Skocz do zawartości

Recommended Posts

Coś z Amperami chyba zaczyna się ruszać.
Widze że pojawiły się daty dostawy (w połowie stycznia), a do tej pory była jedna wielka czarna dziura.
Mówię tutaj o 3090 Strix OC do Asusa - nie wiem, czy to nie zagrywka dla zbliżającej się premiery 3080Ti.

 

PS. Nawet zwykły pojawił się...

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASUS-GeForce-RTX-3090-ROG-STRIX-24GB-GDDR6X-RAM-Karta-graficzna/2876865

Link to post
Share on other sites

3090 prawie nikt nie kupuję, to co się dziwić że są dostępne, zresztą pisałem o tym tutaj

 

W dniu premiery 3080Ti założę się że będzie masa rezygnacji zamówień na zwykłe 3080'tki (bez Ti)

 

jeśli to prawda że 3080Ti będzie miała 20GB to wole dopłacić za ten zapas pamięciowy

i za 2 lata mieć głęboko w d*pie premierę następnej serii RTX4000

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Marucins napisał:

Mówię tutaj o 3090 Strix OC do Asusa

Tego raczej nikt do koparek nie bierze, nawet w Mediaexpercie mają RTX3090 dostępne teoretycznie od ręki :)

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-pny-geforce-rtx-3090-epic-x-rgb-tf-xlr8-24gb-gaming-revel?gclid=CjwKCAiA_9r_BRBZEiwAHZ_v13ns0CcEDCNWA-kD1ndLGGuI1G5H6bpdXTQfOQbI669HeaMJBBOZ4RoCoKAQAvD_BwE

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites
41 minut temu, GreQonE napisał:

Ja tylko nie bardzo rozumiem po co dopłacać do Strixa 3090, jak można wgrać bios z większym P/L lub shunt mod zrobić

 

Sekcja zasilania przy odpowiednim chłodzeniu wyrobi bez problemu.

 STRIXa / FTW3 etc. Również możesz zmodować co pozwoli przekroczyć i tak już wysokie limity i pocisnąć OC jeszcze sowiciej, a te karty kręcą się bardzo przyjemnie - szczególnie na wodzie. Zresztą wydajność nawet w kontekście bicia rekordów, jest fenomenalna i bez fizycznych modyfikacji. Także masz odpowiedź dlaczego warto dopłacać. Przyjemna sprawa dla najbardziej wymagających użytkowników i pasjonatów OC.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Marucins napisał:

Coś z Amperami chyba zaczyna się ruszać.

 

Dzisiaj o 12:00 jeden ze sklepów u mnie na parafii miał na stanie 35 szt 3070 Tuf po ~3200 pln oraz 50 Szt 3060 Ti TUF OC za ~ 2600. Karty rozeszły się w ok półtorej godziny. Sklep od razu sprostował, że to są dostępności po zrealizowaniu wcześniejszych zamówień. 

Link to post
Share on other sites
49 minut temu, EH_Gosu napisał:

 STRIXa / FTW3 etc. Również możesz zmodować co pozwoli przekroczyć i tak już wysokie limity i pocisnąć OC jeszcze sowiciej

 

Tak, wiem, niemniej na karcie referencyjnej przy zwodowaniu osiagniesz takie same wyniki przy kilku prostych modach :)

46 minut temu, wojciechu15 napisał:

No i nie każdy chce ryzykować zabawę z biosem przy karcie za 2,5 średniej krajowej netto...

 

Tutaj myślę, że i tak barierą jest chłodzenie

 

Ten mój nieszczęsny ZOTAC chodzi jak suszara, rzadko kiedy dobija do limitu POWER przez temperatury

Link to post
Share on other sites

Tymczasem ETH pobiło all time high ze stycznia 2018, 3080 ti rozejdzie się chyba w szybszym tempie niż 3080, a być może już większość pierwszej partii jest zaklepana. Jeszcze faktycznie brakuje tylko sposobu na kopanie na konsolach i o next-gen gamingu można zapomnieć :(

  • Smutne 2
Link to post
Share on other sites

2020 już się skończył a dalej nie odpuszcza ... :(  Patrząc dzisiaj na ceny na Allegro można złapać się za głowę! W Październiku myślałem że mnie cięzko pogrzało gdy jechałem po swojego (mocno średniego) Gainwarda 3080 kilkaset kilometrów żeby go kupić za 4500zł. Dziś okazuje się że całkiem prawdopodobne że i ja mógłbym na nim zarobić pod 500zł :( A Wypas wersje 3080 kosztują 5700-6300zł....

