Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przy 3080ti na chłodzeniu bym nie oszczędzał, 400W nie tak łatwo jest odprowadzić. AMP Holo, GameRock czy iCHill x4 można rozważyć w ostateczności. Zapomniałem jeszcze o TUFie, który był bardzo udany.

Jeszcze Gainward Phantom ewentualnie, też nienajgorszy.

Edytowane przez zbiku90
pomyliłem modele Palita, GameRock jest lepszy niż GamingPro
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Przy 3080ti na chłodzeniu bym nie oszczędzał, 400W nie tak łatwo jest odprowadzić. AMP Holo, GameRock czy iCHill x4 można rozważyć w ostateczności. Zapomniałem jeszcze o TUFie, który był bardzo udany.

 

u mnie strix 3090 w evolvie - 7 wentylatorów, przy daniu PL na maxa karta się przegrzewa, konieczne wodowanie.

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, zbiku90 napisał:

Przy 3080ti na chłodzeniu bym nie oszczędzał, 400W nie tak łatwo jest odprowadzić. AMP Holo, GameRock czy iCHill x4 można rozważyć w ostateczności. Zapomniałem jeszcze o TUFie, który był bardzo udany.

Jeszcze Gainward Phantom ewentualnie, też nienajgorszy.

Dlatego tak pytam bo mam możliwość kupić w dobrych pieniądzach właśnie phantoma,ichil x4 i jeszcze PNY GeForce RTX 3080 Ti,dobre te PNY ?

Evga,suprimex asus strix ciężko dostępne a jak już są to ceny duuużo wyższe od tych kart które wymieniłem ...

Dlatego pytam czy warto bo różnica w cenie 1000 do 1500zł w moim przypadku :)

Jeszcze mam możliwość brać 3090 ichil x4 w praktycznie takich samych pieniądzach jak 3080Ti ...

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, zbiku90 napisał:

Jakim dokładnie? Bo google mi tylko taki piekarnik wypluwa, w ogóle to pierwsze słyszę o takich obudowach.

https://www.asus.com/pl/supportonly/r510lb/helpdesk_download/

Nie ten link się wkleił :P

https://www.net-s.pl/produkt/evolveo-m1-case-matx-674045;20-c-10

2 minuty temu, ESKA napisał:

Dlatego pytam czy warto bo różnica w cenie 1000 do 1500zł w moim przypadku :)

Jeszcze mam możliwość brać 3090 ichil x4 w praktycznie takich samych pieniądzach jak 3080Ti ...

O jakich kwotach mówimy? Jak chcesz brać nową to coś z serii 4000 będzie się chyba bardziej "opłacać". 4070 ti to mniej więcej odpowiednik wydajnościowy 3090/6950xt, bierze o wiele mniej prądu więc nie wymaga super chłodzenia, zaczynają się od ok. 3800zł.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, zbiku90 napisał:

O jakich kwotach mówimy

3090 - 2500zł Ichil x4

3080Ti - 2300zł PNY,Phantom

3080 - 1900zł suprimx,palit game rock 

 

Mam obecnie GTX1080 i i7 9700k :)

Edytowane przez ESKA
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

A to nie koparkowe czasem ?

Coś to tanio %-)

Nie,współpracuje ze znajomym z Anglii :) On tam kupuje używane całe komputery i sprzedaje na części 

4 minuty temu, zbiku90 napisał:

Czyli używki. Te 3080 to 10GB wersje? Bo jak 12 to bym brał, do 3090 przepaści nie ma.

Używki :) Wersje niestety 10gb :( 

Dobre pieniądze dlatego się zastanawiam,normalnie 3500 czy 4000k bym nie dał ale jak mam mozliwość za 2300 kupić 3080Ti plus swoją 1080 może za 500/600 sprzedać to wychodzi wydajnościowo i finansowo całkiem fajny apgrejt ;p

Edytowane przez ESKA
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, zbiku90 napisał:

Ten Phantom nie wypada źle, w tych pieniądzach można brać jak zasilacz podoła.

https://www.techpowerup.com/review/gainward-geforce-rtx-3080-ti-phantom-gs/33.html

A co powiesz o PNY XLR8 ? Na nia bym miał jeszcze 7 miesięcy gwarancji producenta ?

1 minutę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Jak masz 1080 do sprzedania to już lepiej 3090 przynajmniej więcej vram 

Pytanie czy warto bo w grach te karty wypadają praktycznie identycznie :D

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Jak masz 1080 do sprzedania to już lepiej 3090 przynajmniej więcej vram 

No w sumie 200zł różnicy tylko, a 12GB to obecnie/przyszłościowo na styk. Myślałem że będzie jakaś różnica w poborze ale obydwie biorą 370W out-of-the-box. Po UV może się uda zejść gdzieś w okolice 300W.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Na ile masz wykręconego tego 9700k nie ma znaczenia, to nadal "tylko" Coffee Lake Refresh. Rzuć okiem jak się 13400f (najtańszy sensowny Raptor) ma do 10700k:

 

https://www.purepc.pl/test-procesorow-intel-core-i5-13400f-vs-amd-ryzen-5-7600-ktory-bedzie-lepszym-wyborem-za-okolo-1000-zlotych?page=0,58

 

A następnie przypomnij sobie jak się miał i7 Comet Lake do Twojego i7:

 

https://www.purepc.pl/test-procesorow-amd-ryzen-7-5800x-vs-intel-core-i7-10700k?page=0,51

 

Wychodzi na, że już najtańszy i5 Raptor będzie szybszy o ~20% od kręconego 9700k więc o braku bottlenecka nie można mówić. Jasne, w 2K będzie praktycznie niewidoczny (względem 13400f) ale względem kręconego 13600k? Myślę, że 50% fps więcej może być już odczuwalne. 

 

Co zaś się tyczy kart z pytania: różnice w wydajności między 3080 a 3090 są pomijalne więc skupilnym się na porównaniu konkretnych modeli. A z tej listy to Suprim X 3080 10GB za 1900 PLN wygląda najciekawiej. Dopłata 400 PLN za 2GB VRam i +5% do wydajności imho niewarta straty na kulturze pracy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...