Skocz do zawartości

Recommended Posts

Godzinę temu, Szy3ki napisał:

Ku... gość na allegro RTX3090 wystawił za 15.500 zł :) Ja rozumiem wiele ale takiego kretyństwa to nie toleruję ...Jednorazowe rekiny biznesu ...

15, 14, 13. Ale i za 12600 ktoś łyknął MSI :D Ja p..... Toć to rozbój w biały dzień :/

Link to post
Share on other sites

Z najnowszych newsów:

Asus był pierwszym producentem, który podniósł ceny kart graficznych RTX 3000. W ślad za nim poszła właśnie EVGA i Zotac.

 

W przypadku Zotaca firma po cichu podniosła ceny kart. Nie ma nigdzie zapowiedzi dla użytkowników, a ceny zdecydowanie wzrosły:

  • z od $440 do $500 do aktualnej $530 za RTX3060Ti
  • z od $540 do $600 do aktualnej $640 za RTX3070
  • z od $750 do $780 do aktualnej $840 za RTX3080
  • z od $1550 do $1580 do aktualnej $1900 za RTX3090
Edytowane przez mutissj
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Nie znużyło was czekanie?

Czekasz i czekasz i czekasz... Ile można czekać? I jeszcze te durne tłumaczeni z początku - że nie mogą podać, którym jest się w kolejce bo ciągle zamówienia spływają... Ta po miesiącu spływają i jeszcze... ktoś wskoczy przed tobą i dlatego nie mogą podać. PO MIESIĄCU!?

I co się okazuje, pewnie że wskakuje skoro podają jakiś absurdalne liczby "od do". No ja pie..... czy kiedykolwiek w życiu byliście w kolejce na miejscu "od któregoś tam do któregoś"? 

 

Nasz rodzimy rynek to jak 3 świat. I jeszcze ta UE, gdzie ceny są równe krajom zachodnim od gier, po soft, a nawet i żarcie wypada drożej. Polaka stać :)

 

 

PS. Nawet taki Proshop - mimo tego że dostaje karty regularnie, to do nas wrzuca tylko kilka sztuk.

Poniżej dostawy od samego początku jak tylko zaczęto publikować statystyki - KAŻDA aktualizacja zamieszczona na stronie jest tutaj poniżej:

 

NVIDIA RTX 3070, 3080, 3090 (proshop) 12.10 -> 25.11

07602135a4db1f21da2cb94623bcd449846f3886

 

07602135a4db1f21da2cb94623bcd449846f3886

 

NVIDIA RTX 3060Ti, 3070, 3080, 3090 (proshop) 01.12 -> 15.01

d3b10eb804940eff3d9992b9931703340db15fb1

 

d3b10eb804940eff3d9992b9931703340db15fb1

 

I szczerze gdybyście mieli zamówić coś w danej chwili, to wybrałbym ten sklep.

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, mutissj napisał:

z od $440 do $500 do aktualnej $530 za RTX3060Ti

Z tego wychodzi, że cena u nas lekko by wyszła w okolicach 2,5-2,6k zł, czyli płacąc za kartę na początku tygodnia 2,6k zł, to wychodzi, że wcale za nią nie przepłaciłem :o

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Marucins napisał:

ktoś wskoczy przed tobą i dlatego nie mogą podać. PO MIESIĄCU!?

   Kto blizej ten wskakuje

2 godziny temu, Marucins napisał:

Nie znużyło was czekanie?

 

We wtrorek mam ROGA 3070 a póżniej 3080 ale fakt po pachy dzisiaj trzeba sie urobić

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, human_2010 napisał:

Lepiej tu faktury za tufa 3080 z listopada nie będę wrzucać, by wam humoru nie psuć :D 

 

No właśnie pytanie jest takie, czy jak zamówiłem dawno temu TUFa za niecałe 3,8kpln to kiedyś tam dostanę go w takiej cenie?

Bo teraz wisi za 4990 i podejrzewam, że moje zamówienie będzie zlewane do czasu premiery kolejnych kart.

Ofkoz za karte nie zapłaciłem tylko wybrałem płatność przy odbiorze.

Sklep to Morele.