 

Niech piekło pochłonie tych "górników" i ich po*****e kryptowaluty :(

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, joker5513 napisał:

2020 już się skończył a dalej nie odpuszcza ... :(  Patrząc dzisiaj na ceny na Allegro można złapać się za głowę! W Październiku myślałem że mnie cięzko pogrzało gdy jechałem po swojego (mocno średniego) Gainwarda 3080 kilkaset kilometrów żeby go kupić za 4500zł. Dziś okazuje się że całkiem prawdopodobne że i ja mógłbym na nim zarobić pod 500zł :( A Wypas wersje 3080 kosztują 5700-6300zł....

 

Niech piekło pochłonie tych "górników" i ich po*****e kryptowaluty :(


Ja za mojego TUF'a OC dałem 4900 i pewnie bym go za tyle mógł sprzedać gdyby ktoś z komputronika nie ukradł spakowanej paczki z Strixem OC...

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, zbiku90 napisał:

Tymczasem ETH pobiło all time high ze stycznia 2018, 3080 ti rozejdzie się chyba w szybszym tempie niż 3080, a być może już większość pierwszej partii jest zaklepana. Jeszcze faktycznie brakuje tylko sposobu na kopanie na konsolach i o next-gen gamingu można zapomnieć :(

 

Spoko, im więcej osób kupuje na zasadzie "jest górka, zawsze będzie rosło, szlachta nie pracuje, kupiem 3080 i bendem bogaty!!!!!111!" tym szybciej ta górka klapnie (zeresztą, jak w 2018 - gdzie w grudniu 2017 był all time high a już w lutym 2018 było o 30-50% niżej).

Edytowane przez JanekD
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, JanekD napisał:

 

Spoko, im więcej osób kupuje na zasadzie "jest górka, zawsze będzie rosło, szlachta nie pracuje, kupiem 3080 i bendem bogaty!!!!!111!" tym szybciej ta górka klapnie (zeresztą, jak w 2018 - gdzie w grudniu 2017 był all time high a już w lutym 2018 było o 30-50% niżej).

Kolejny raz jest sztuczne podbijanie BTC i ETH, więc teraz jeszcze dużo osób zajmujących się crypto "nabiera" a raczej namawia łosi żeby zainwestowali pieniądze tylko wyjdzie z tym jak zwykle. Wygrani będą tylko ci co już mają coiny i je sprzedadzą w peaku, a reszta srogo popłynie do dołu jak titanic biorąc spory kredyt na koparki albo inwestując wszystkie swoje fundusze bo można się przecież łatwo nachapać. Piramida raz kolejny tyle że tylko wybrana część zgarnia. GPU znikać będą dopóki będą kryptowaluty, które da się kopać na GPU które naprawdę są sporo tańsze niż ASIC stworzony tylko i wyłącznie do kopania. ASIC'a nie sprzedasz jak się zestarzeje bo wtedy będzie nie opłacalny do utrzymania energetycznie i będzie wykopywać ujemnie. GPU na rynek wtórny idzie sprzedać i zawsze się znajdzie ktoś kto to weźmie bo będzie po okazyjnej cenie, a to że padnie szybko potem to już no cóż... Życie.

 

3090 są normalnie dostępne tylko nie potrzebuję karty za 8-10 tysięcy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z ciekawości odpaliłem kopaczkę na 3060ti i teoretycznie uwzględniajac pobór prądu to po roku by się zwróciła, chyba se podkopie tak dla zabawy bo jak programuje to GPU raczej się nudzi przez te 8h, a grzejnik mogę zakręcic bo ciepło w pokoju:)

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, wrobel_krk napisał:

teoretycznie uwzględniajac pobór prądu to po roku by się zwróciła, chyba se podkopie

Też mam taki plan, mój komp do grania przez większość czasu stoi wyłączony, a tak karta odpracuje część swojej ceny, ino w tej chwili ciężko kupić.. zamówienie na Gaming x trio złożone,  ale kiedy będzie nie wiadomo. 

 
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Z ciekawości odpaliłem kopaczkę na 3060ti i teoretycznie uwzględniajac pobór prądu to po roku by się zwróciła, chyba se podkopie tak dla zabawy bo jak programuje to GPU raczej się nudzi przez te 8h, a grzejnik mogę zakręcic bo ciepło w pokoju:)

z tego co wyliczali w tym artykule na benchu, to przy cenie 2,5k za kartę powinna ci się zwrócić w 5 miechów :rotfl:

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...