Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam pytanie o dlss, wczoraj odpaliłem Metro Exodus, ultra, 1440p RT Ultra, no i po włączeniu dlss jest taka jakby mgiełka, rozmycie, czy to tak ma wyglądać ten ficzer? czy coś u mnie nie tak? bo jeśli to wolę grać z mniejszym klatkarzem, ale obrazem w pełni ostrym

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, k0chan napisał:

mam pytanie o dlss, wczoraj odpaliłem Metro Exodus, ultra, 1440p RT Ultra, no i po włączeniu dlss jest taka jakby mgiełka, rozmycie, czy to tak ma wyglądać ten ficzer? czy coś u mnie nie tak? bo jeśli to wolę grać z mniejszym klatkarzem, ale obrazem w pełni ostrym

Z tego co wiem są jakieś profile performance, quality itd. Zobacz jak wygląda na quality. 

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, k0chan napisał:

mam pytanie o dlss, wczoraj odpaliłem Metro Exodus, ultra, 1440p RT Ultra, no i po włączeniu dlss jest taka jakby mgiełka, rozmycie, czy to tak ma wyglądać ten ficzer? czy coś u mnie nie tak? bo jeśli to wolę grać z mniejszym klatkarzem, ale obrazem w pełni ostrym

W Metro Exdodos masz  pierwszą wersję DLSS wiec obraz jest słaby - mydełko ;) 

DLSS 2.0 dodaje profile Ultra Performance, Performace, Balanced i Quality. 2.0 dodaje również obsługę natywnej rozdzielczości. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, DjXbeat napisał:

W Metro Exdodos masz  pierwszą wersję DLSS wiec obraz jest słaby - mydełko ;) 

tak coś podejrzewałem :( 

ale nie jest źle, poniżej 55 kl/s przy rt ultra nie spada, a ta gra to nie jakis BF żeby nie dało rady przy takim klatkarzu grać ;) 

Link to post
Share on other sites

Ale cenę to z kosmosu wzięli. Ciekawe kiedy się moja RTX 3060 Ti pokaże, bo już zauważyłem że podnieśli cenę o 30 zł. Niby w kolejce byłem 44. Wyciągnąć od nich jakieś info to jakby z widelcem gadać. Ja swoje oni swoje.

Link to post
Share on other sites

No mi się jakoś specjalnie nie śpieszy z tymi nowymi kartami, fakt chciałbym ale nie w takiej cenie. Gdyby były dostępne wersje FE w Polsce to bym się pewno nie zastanawiał. W sumie 3079zł za 3070 to nie taka tragedia patrząc na ceny w innych polskich sklepach.

Edytowane przez nukalol
Link to post
Share on other sites

Owszem porównując z innymi sklepami, które też mają dostępne. Jednak nie w tej cenie. Polowałem na referenta RTX 3070 ale nie było najmniejszych szans. Do 1440p styka mi 3060 Ti za prawie 1000 zł mniej od rzeczonego Palita RTX 3070. A kiedy do mnie dojdzie to już inna sprawa. Zamówione z płatnością przy odbiorze więc, jak mi się coś wcześniej ciekawego trafi to przynajmniej nie mam zamrożonej kasy w jakimś sklepie. A te 1000 zł odłoży się na część nowej platformy. Wypadało by już zmienić proca a przy tym i resztę.

Link to post
Share on other sites

W x-kombinatorze to ja nawet na premierę nie mogłem złożyć zamówienia. Nie wiem co mi się z kompem porobiło, czy to wina adblocka czy jaki czort, ale nie wyszukiwało mi totalnie ani jednej RTX 3060 Ti, jakby ich w ogóle na stronie nie mieli, gdzie przed 15-tą 2 grudnia, normalnie widziałem kilkanaście modeli, tyle że bez ceny. Dojechałem do domu, odpaliłem kompa, szukam a tu nie ma. Tylko morelki i to sprytnie, bo z dopiskiem przedsprzedaż czy jakoś tak. Mało tego do 15 jeszcze trochę a już 4 karty sprzedane. No ale ludzie jakoś kupowali w x-kompromie. Na alledrogach lokalnych i olxach również można dostać bez problemu karty przepłacając od 100 do nawet 400 zł względem ceny sklepowej. Od ręki mógłbym mieć nawet dziś z dowozem do domu za +200 zł, ale z zasady nie dam zarobić handlarzowi. Chociaż, jak będą tak podnosić ceny na morelkach, to niedługo się okaże że u handlarzy będzie podobna cena co w sklepie ;-) Jak żyję te swoje 40+ lat to takie cuda widziałem jedynie przy zakupie Rubina w latach 80-tych, kiedy się zapisywało w kolejki społeczne i czekało miesiącami na swój kolorowy TV.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, r1023 napisał:

spokojnie, pewnie je w jakiś sposób zbezcześcił ;)

 

 

 

1 godzinę temu, ernorator napisał:

Oddając do sklepu albo sprzedając będzie dawał nakładkę na pcie karty od AMD. 