Edytowane przez k0zik
Link to post
Share on other sites

Mam przeczucie, że mogą albo anulować, albo czekać, aż sam to zrobisz. Miałem tak na Amazonie, jak zamawiałem swojego Strixa. Czekałem, pytałem, uprzejmie mi odpowiadali, że albo czekam, albo mogę w każdej chwili zrezygnować, i w końcu tak zrobiłem, jak dorwałem gdzieś indziej. Najlepsze jest to, że na takie praktyki nic się nie poradzi. Bo ileż można czekać. Miesiąc? Dwa? Pół roku?

Link to post
Share on other sites

Na pokładzie siedzi 6800XT więc się nie pali, poczekamy - zobaczymy.

Niby zapewniają, że liczy się data zamówienia, ale ciężko uwierzyć, że sprzedadzą za tyle skoro mogą dostać 1000 więcej.

Ciekawe czy sami producenci zachowują cenę sugerowaną.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Marucins napisał:

I szczerze gdybyście mieli zamówić coś w danej chwili, to wybrałbym ten sklep.

 

masz rację, następnym razem pi**dole x-kom i zamawiam w proshopie przynajmniej nie kręcą,

 

jest tak jak adivxv pisał, wiedzieli co się kręci i poprzyjmowali tone zamówień.

 

 

 

 

10 godzin temu, Marucins napisał:

Nie znużyło was czekanie?

 

znużyło, chętnie napisze list do UOKIKu żeby im problemów narobić

 

 

 

 

2 godziny temu, k0zik napisał:

Sklep to Morele.

 

Śledzę ofertę morele regularnie, to co się tam działo przez ostatni tydzień to jakieś nie porozumienie

ludzie zamawiali codziennie budżetowe modele RTX'ów 3080 zdrowo przepłacone po 5000 zł (Eagle/Ventusy itp.) praktycznie bez daty dostawy,

 

W końcu dzisiaj morele zakończyło uprawiać tą fikcję i wyrzucili RTX3080 z bazy danych wyszukiwania...

 

whcsVlA.png

 

 

 

 

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Cześć, mam pewne pytanie laika

mam pytanie dot. DLSS czy jakoś tak nazywającej się funkcji - takie ogólne.

Przyjmijmy ,że 1080ti , 2080 super, 3060ti mają taką samą wydajność 1:1

Jeśli w QHD na jakichś tam ustawieniach na 1080ti w forza horizon 4 mam 100FPS średnio  to tyle samo bym miał na 2080s i 3060ti... a jak bym włączym DLSS? to jest coś takiego,że karta vs karta o takiej samej wydajności ale z DLSS(czyli rtx 2k i 3k ; ta funkcja działa lepiej w 3000 czy tak samo 3000 i 2000 karty mają ten DLSS, pytam bo wiem,że RT lepsze jest na 3gen niż na 2gen) będzie wydajniejsza? gdzie tu jest haczyk? o ile wydajniejsza? wszystko gry to obsługują i to sensownie?

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, under555 napisał:

Cześć, mam pewne pytanie laika

mam pytanie dot. DLSS czy jakoś tak nazywającej się funkcji - takie ogólne.

Przyjmijmy ,że 1080ti , 2080 super, 3060ti mają taką samą wydajność 1:1

Jeśli w QHD na jakichś tam ustawieniach na 1080ti w forza horizon 4 mam 100FPS średnio  to tyle samo bym miał na 2080s i 3060ti... a jak bym włączym DLSS? to jest coś takiego,że karta vs karta o takiej samej wydajności ale z DLSS(czyli rtx 2k i 3k ; ta funkcja działa lepiej w 3000 czy tak samo 3000 i 2000 karty mają ten DLSS, pytam bo wiem,że RT lepsze jest na 3gen niż na 2gen) będzie wydajniejsza? gdzie tu jest haczyk? o ile wydajniejsza? wszystko gry to obsługują i to sensownie?

Ampere ma lepsze rdzenie tensor niż turning, pascal nie ma wogóle. Musiałbyć poszukać jakiś recenzji DLSS 2.0 na 2080 super i 3060ti i porównać konkretne wyniki.

Jak gra obsługuje, to raczej sensownie, ale nie, daleko nie wszystkie gry obsługują DLSS, bardzo ograniczona liczba obsługuje. Nowe gry AAA pewnie będą obsługiwać prawie wszystkie od teraz, bo im się będzie opłacać, ale narazie jest to raczej garstka niż większość...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...