Skocz do zawartości

Recommended Posts

4 godziny temu, wrobel_krk napisał:

No 3070ti nie ma sensu, dużo ciągną mocniejsze pamięci gddr6x, a dają znikomy wzrost bo rdzeń słaby. Taki produkt czasów miningu że wszystko się dało sprzedać:)

Jeżeli ceny się nam zrównają i powiedzmy 3070 Ti będzie droższa o tę stówkę od zwykłej 3070, to moim zdaniem warto dopłacić. Zawsze do dodatkowy plus do wartości przy odsprzedaży. 

Link to post
Share on other sites

@donrozichińczyk, egzotyk na rynku europoejskim ale w Azji jest to AiB na poziomie Asusa/MSI (popularność). Moim zdaniem poziom bardziej Palita niż wspomnianych firm, aczkolwiek trafiają im się mega dobre modele.

 

W przypadku zakupu oraz poźniejszego RMA licz się z dłuższą przerwą bez Gpu, bo z tego co się orientuję to producent nie ma swojego serwisu w Eu (rekojmia only w takim przypadku). 

 

Jesli cena maga dobra oraz towar z duzego sklepu to można brać, ale ja bym dopłacił osobiście do Evga / Asusa. 

 

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, donrozi napisał:

hej :) korzysta ktoś z was z tej karty, albo zechce podzielić się wiedzą co do niej?

https://www.morele.net/karta-graficzna-manli-geforce-rtx-3070-ti-gallardo-8gb-gddr6-m3515-n651-03-9615168/

To taki chiński Zotac coś w stylu ventusa 3x MSI, nie spodziewaj się niskich temperatur i ciszy. Jak nie jesteś jakimś cichofilem możesz zamówić i przetestować, masz 14 dni na zwrot. Zwłaszcza z Morele bym się nie przejmował i testował karty od nich:)

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, donrozi napisał:

bo to dziwne, że 6stówek(w górę) tańsza od innych 3070ti

Minimalna krajowa w Chińskiej Republice Ludowej ~ 363USD, minimalna w Republice Chińskiej (Tajwan) ~ 833USD. Domyślam się że to może mieć jakiś wpływ ;) No i jw. z tego co widzę nie mają biura w Europie więc z obsługą klienta może być cienko. Recenzji w alfabecie łacińskim / po angielsku ze świecą szukać, na szybko nie znalazłem nic.

Link to post
Share on other sites

Ale ceny używek zanurkowały :o 

 

Tutaj krótka dygresja - w połowie sierpnia wykonałem genialny ruch typu rozpoznania bojem. Otóż wystawiłem swojego 3060 Ti Aorus ELITE na licytację. Nie chciałem sprzedawać, zamierzałem sprawdzić ile ludzie są w stanie dać za taką kartę - kolega miał trzymać rękę na pulsie i przebić innych licytujących :rotfl: Otóż trafił się wariat, który przelicytował wszystkich i dał 2500 zł :rudolph: Na drugi dzień wykonał przelew, a ja już nie chciałem robić cyrku i mu tą kartę wysłałem. 

 

No i teraz powrót do tematu - 14 sierpnia mój Aorus Elite poszedł za 2500, zaś dziś rano skończyła się licytacja wersji Aorus Master (czyli jeszcze lepsza) na kwocie 2130 :o

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
29 minut temu, Artok napisał:

Otóż trafił się wariat, który przelicytował wszystkich i dał 2500 zł :rudolph:

Outstanding move ;) Na szybko w niemieckim sklepie znalazłem tą kartę nową za 540E czyli praktycznie tyle samo.

Co dalej Panie Artok, masz już coś konkretnego na oku, czy czekanko z integrą na next-gen?

PS. Za niewielką dopłatą TM można dzisiaj kupić niezłą wersję 3070 z polskiego sklepu

https://www.krsystem.pl/palit_geforce_rtx_3070_gamingpro_8gb-item-64937.html

Edytowane przez zbiku90
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
18 minut temu, zbiku90 napisał:

Co dalej Panie Artok, masz już coś konkretnego na oku, czy czekanko z integrą na next-gen?

Na razie siedzę na integrze. RTX 4090 nie jest na moją kieszeń, z kolei modele dla ludu wyjdą na wiosnę - a tyle nie wytrzymam ;) 

 

Trzeba co jakiś czas zerkać na oferty kart używanych. Kto wie, może @EH_Gosumiał rację i czeka nas panika wyprzedażowa wśród osób prywatnych.

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Rebelmind napisał:

co z tym 6700 XT od Szafira? 

Leży na parapecie :D Ja to nawet miałem ochotę go zamontować w komputerze, ale potem naczytałem się o problemach z Fortnite.

 

To tak jakbyś ty się naczytał o problemach w CS:GO, spadek entuzjazmu gwarantowany. 

