Skocz do zawartości

Recommended Posts

Miesiąc od zakończenia kopania za nami!

image.png

 

Wnioski:

  • górnicy ostro jadą z wyprzedażą swojej najulubieńszej karty RTX 3070
  • wśród sprzedawców RTX 3060 Ti jest sporo graczy, dużo ofert na karty LHR
  • wśród RTX 3080 obserwuję małe przyrosty w liczbie sztuk. Wahania zamykają się w granicach 10% do przodu albo do tyłu. 

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

To wygląda jakby te wszystkie 3080 noLHR, które przecież trafiały na rynek wciąż siedzą w koparkach i czekają aż którykolwiek z altów wybije się na tyle, by opłacało się palić kWh :/

 

Oni wiedzą, że tych kart na stanie w kopalniach jest sporo i nikt nie chce się pierwszy wychylić. 

 

Pragnę tylko przypomnieć, że w okresie Q3 2020 - Q3 2021 Nv sprzedała REKORDOWE ilości towaru (który wiadomo do kogo ogólnie NIE trafił), więc te góry kart prędzej lub później trafią na rynek wtórny ;) A i całkiem sporo koparek już dawno się zamortyzowała więc gUrnik mogą zrobić ze swoim Hw "HOLD" tak długo jak im się podoba. 

Link to post
Share on other sites

Wprawdzie dziś jestem letko chorowity kaszlący i prychający, ale moja 3090ti przyszła. Wynik z 3d marka na stocku - tylko wyjęcie z pudełka. Karta ma power limit 480w podbijalny do 516W. W 3d smarku trzyma zegar powyżej 2000MHz na seryjnych ustawieniach. Zgodnie z najnowszą świecką tradycją u GB również pojawiła się plomba gwarancyjna.

 

O dziwo jest też w miarę chłodno i cicho - 65C i poniżej 2k rpm na wentylatorach. :O

 

Od kiedy to nagle Gigabyte umie w karty graficzne??? :O

 

 

8182e967c826b.jpg

 

2d1fa416b64a3.jpg

0e7c58a9dc844.jpg

49ace447d309e.jpg

d547c5f2dc743.jpg

 

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Core clock w grach nie spada poniżej 2000MHz. Temperatura 65C na rdzeniu, pamięci 66-68 wg gpuz, Wentylatory przy dłuższej sesji w Control rozpędzają się do 1770rpm. Piszczenia cewek nie ma. Kultura pracy porównywalna z 3080Suprim X, nawet z lekkim wskazaniem na GB. :)

 

Dla mnie rewelacja - tego się powiem szczerze nie spodziewałem. Z moim monitorem raczej nie ma sensu podkręcanie karty ale to później testowo tez sprawdzę. Sprawdzę później tez cichy bios.

 

Jak już wspomniałem jestem zagrypiony lekko i słabo z siłami dzisiaj, ale na 99,9% karta zostaje.

Link to post
Share on other sites

Wrzuciłeś materiał z RTX 3090 Ti, nie RTX 4090. Ja na RTX 3090 STRIX z syga i na platformie z syga, w 3440x1440p bez DLSS w Control z RT i wszystko max , mam po 60-70 fps z DLSS Q 110+

Więc regulacje rób tam należyte platformy, sprawdź stabilność etc. Jak masz timingi 2 i 3 rzędu ustawione? Bo jeśli nieefektywnie to Ci wydajność na łeb będzie lecieć. Nagraj jakieś filmiki z użyciem GPU i power draw.

 

E:

 

Mój błąd, powaliło mi się, że RTX 4090 dorwałeś, a nie RTX 3090 Ti. To się wszystko zgadza :D Przemęczenie.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, joker5513 napisał:

Core clock w grach nie spada poniżej 2000MHz. Temperatura 65C na rdzeniu, pamięci 66-68 wg gpuz, Wentylatory przy dłuższej sesji w Control rozpędzają się do 1770rpm. Piszczenia cewek nie ma. Kultura pracy porównywalna z 3080Suprim X, nawet z lekkim wskazaniem na GB. :)

 

Dla mnie rewelacja - tego się powiem szczerze nie spodziewałem. Z moim monitorem raczej nie ma sensu podkręcanie karty ale to później testowo tez sprawdzę. Sprawdzę później tez cichy bios.

 

Jak już wspomniałem jestem zagrypiony lekko i słabo z siłami dzisiaj, ale na 99,9% karta zostaje.

Moją 3070 Gaming OC od GB też jestem mile zaskoczony. Cicho, chłodno, 4 lata gwarancji. Nigdy niemiałem od nich karty i też na 99% zostaje. Bawię się UV ale słabo to idzie, brak czasu. Na razie 0.931 i zegar na 1980. Pobór niżej 200W w benchmarkach, mniej w grach. Bios OC, wentyle standardowo ale ściszę (chociaż nie wiem czy jest co), temperatury rewelacyjne.

Link to post
Share on other sites

Powiem Wam że naprawdę zaskoczenie roku ta moja 3090TI :) Mimo cięęęęężkiego przeziębienia cioram jak głupi w giereczki i morda mi się cieszy jak przedszkolakowi :) Hunt Showdown wreszcie zlockowany na 144 klatki, Control płynnie jak masełko, CP2077 też spokojnie 30 klatek zyskał. RDR 2 - 3440x1440, wszystko na max + DLSS - 100klatek średnio. I wszystko w ciszy i chłodzie :)

 

Gdzie jest GB którego tak znam i nie lubię?? :) 

 

 

Link to post
Share on other sites

Przyzwoitość nakazała, żeby w kartach za $2200 na premierę się ogarnęli to się i ogarnęli. Teraz @joker5513zostaje Ci już tylko jedno: woda na GPU. Nie wyobrażam sobie trzymać kartę z takim TDP na powietrzu - zwłaszcza, że do ogrania są nie tylko temperatury / hałas ale i OC. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 17.10.2022 o 15:58, Artok napisał:

To trzeba sprawdzić ile obrotów jest na biose rzekomo cichym. Strzelam na 1500-1600.

 

Na biosie silent boostuje tak samo - trzyma 2010-2055MHz, wentylatory kręcą się poniżej 1500 rpm a temperatura na rdzeniu równe 70. Zobacze później jeszcze jak hot spot i pamięci.

 

eDYTA:

 

GPUz zakładka sensors po około godzince w Control, bios silent, zamiast obrotów wentylatora zostawiłem procenty ale 68% daje mniej więcej 1450-1500rpm. Chyba zostawiam na co dzień bios silent.

f77bf8f5f42ba.jpg

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
39 minut temu, Rebelmind napisał:

Widziałem ludzi (nie gUrników) którzy brali wypas wersje 3090 pod 30.000 SEK żeby teraz te karty oddawać za 8.000 - 9.000 Sek i taki sam scenariusz wieszcze 4090.

 Pierwsi sprzedający RTX 3090 zaczynają się łamać i dobijają do poziomu 9000 SEK. Obyśmy widzieli coraz więcej takowych ofert. 

image.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...