Skocz do zawartości

Recommended Posts

Godzinę temu, 1234567890 napisał:

Ale Gigabyte jest kiepskie co miałem od nich to zdechło począwszy od pasywa 7300GT się zapalił. ;D


A mi za to pasowały wszelkie 3 wentylatorówki, zero problemów i fajna kultura pracy, więc co człowiek to opinia.

Link to post
Share on other sites

Czy na kryptowalutach jest bańka - zajęcia praktyczne na podstawie analizy katalogu "spam" ;-)

 

Przy okazji - w ciągu ostatniego mniej więcej tygodnia kolejka na 3080 w Proshopie, skróciła się o ponad 400 pozycji (teraz czekają 3054 osoby) z tego lekko ponad 100 to TUF OC. Ciekawe czy weszły jakieś większe dostawy czy po prostu zaktualizowali listę.

Untitled.png

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, k0zik napisał:

Na morelach całkiem sporo kart wisi, szczególnie 3060 i 6700XT. Wiadomo, wciąż po mocno zawyżonych cenach, ale są.

Z takimi cenami to się nie dziwię że nikt nie kupuje :D W proline ceny i dostępność podobna.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, k0zik napisał:

Na morelach całkiem sporo kart wisi, szczególnie 3060 i 6700XT. Wiadomo, wciąż po mocno zawyżonych cenach, ale są.

Może w końcu mozolnie sytuacja będzie się poprawiać.

Serio?

Poprawi się?? 
Marzenie ściętej głowy. Nic się nie poprawia.

Towarów w normalnych cenach brak. A to, że coś jest w danym momencie na półce sklepowej to nic nie znaczy - szczególnie że jeśli spojrzysz na cenę, to rozwiną się twoje wątpliwości.

 

W dniu wczorajszym wrzucili nową listę

https://www.proshop.de/RTX-30series-overview

Bieda jak była tak dalej jest - jakbyś nie patrzył, to dalej liczby przypominają te ochłapy z dni po premierze.

Link to post
Share on other sites

Szykuj się marko22... Czy jak kto woli szykujcie się posiadacze Asusów... 

 

8c76692f1be06a51bc0e1747d18abb34d97e6c3f.png

 

Instalacja wyglądała tak:

1. Ściągnąłem nowe drivery

2. Pobrałem BIOS

3. Zaktualizowałem driery

4. Wyłączyłem MSI Afterburnera przywracając profil domyślny. 

5. Zacząłem aktualizować BIOS GPU... Czarny ekran mignął - ma migać -  za czasów modowania biosu do 980 Ti - potrafił nawet kilka razy walnąć czarnym... tylko tym razem ekran czarny już został :| 

6. Poczekałem jeszcze 2 minuty, cisnąłem ENTER - i pociągnąłem przyciskiem restart na obudowie.

7. Wstał... Uffff :) Tylko drivery nie były poprawnie zainstalowane?? To poczęstowałem DDU i raz jeszcze zainstalowałem 4465.89

8. Działa.

 

PS. Chwila słabości była jak czarny kran nie powrócił do żywych...

Link to post
Share on other sites

Miałem przedostanie z poprawką na X4, bo mi wywalało. Bios normalnie - (czarny ekran był ;) instalka i komunikat o restarcie. Po restarcie instalka ostatnich sterowników. Nigdy nie używam DDU. Instalacja w trybie expresowym. 

 

@zbiku90.... Testy już są. Popatrz po necie. Przyrostu tyle, co kot napłakał. No... Ale coś tam niby jest. 

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, joker5513 napisał:

3% mocy za free.

 

Biere.

 

Niech tylko Gainward wyda bios do mojej 3080. Bios do mobasa mam - można będzie sprawdzić.

 

Nawet więcej ;-) Im wyższe OC i więcej z karty wyciskasz tym wzrosty bardziej zauważalne, tyczy się też kalibracji całej platformy, CPU, podsystem pamięci, pamięci oraz timingi każdego rzędu. Podzielę się testami jak zrobię wszystko i zmontuje. Ale jeszcze wcześniejsze zaległości wpadną.

10 godzin temu, mirai99 napisał:

Mój TUF3080 ma dual bios, to chyba nie ma strachu, najwyżej restart na drugim biosie.

 

Nic się nie martw, pobieraj pliczek, odpalaj i po sprawie. U mnie również bez zawieszenia na czarnym ekranie się powiodło. Szybko i sprawnie.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Ja nowe stery od Nvidii instalowałem na czysto, żeby potem nie było że coś nie tak.

Flasher od Gigabyte skopany. Domyślny exec wywala błąd: unable to get the current bios version przy próbie odpalenia.

Ludziska ponoć mają problemy z biosami od Giga. U mnie poszło z rozpakowanego folderu x64, który żeby było śmieszniej ma założone hasło :D 

Ktoś na zagranicznych forach odtajnił to hasło: buildforge

Z tego execa poszło elegancko. Odpaliło okienko cmd, mrugnęło dwa razy. Okno się wyłączyło. Restarcik i Resizable BAR jest na Enable.

Benchmarki jakiejś zwiększonej wydajności nie pokazują, ale zobaczymy w grach. Póki co nie mam żadnej z obsługą tego ficzera ;) 

Pacjent Gigabyte RTX 3060TI Eagle OC 8GB przeżył i ma się dobrze. Chyba że z czasem coś się ujawni. Tfu tfu oby nie.

Link to post
Share on other sites

No i porobione.

 

Na pierwszy ogień update driverów. Po drugie update biosu karty - bez problemu - odpalenie exe'ka spod windy, 30 sekund i gotowe. Update biosu od mobasa i trybi. 90b1c06d9ec60.jpg

 

Z gier na szybko które sobie poodpalałem:

 

RDR2 - organoleptycznie i liczbowo w benchmarku żadnej różnicy nie jestem w stanie odczuć. 

Hunt showdown - gra nie ma wbudowanego benchmarka. Podczas rozgrywki nie jestem w stanie odczuć różnicy

Horizon zero dawn - tu odpalałem tylko benchmark - +5fps :)

AC Valhalla - tu rewelacja - w benchu +7fps, w realnej rozgrywce nawet lepiej. Musiałem mieć w 3440x1440 AA na średni żeby nie spadało poniżej 60fps. Teraz mogę włączyć na high i klateczek tyle samo :)

 

Podsumowując - jak za 0zł w poniesionych kosztach i 30 minutach roboty rewelacja :) God bless you Nvidia!!! Szkoda tylko że mój ostatnimi czasy ulubiony Hunt Showdown z tego nie korzysta. Mam nadzieję że gier obsługujących ten ficzer będzie więcej :)

W dniu 27.03.2021 o 22:18, Krzysztof Miś napisał:

.. kszz ... czy ktoś nas słyszy ... kszz ... utknęłyśmy na "Ever Given" ... kszszttt ...  to my ... kszsztt .. RTXy na Europę Wschodnią ... kszttt. czy ktoś nas słyszy ....

 

RTXY: Mayday mayday we are sinking!!!!

 

Służby ratunkowe: Łot ar ju sinking abałt?

  • Lubię to 3
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...