Link to post
Share on other sites
45 minut temu, Artok napisał:

Kto wie, może @EH_Gosumiał rację i czeka nas panika wyprzedażowa wśród osób prywatnych.

Jak ci się nie pali to poczekałbym minimum do 15 września. Jeśli kopanie na ETH się faktycznie skończy (w co wątpię) to panika jest realna. NV i AMD zapowiadają też wietrzenie magazynów z current-gena więc spadki cen są raczej nieuniknione. Tak wiem, pisałem niedawno że tanio to już było, ale nie myli się tylko ten co się nic nie odzywa :P

39 minut temu, Artok napisał:

Leży na parapecie :D Ja to nawet miałem ochotę go zamontować w komputerze, ale potem naczytałem się o problemach z Fortnite.

Hmm, jakby mu się bardzo nudziło to możemy się jakoś dogadać ;) Ale to pod koniec września dopiero, bo sam czekam na rozwój wydarzeń. Chyba bezpieczniej będzie ją wystawić na sprzedaż w cenie zakupu, ewentualnie licytację z dupochronem w postaci kolegi ;)

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, zbiku90 napisał:

Chyba bezpieczniej będzie ją wystawić na sprzedaż w cenie zakupu, ewentualnie licytację z dupochronem w postaci kolegi

Do 19 września mogę tego Szafira zwrócić do sklepu, więc wystawianie na Allegro nie będzie konieczne. Toteż jak chcesz go przejąć w cenie zakupu, to wiadomość prywatną proszę słać do 18 września 23:59.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Eagle kojarzony jest z autentyczną najgorszą tandetą, podczas gdy WindForce - nota bene zastąpiony w Amper przez orły - historycznie miał być odpowiedzią na np. MSI Twin Frozr (który ewoluował w serię Gejming). Przy -Amperach- Turingach przykładowo w segmencie niskim i średnim Gigaszajs oferował takie dwie oto propozycje:

 

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1650OC-4GD#kf

 

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1650WF2OC-4GD#kf

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites
W dniu 10.09.2022 o 20:17, Artok napisał:

@Rebelmindile dałeś za swojego 3080 Vision? Bo tak się patrzę w kierunku MSI 3080 Suprim X w cenie 3200 zł (pełen komplet, na gwarancji).

 

W sumie wychodzi 700 PLN dopłaty względem 3060 Ti, którego pogoniłem za 2500. 

 

Jak chcesz sobie zrobić porządny upgrade to się nawet nie masz co zastanawiać, warto RTX 3080 SUPRIM X dorwać szczególnie w tak atrakcyjnej cenie. Będziesz miał świetną kartę i spokój z szałem premierowym, cenowym, zawirowaniami krypto etc.

 

Pamiętaj żeby podpiąć kartę osobnymi wiązkami PCI-E, tak by każde gniazdo miało własną linię 12v. Przy czym Twój zasilacz ma jedynie dwie wiązki PCI-E 6+2 oraz słabą linie 12v. Żadnych rozdzielaczy nie używaj, co za tym idzie warto zaopatrzyć się w porządniejszy zasilacz żebyś nie miał problemów ze stabilnością, Inaczej czeka Cię mocny undervolting, zjazd z PT i nie wykorzystasz potencjału karty. Na obecnym PSU będziesz miał problemy z shut downami oraz stabilnością na liniach 12v. SUPRIM X podobnie jak STRIX czy FTW3 potrzebuje mocnych linii 12v (peaki, nie chodzi o samą moc PSU, a linie 12v i amperaż) dla w pełni bezproblemowej i stabilnej pracy.

 

Zasilacz który posiadasz nie jest dobrym rozwiązaniem do tego typu GPU gdzie przy Twoim monitorze karta będzie miała co robić, także zapewnienie należytego amperażu i bufor na peaki są niezbędne.

 

https://pl.thermaltake.com/smart-rgb-700w-230v.html

 

306516987_1502294133627192_4213612861618

 

306022540_755123049124674_59470831231768

 

Napisz jaki możesz budżet (nie oszczędzaj zbędnie na tym bo takie oszczędności się później przekładają na większe wydatki w efekcie końcowym) który możesz przeznaczyć na zasilacz, coś się dobierze.

 

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, EH_Gosu napisał:

 

Napisz jaki możesz budżet (nie oszczędzaj zbędnie na tym bo takie oszczędności się później przekładają na większe wydatki w efekcie końcowym) który możesz przeznaczyć na zasilacz, coś się dobierze

Oszczędności już zostały poczynione :> Na angielskim Amazonie był Corsair RMx 650W za 242 zł z dostawą do Polski. Więc go zgarnąłem z myślą o lepszej grafice w przyszłości. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...