3070  8GB  116%
 RTX2080Ti  11GB  115%
 RTX3060Ti  8GB  102%
 RTX2080S  8GB  100%
 RTX2070S  8GB  87%
 RadeonVII  16GB  85%
 GTX1080Ti  11GB  81%
 RX5700XT  8GB  81%
 RTX3060  12GB  78%
 RTX2060S  8GB  72%
 RTX2060  6GB  64%


 

 

::::::::::::::: 1080p :::::::::::::::
 RTX3090  24GB  160%
 RX6900XT  16GB  152%
 RTX3080  10GB  147%
 RX6800XT  16GB  142%
 RX6800  16GB  121%
 RTX3070  8GB  115%
 RTX2080Ti  11GB  114%
 RTX3060Ti  8GB  101%
 RTX2080S  8GB  100%
 RTX2070S  8GB  88%
 RadeonVII  16GB  83%
 GTX1080Ti  11GB  82%
 RX5700XT  8GB  82%
 RTX3060  12GB  78%
 RTX2060S  8GB  72%
 RTX2060  6GB  65%

 

 

 

Edytowane przez mutissj
  • Lubię to 6
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 11.03.2021 o 16:46, Rebelmind napisał:

Ja właśnie wrzucałem ten teścik w osobny temat w dziale Gpu. Myślę, że bedzue z tego shitstorm, bo burzy to pewne fundamenty... 

 

Ja Cie proszę, HU w temacie NV ;) , parowanie topowych kart z jakąś archeologią IT  która nawet w czasie swojej nowości nie powalała wydajnością :D. HU zawsze znajdą coś żeby było bardziej czerwono :), cóż miło widać że są w formie :)

 

Z innej beczki RBar pewnie niewiele przyniesie w obecnych tytułach ale jak to zwykle bywa może jak już będzie dostępne to wyjdą łatki do starych tytułów i może w nowych będzie to lepiej zoptymalizowane, mnie tam cieszy opcja kilku dodatkowych FPS :)

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci szczerze, że moja pierwsza reakcja była podoba, że tym razem tj jednak wałek. Liczę w związku z tym, że może Jezus z GN lub chociaż TPU podchwycą temat. Obawiam się jednak jednocześnie, że obawa przed gniewam "Człowieka od kuchni, w kurtce ze świni" może ostudzić ich dziennikarski zapał. 

Link to post
Share on other sites

Tylko czego to dowodzi ? Tajemnica poliszynela - nie łącz bardzo słabych procków z topowym GPU. Reszta tego testu jest pomijalna bo naprawdę co za różnica że jedna karta ma więcej fps od drugiej w takim zestawieniu skoro procesor jest zwyczajnie grubo za słaby dla takiej karty a różnice mogą wynikać ze zwykłych ograniczeń technologicznych nie softwarowych. Wrzucisz tam procesor który jest odpowiedni do danej karty i po temacie. Po raz kolejny robienie burzy w szklance wody.

Inni temat całkiem możliwe że podchwycą bo w dobie kompletnego braku sprzętu do testów każdy temat jest dobry, chociaż mam nadzieje że GN nie będzie się ośmieszał.

Link to post
Share on other sites

Może w końcu skończy się to wałkowane w kółko "Nie biesz Radeona bo NAŻUT!!!!11!1!!!". Chociaż faktycznie fajnie by było jakby ktoś pociągnął temat bo HU z NV raczej nie sympatyzują ze sobą zbytnio i testy mogły być lekko nagięte ;) 

Link to post
Share on other sites
35 minut temu, r1023 napisał:

Tylko czego to dowodzi ? Tajemnica poliszynela - nie łącz bardzo słabych procków z topowym GPU.

 

No właśnie nie, bo patrząc tylko po swoich znajomych widzę, że "stare" i7 jeszcze długo nie znikną z rynku - a ludzie Gpu nadal będą częściej wymieniać. 

 

Kupiłem znajomemu w grudniu na okazji rx 5600 XT (konfig z 4770k). Mieliśmy wkładać w budę ale padł temat narzutu na sterownik. Była dyskusja, skończyło się na sprzedaży i w efekcie wylądował gtx 1070 u niego. Pod jakie tytuły? CoD Warzone, Cyberpunk, RDR2. Aż szkoda, że nie zostawiłem tego Navi na testy :/

 

Jasne, dla osób teraz składających komputery to przy 10400f nie będzie to miało żadnego znaczenia - takoż samo ktoś, kto celuje w i3-10100 nie połączy go z czymś wyżej niż 2060 (pomijając totalnie obecne ceny). Ale Haswell, Skylake i Kebabów jest w opór na rynku wtórnym (i trzymają ceny). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Nic sie nie zmieniło.HU i paru innych siedzi w kieszeni u amd i nie należy go subować

 

https://www.purepc.pl/test-ryzen-7-5800x-vs-core-i7-10700kf-na-rtx-3080-i-rx-6800-xt?page=0,9

 

Narzut jest dużo większy na radeonie w części geir dx11 o czym pclab pisał jakieś 10 lat temu

 

 

Nvidia bardziej przycina na jakości obrazu.

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/catalyst-i-forceware-wydajnosc-i-jakosc-obrazu/strona/11263.html

O czym Polacy również jako pierwsi pisali

 

I jakoś nie zanosi by sie zmieniło.

Edytowane przez janek20
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
37 minut temu, janek20 napisał:

Nvidia bardziej przycina na jakości obrazu.

Dawno temu było głośno o Detonatorach, które nagle o kilka procent w górę podnosiły wydajność FXów i na początku wszyscy byli zachwyceni. Później jednak się okazało, że sterowniki te idealnie sprawdzały się w testach, ale w grach wychodziło, że obraz wyglądał gorzej, pojawiały się artefakty, a niektóre gry nawet straciły kilka FPSów :)

ATI w tym czasie też zrobiło coś podobnego ze sterownikami, ale mieli je bardziej dopracowane i tam faktycznie to działało.

Link to post
Share on other sites

3dmark03_detpor.png

 

W 3d marku dx 9 sporo a w grach nie przypominam sobie aby mocno cieli miedzy detonatorami.

Po prostu od początku było przycięte.

HL2 był pusty ,woda wyglądała jak białe płótno a i tak chodziło to na 15 klatek ,na radeonie jak tafla lustra i wszystko kipiło kolorami a  boost fps 2 krotny.

Rożnice były na tyle mocne ze na kilka lat stracić chęć na geforca

 

Pomijam  takie wałach aby zamaskować wydajność

https://twojepc.pl/news8154/GeForce-FX-i-Half-Life-2-tylko-DX-8-.html

 

Można było sobie odpalić dx9.0 w konsoli i zobaczyć miejsce w szeregu xD

32 minuty temu, Pawel7 napisał:

ATI w tym czasie też zrobiło coś podobnego ze sterownikami,

Wtedy to sie instalowało modowane stery od użytkowników  którzy przycinali jakośc obrazu

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, zbiku90 napisał:

Zakładam że słyszałeś o mailu od NV do HU i shadowbanie na youtube.


Niepoważny chyba jesteś jeśli myślisz, że HU byłby na tyle głupi żeby zmyślać coś co każdy tech youtuber może zweryfikować w 2 godziny. Rozumiem jakiś mały głupi Youtuber co chce się wybić na viralowości takiego odkrycia, ale nie HU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...