Zaklejam czarną taśmą "x" w RTX oraz zamieniam Geforce na Radeon tuż przed oddaniem...

cefd40cde8a562e6.jpg

(copyright© @pendzel_3

 

Godzinę temu, DjXbeat napisał:

Rebelmind, paczkę wysłał Ci zielony Grinch i zepsuł święta a w liście do czerwonego M. napisałeś 3 Radeony :D

 

W liście było "tylko jednego RX 6800 nonXT + możliwość wgrania Biosu z 6900..."

 

Jakby KOGOKOLWIEK ciekawiło to od premiery Ampera męczę testy CSGo (i to nie tylko u siebie) i wyniki są dosyć ciekawe. 

 

Ten sam scenariusz odpalony na wszystkich kompach, fps_benchmark mapa w 1080p @low, wynik AVG fps:

 

PC#1 Ryzen 5 5600x, gtx 1080 = 475 fps 

PC#1 Ryzen 5 5600x, rtx 3060Ti = 575 fps

PC#1 Ryzen 5 5600x, rtx 3070 = 585 fps 

PC#1 Ryzen 5 5600x, gtx 960/2 = 120 fps

 

PC#2 Ryzen 5 5600x, rx 6800 = 740 fps 

 

PC#3 i9 9900k, rx 6800XT = 450 fps 

 

PC#4 Ryzen 5 3600x, rtx 3070 = 420 fps 

 

PC#5 Ryzen 5 3600, rx 5600XT = 410 fps

 

PC#6 Ryzen 5 2600, rx 580/8 = 320 fps 

 

U @Liptona w teście z Ryzen 5 5600x, rx 3080 było 655 fps (tyle że u niego to 1080p @high) 

  • Lubię to 4
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

X-kom ewidentnie manipuluje przy kolejkowaniu dostaw.

moje zamówienie DDay godz. 17:05  - Gigabyte RTX 3080 EAGLE OC. opłacone z góry

 

Pod koniec października zadzwoniła miła pani z pytaniem czy chce kontynuować oczekiwanie na produkt czy wycofać zakup, tyle co z niej udało mi się wyciągnąć to nr w kolejce na realizacje zamówienia podała 43 ... wiec czekam dalej.

 

Dzisiaj (9 grudzień) po 30 min wiszenia w poczekalni infolinii odbiera łepak i twierdzi ze zamówienie jest w pierwszej 90ce do realizacji a konkretnej pozycji nie może podać.

 
 
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Morelki też coś ściemniają. 8 minut po premierze byłem 45-ty w kolejce. Dziś paniusia mi odpisuje, że klientów jest 45-ciu (info na stronie, że zakupiło 275), dostawy jakieś musiałby być, bo cena im wzrosła. Ale oczywiście nie może mi podać konkretnego miejsca w kolejce, bo im się dynamicznie zmienia z powodu rezygnacji, realizacji i dostaw. No to musiało przynajmniej 200 klientów zrezygnować, licząc jeszcze dostawę kilkunastu sztuk, które miały być na dniach po premierze. Niestety bardziej wylewną panią zastąpiła bardziej tajemnicza.

Jeszcze ciekawiej jest z towarem. Jak się wyszukuje na stronie, to nic nie znajdziesz od ręki. Ale przypadkiem trafiłem jedną kartę RTX 3070 zdaje się TUF od Asusa. Były dostępne od ręki, z tym że cena januszowa. Mediaexpert też coś tam wrzucił dziś, ale praktycznie wszystko dostępne w sklepie stacjonarnym, tylko nic w moim otoczeniu :)Jedna karta do zakupu od ręki, ale cena kosmos. Aż tak mi nie zależy. Ale tak sobie w robocie siedzę i od czasu do czasu przeglądam oferty. Ludziska są bardziej zdesperowani, że są w stanie sporo przepłacić. No tak, jutro premiera CP 2077.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...