Skocz do zawartości

Recommended Posts

https://www.igorslab.de/en/what-real-what-can-be-investigative-within-the-crashes-and-instabilities-of-the-force-rtx-3080-andrtx-3090/?fbclid=IwAR3vhEn4J-wbeSRZyOK4U7dz_0akxAuhAOS3SjL-joK8CRki0WGE_HD2XMU

 

Ciekawostka na temat problemów na jakie się skarżą użytkownicy RTX 3080 MSI oraz Zotaca.

 

"By the way, you also have to praise a company here that recognized the whole thing from the start and didn’t even let it touch them, as the Asus TUF RTX 3080 Gaming consequently did without POSCAPs and only used MLCC groups. My compliments, it fits!"

 

To tylko pokazuje jak nie warto podniecać sie power limitem w ampere.

karty sa wymasowane w max est i potrzebują uv a nie dokładania do pieca.

 

Zaraz pojawia sie stery które skręcają zegar na uncore albo sprawia ze grafika wyświetlana będzie lżejsza albo w nowych edycjach kart będzie mniejszy boost

Link to post
Share on other sites

@Up Kierwa, człowiek zapomina, że tam przecież jest osobny loop więc i osobna (nie słaba swoją drogą) pompa. W tym nowym "Atlantisie" to nadal będą dwa osobne loopy dla CPU i GPU, no nie? Odejście od SLI nie oznacza wywalenia z układu jednej pompy, prawda (w Twoim przypadku)?

Hah, EH "ATLANTIS" będzie znacznie potężniejszy niż "GANTRITHOR" :) . Zmiana RVIE na RVIE Encore, 480/60 + 280/60 dla samego CPU (selekt spośród ponad 60 testowanych przeze mnie i9-7980XE, procek na którym powbijałem rekordy dla 7980XE na LC), 64 GB DDR4 zamiast 32 GB (przyda mi się, niemniej tutaj akurat głównie wizualnie bo mi się mega podoba). Loop dla 1x GPU - 480/60 + 480/45. Do tego na CPU EK Magnitude zamiast EK Velocity + zmieniona podstawa bloku na dedykowaną delidowanemu CPU z custom IHS, redelid już był, udało się zjechać kolejne kilka stopni. Corsairy ML 120 i 140 PRO czerwone zmienione na Noiseblockery NB-eLoopy X ARGB 120 i 140 MM. Kolorystyka biało niebieska. Dodatkowe modyfikacje w budzie. Starszy konfig budowaliśmy zanim jeszcze zaczęliśmy mody w obudowach, nowa machina od razu powstanie wraz z duchem ulepszeń jakie wprowadziliśmy do pracy nad konfigami.

 

Nie mogę się swoją drogą doczekać, aż na YT wrzucę materiały z budowy EH "TIGER KING", EH "Azure Dragon", EH "Chronos". Korci mnie żeby się podzielić fotami tych machin bo już dawno u klientów mieszkają, ale...poczekam aż materiały wlecą :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Kilka dni po premierze i można powiedzieć że z dużej chmury mały deszcz jeśli chodzi o te rtx 3080.

Karty nie stabilne wysypują się w wielu grach losowo, wydajność też pupy nie urywa.... Te 8k które NV wciska w reklamach to można wsadzić między bajki że smokami.

 

Kto sprzedał swojego rtx 2080ti/super żeby kupić 3080 to złotego interesu nie zrobił :D

Link to post
Share on other sites

Zastanawiające jest to, że nie mają nic w ofercie teraz.

W PL nikt nic nie wie, bo nic nie jest w drodze. PL sklepy raczej szukają kart i czekają na informację o ewentualnej dostępności. Umówmy się, nie jesteśmy zbyt dużym rynkiem. 

Link to post
Share on other sites

Ja tam czekam na RTX'a 3080 od "IWIDŻIEJ",

bo coś czuję że w tym roku na AORUSa w wersji z blokiem się nie doczekam

 

  • FWbOxqN.png

 

przy najmniej będę mógł na LEGALU zwodować bez utraty gwarancji

+ w dobrej cenie przedłużenie GW do 5/10 lat :) 

 

a EKWB dopiero gdzieś ~od października zaczyna bloki wysyłać

 

  • ZvrcdwI.png

 

 

Link to post
Share on other sites

To już wiadomo dlaczego Asus jest tak dobrą kartą i dlaczego są power limity i karty słabo się kręcą.

 

Czemu nie ma ten tuf tej filtracji(czy co tam jest)? tych 6 z tyłu?

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-tuf-geforce-rtx-3080-gaming-10gb-gddr6x-tuf-rtx3080-10g-gaming-5943752/

 

Czyli oni mają to inaczej rozwiazane? 

Edytowane przez mabrothrax
Nie cytujemy zdjęć ani filmów
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...