Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiem. Ale widzę że w Polsce ciągną nas po kieszeni ile się da. W tamtym tygodniu kupiłem Oculusa 2 w Alternate za 350 euro. Cena w XKom - 2 tys. Wystawiłem im opinię pod produktem z pytaniem, dlaczego drożej niż na zachodzie. Tylko co to da. 

 

O proszę. I nawet odpisali:

 

https://www.x-kom.pl/p/594933-gogle-vr-oculus-quest-2-64-gb.html

Edytowane przez marko22
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Gratulacje, obyś miał proste piny. U mnie wykałaczka była potrzebna.
Dobry model. Przy agresywnej krzywej nie przekracza mi 56C.
Rdzeń +100 pamięć +900.
Witamy na kolejnym poziomie.

 

47 minut temu, wirher napisał:
Trud skończony :jupi:
 
Edytowane przez outdatedtv
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, outdatedtv napisał:

Gratulacje, obyś miał proste piny. U mnie wykałaczka była potrzebna.
Dobry model. Przy agresywnej krzywej nie przekracza mi 56C.
Rdzeń +100 pamięć +900.
Witamy na kolejnym poziomie.

 


Sprawdzałeś może ten nowy sensor w HWiNFO na pamięci?

 

Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś się bał parować RTX 3080 z i7 6700K, to zrobiłem krótki filmik gdzie widać jak to się sprawdza w 3440X1440 w praktyce.

Jedyna gra, gdzie zdarza się porządne przytkanie Skylake'a to CP2077 (tylko zatłoczone miejsca).

Wszystko we wszystkich grach odkręcone na fulla, MSAA nie potrzeba przy tej rozdzielczości, ale gdzieś tam też włączyłem coś. Tracing w CP na Ultra, DLSS na Balanced.

Disclaimer: Ten Skylake jest na ciekłym metalu i leci na 4600 MHz (all cores).

Może dla kogoś to będzie na teraz jakimś drogowskazem. Platformę i tak zmienię, ale mi się nie spieszy.

 

 

15 minut temu, mirai99 napisał:


Sprawdzałeś może ten nowy sensor w HWiNFO na pamięci?

 

Akurat dziś zaktualizowałem HWINFO. Nie wiedziałem nawet o tych nowych sensorach. Chętnie wieczorej podgrzeję RAMy. Czym grzać najlepiej, jakieś Furmarki, gry?

Edytowane przez outdatedtv
Link to post
Share on other sites
21 minut temu, outdatedtv napisał:

 

 

 

Akurat dziś zaktualizowałem HWINFO. Nie wiedziałem nawet o tych nowych sensorach. Chętnie wieczorej podgrzeję RAMy. Czym grzać najlepiej, jakieś Furmarki, gry?


Coś w tym rodzaju, ja robiłem TimeSpy i gry.
Interesuje nas to GPU Memory Junction Temperature. 

Masz to na powietrzu, prawda? Stockowy cooler?

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Krzysztof Miś napisał:

Dziś z kolei jeden z najlepszych RTX'ów 3070 na rynku, a patrzcie ile można wtopić na różnicach w cenie jak ktoś nie śledzi rynku:

 

https://www.komputronik.pl/product/711033/msi-geforce-rtx-3070-suprim-8gb-oc.html - dostępny na godzinę 16:13 w cenie 4 299 zł

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-suprim-8gb-gddr6-rtx-3070-suprim-8g-5945735/ - dostępny na godzinę 16:13 w cenie 4 999 zł

 

Skromne 700 zł różnicy. Swoją drogą całkiem, całkiem ta cena w Komputroniku jak na te czasy za ten model.

 

Lub:

https://www.x-kom.pl/p/597339-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6.html - dostępny na godzinę 16:13 w cenie 4 079,00 zł

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n3070gaming-oc-8gd-5944660/ - dostępny na godzinę 16:13 w cenie 4 889 zł

 

Skromne 810 zł różnicy.

 

No i w Komputroniku pojawiły się Asus STRIX.

 

Smutne.

I teraz okaże się że karty będą zalegać, bo rzekomo nikt nie chce kupić.

SIC!

Link to post
Share on other sites
56 minut temu, outdatedtv napisał:

Akurat dziś zaktualizowałem HWINFO. Nie wiedziałem nawet o tych nowych sensorach. Chętnie wieczorej podgrzeję RAMy. Czym grzać najlepiej, jakieś Furmarki, gry?

Wiem że na pewno bardzo pamięci grzeje Metro Exodus na ultra w 4k

Link to post
Share on other sites
59 minut temu, Krzysztof Miś napisał:

Można wiedzieć jaka była historia tego zakupu?

Pytam, bo waham się pomiędzy RTX 3070 i 3080 (oczywiście ze względu na cenę kart).


Ogólnie historia zaczęła się dawno od tego, że spaliła mi się RTX 3070 w grudniu (jest wątek w tym dziale). Ogólnie skalperom płacić nie chciałem, a wszyscy wiemy jak łatwe jest dostanie karty w sklepie. No więc napisałem sobie programik do monitorowania top 3 sklepów z elektroniką w Polsce, żeby w ogóle się zorientować co, kiedy i za ile się pojawia na rynku - proste odświeżanie wyników wyszukiwania co parę sekund i patrzenie, czy może coś się pojawia. Wczoraj dostałem z niego notyfikację koło 11, że pojawiła się 3080, ale zanim zdążyłem dodać do koszyka, to już ktoś kupił, ale miałem drugie podejście przed 14 no i dzisiaj dostarczyli do sklepu.

Dla ciekawskich, tak to sobie oprogramowałem:
 

Spoiler

image.thumb.png.1eea2061fc66c45a2ecf966a34ca5456.png

image.png.1052770171d41f42187ad58ae4117c97.png

 

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...