Skocz do zawartości

Recommended Posts

3 godziny temu, janek20 napisał:

No i gdzie to twoje pismo do ukoik?

 

Czekam na białego rycerza na koniu, który mi pomoże napisać list podparty jakimiś paragrafami, bo ja się nie znam na prawie...

 

...ale jest też dobra wiadomość... jestem pierwszy "w kolejce" w oczekiwaniu na tego GIGABAJTA 3090 ;o

 

 

 

 

2 godziny temu, Pawel7 napisał:

 

normalnie za takie nowe rozwiązania należą się NVIDII poklaski ale du*ą

GT1030 był kastratem który był i jest w dalszym ciągu 2x lepszy od droższej integry intela UHD630. 

 

GT1010 podejrzewam ze to będzie podobny poziom do integry UHD630,

w takim przypadku to już lepiej kupić Core i5 bez końcówki F, i mamy to samo, może nawet taniej i nie trzeba będzie zajmować slotu PCIEx16 jakimś zdechlakiem

 

 

 

 

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, GreQonE napisał:

A teraz? Zdjęcie śmiga?

 

wcześniej zdjęcie też śmigało bo było w wyższej rozdzielczości, a teraz jest w niższej rozdzielczości... (zrobiłeś downgrade ;p)

 

polecam darmowy hosting imgur.com, nawet po 5 latach zdjęć nie usuwają, warto też założyć tam konto, mają intuicyjny panel

 

własnie i co to za model grafiki? pokaż też jak ta mora wygląda 

 

 

 

 

Edytowane przez mutissj
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mutissj napisał:

Czekam na białego rycerza na koniu, który mi pomoże napisać list podparty jakimiś paragrafami, bo ja się nie znam na prawie...

 

Myślałem ze jak urząd prawidłowo działa to on zna paragrafy a ty tylko robisz zgłoszenie.Jak znasz paragrafy po co ci ten urząd państwowy?

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

https://www.uokik.gov.pl/problemy.php?source=wg&problem=1&wojewodztwo=0&miasto=--+wybierz+miasto+--

 

Ja bym zaczął od maila do rzecznika konsumentów z opisaniem sprawy. Raz korzystałem w swoim powiecie i Pani była bardzo miła i pomocna, warto spróbować ;)

E: podmiana linka

Edytowane przez zbiku90
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, adivxv napisał:

Piszcie te wiadomości do nich. Akurat ta instytucja dużo lepiej pracuje jak za tych oszustów z PO. Zobaczą dużo skarg, to jest szansa że się bliżej przyjrzą. Pewnie już nie jedna osoba z tym była. 

Widzę że się polityka zaczyna. I to od moderatora.

Link to post
Share on other sites

Dobra.Powiem krótko, odpuściłem temat na brzoskwiniach.net.Pracują tam ludzie którzy nie mają pojęcia o bożym świecie.Do tego przyjmują zamówienia na karty których nie mają i nie wiedzą kiedy będa mieli chociaż 1 sztukę,serio :roll:?Dno,muł i wodorosty.Nie zamówię tam już nic nawet za złotówkę.Tfu ...

 

Ostatecznie kupiłem takie coś ...

5ca1ac819549.jpg

  • Lubię to 5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, mutissj napisał:

morele nawet kłamać nie umie, 2 dni temu sprzedali mi ją za 7700 zł, 

 

obsługa klienta pisze że nie ma, a tym czasem ponownie ją wystawili za 9000 zł 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3090-gaming-oc-24gb-gddr6x-gv-n3090gaming-oc-24gd-5943778/

Dzisiaj jest już za 11726zł i 71groszy :o:o . Oni chyba testują ile są wstanie od klienta wydusić kasy .

 

2021-01-19.jpg

Edytowane przez jozek23
  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, jozek23 napisał:

Dzisiaj jest już za 11726zł i 71groszy :o:o . Oni chyba testują ile są wstanie od klienta wydusić kasy .

 

Wyprzedziłeś mnie - właśnie miałem to pisać, dodam też że w mailu dostałem szczegóły skąd wynika taka cena

 

BRNM3dl.png

 

taaa... testują... :facepalm:

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, mutissj napisał:

własnie i co to za model grafiki? pokaż też jak ta mora wygląda 

Zotac Trinity 3090 :)

 

Co do Mory to zdjęcia mi gdzieś wsiąkły, tu widać w tle :D

 

Brak opisu.

A jednak znalazłem

 

Brak opisu.

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

Fascynują mnie ceny pokroju 11 726,11 zł - kto to wymyśla.

 

BTW, tego chyba jeszcze nie czytałem wcześniej:

Cytat

According to AMD and NVIDIA, there will not be an uptick in GPU availability for a few months yet. Stock levels of the GeForce RTX 30 series will remain 'lean' until at least May, according to NVIDIA, while AMD believes that things will improve once the impact of COVID lessens.

 

https://www.notebookcheck.net/AMD-and-NVIDIA-confirm-that-GPU-stock-levels-will-remain-non-existent-for-the-foreseeable-future.514957.0.html

 

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mutissj napisał:

 

Wyprzedziłeś mnie - właśnie miałem to pisać, dodam też że w mailu dostałem szczegóły skąd wynika taka cena

 

BRNM3dl.png

 

taaa... testują... :facepalm:

 

 

 

 

 

 


Jeżeli mieli dostępne, to nie odpuszczaj, chcesz za cenę za jaką zaoferowali. W polsce bait and switch jest też chyba nielegalny.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to nie jest takie łatwe - musiałbyś udowodnić, że mieli towar w takiej cenie ale go nie sprzedali, co pewnie będzie trudne samemu.

Art. 12.2. ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów mówi:  "Jeżeli przedsiębiorca nie może spełnić świadczenia z tego powodu, że przedmiot świadczenia nie jest dostępny, powinien niezwłocznie, najpóźniej jednak w terminie trzydziestu dni od zawarcia umowy, zawiadomić o tym konsumenta i zwrócić całą otrzymaną od niego sumę pieniężną."

Tutaj nawet jeszcze sprzedawca nie zawarł umowy i nie pobrał kasy - w regulaminie sklepu M jest napisane, że umowa sprzedaży zostaja zawarta dopiero w momencie gdy sprzedający potwierdzi, że towar jest dostępny.

Jak już to rzeczywiście do jakiegoś rzecznika praw konsumenta bym uderzał , ale IMO to sprawa trudna do wygrania zwłaszcza w aktualnej sytuacji, gdzie kart rzeczywiście nie ma.

Edytowane przez JanekD
  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

W Action ten Gigabyte bez rabatów jest za 9 673,74 netto więc cena by się zgadzała. Jedyne dostępne od ręki to 1szt. TUF 3070 za 3 828,87 i MSI 1650 ITX za 1 105,46, oczywiście ceny netto. Jednym słowem tragedia, ciekawe w którym momencie są narzucane te marże jak u hurtowego dystrybutora już taka drożyzna.

Link to post
Share on other sites

Dawno temu w zamierzchłych czasach, jak wychodziła gazeta, która się nazywała chyba CRM (była wysyłana do sklepów komputerowych), to były tam wywiady z różnymi prezesami. Był tam z tego co pamiętam wywiad z prezesem AB, albo Actiona, utkwiło mi w pamięci, że skarżyli się na niskie marże 3-10% na sprzęcie komputerowym. Ciekawe ile w tym było prawdy ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...