Skocz do zawartości

Recommended Posts

Teraz, jozek23 napisał:

Ale czego tu żałować ? to tylko pieniądze

No czytając wypowiedzi innych odnoszę zupełnie inne wrażenie :D Są osoby które czekały by pół roku aż coś stanieje o 200 zł ... Albo kupię RTX3080 jak ceny wrócą do normalności czyli za rok albo dwa jak już będzie seria 4xxx %-)

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Krzysztof Miś napisał:

Dlatego też bardzo cenię sobie pomoc takich forumowiczów jak marko22, którzy starają się realnie pomóc takim konsumentom jak ja

Pomoc to, czy nie, podsuwam tylko możliwe dostępne rozwiązania. Wiem dokładnie jaki jest problem z zakupem kart, a już na pewno takiego modelu, jaki ktoś sobie wymarzył, czy zaplanował. A gdy przychodzi do braku laku, to się zapycha dziury kitem. I sprawdziłem sobie ceny i dostępność kart na Allegro. Szczerze mówiąc, jest ich też tam od groma i cenowo praktycznie się nie różnią od tych w BE. 

5 godzin temu, Kruchy81 napisał:

Powtórzę się kupiłem w grudniu aorusa rtx 3070 za 3500 i ktoś mi napisał że przepłaciłem bo w xkom była za 2999

Ważne, że jesteś zadowolony z zakupu. A że ktoś sobie pisze coś tam, to olać to. Szkoda wielka, żeby żonglować przeglądarką po kilkunastu stronach i polować na jak najtańszy produkt. Może akurat w danym momencie było gdzieś taniej. Ale przy obecnej sytuacji na rynku kupuje się to, co jest akurat dostępne. I to mając refleks odpowiedni do naciśnięcia KUP TERAZ, a nie szachisty. 

 

5 godzin temu, BuNcOL5s napisał:

Ja kupiłem 3060 ti OC Pro za 2300 teraz mógłbym go odsprzedać z ponad 1000 zł zysku.

Mój Strix kosztuje obecnie ok. 2400 euro. Dałem 1800. Różnica znacząca. Ale nawet gdyby ktoś mi dawał i 5000 euro, to go nie sprzedam. Bo? A tak dla zasady. Bo w życiu jakieś zasady trzeba mieć. 

  • Lubię to 5
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, marko22 napisał:

3080 i 3060ti nie ma ani jednej.

Niech zgadnę dlaczego

https://minerstat.com/hardware/gpus

3090 i 3070 już takie opłacalne nie są względem ceny.

6 godzin temu, Szy3ki napisał:

Są osoby które czekały by pół roku aż coś stanieje o 200 zł

Moja wewnętrzna cebula płacze jak za coś przepłacam. No ale dzięki temu mam zawsze jakiś grosz w kieszeni przy kiepskich zarobkach. Nie każdy zarabia 5k na miesiąc i wyżej żeby móc sobie pozwolić na rozrzutność.

Zaraz ktoś pewnie napisze że 5k na miesiąc to jest nic. Spieszę z wyjaśnieniem. Słowo klucz - koszty życia. A te są inne np. na wsi a inne w dużym mieście.

Edytowane przez zbiku90
  • Lubię to 1
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, zbiku90 napisał:

Nie każdy zarabia 5k na miesiąc i wyżej żeby móc sobie pozwolić na rozrzutność.

Bardzo dobrze napisane. I to nie jest tak, że ja pracuję w Belgii to zarabiam kokosy. Ja tego kompa po prostu skredytowałem. Wywalić 7,5k euro na raz? Niestety też mnie nie stać. Miałem kaprys, miałem zachciankę i ją spełniłem. Przyjemności swoją drogą, a życie swoją. Wiem @zbiku90 , że to nie do mnie. Ale ogólnie napisałem, żeby ktoś nie myślał, jaki to marko bogaty. Guzik prawda.

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, mirai99 napisał:

Ja dałem 4800 za mojego 3080 TUF to też ludzie się pukali w głowę, teraz 7k za niego bulą...

 

Mógłbym powiedzieć że 4800 to desperacja. Gościowie w sklepie x-kom sami byli chyba zdziwieni jak wydawali mi kartę za cenę 3599, że to zamówienie po 3.5 miesiąca w ogóle doszło do skutku. 4800 to już bym po prostu nie miał tyle i jechałbym dalej na Aorus 1080 Ti. Który z resztą w połowie stycznia poszedł za 2200. Wątpię, czy kiedyś się da powtórzyć taki manewr. Ale żeby 6000 albo więcej za to płacić to już kompletna despera. Lub plan ostrego kopania.

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, marko22 napisał:

Wywalić 7,5k euro na raz? Niestety też mnie nie stać

Za co Ty dałeś 7.500 euro %-)?

9 godzin temu, outdatedtv napisał:

Mógłbym powiedzieć że 4800 to desperacja

Teraz to ceny sa kosmiczne a ludzie nie przestają kupować :D Na alledrogo są 3080 PALIT za 6200 zł kup teraz i ludzie kupują :D Jest też 1 sztuka gdzie licytuje 16 osób,jest kilka dni do końca a obecna cena wynosi 6400 zł %-)

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Szy3ki napisał:

Jest też 1 sztuka gdzie licytuje 16 osób,jest kilka dni do końca a obecna cena wynosi 6400 zł

Przy obecnym kursie ta karta kopiąc się zwróci w ok. 4 miesiące a potem albo zarabiasz na czysto dalej albo sprzedajesz ją z gwarancją za dobre pieniądze.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, lukasz272015 napisał:

może sam zacznę kopać ?

Po miesiącu kopania na kompie  z sygnatury podpiąłem licznik zużycia prądu i wyszło,  że miesięcznie zużywa papu za 190 zł A kopię ok . 50 euro, więc zarobek żadny.. to sie oplaca jak masz tani prąd, a najlepiej darmowy. 

Edytowane przez Player1
  • Że co, proszę? 1
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Player1 napisał:

 450 W...

10400f i rx580 to chyba przesadzasz, że tyle zużywa, z ciekawości sprawdziłem, w wiedźminie 3 10400f + 2080ti zużywa 366w: 

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i5-10400f/18.html

 

Co dopiero w kopaniu gdzie procek się nudzi, a karta powinna max 100w brać, liczmy CPU+GPU nawet 150w to co by Ci 300w brało, chyba Ci sąsiad z gniazdka kradnie;)

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, wrobel_krk napisał:

chyba Ci sąsiad z gniazdka kradnie;)

Też się zastanawiam,  co jest grane. Sterowniki od karty pokazują zużycie ok. 100 W, a miernik na gniazdku kosmiczne wartości. Tu jest mój wątek na ten temat (nie chcę tematu offtopem zaśmiecać): 

 

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...