Skocz do zawartości

Błąd przy instalacji pamieci ram w nowym komputerze


Recommended Posts

Witam,

 

Mam nadzieje, że dobry dział bo nie wiedziałem gdzie to zamieścić :)

 

Składam nowy komputer i mam problem w wpięciem ramu... Płyta główna msi z390 tomahawk, pamięć DDR4 hyperx predator  3200Mhz dwie kości po 8GB.

 

Jeśli dodam jedną obok drugiej to komp startuje jednak jest komunikat jak poniżej no i prawidłowo.

 

 

p1.jpg

 

 

Jeśli podłączę tak jak teoretycznie być powinno komp nie startuje i na płycie miga na przemian dioda cpu i ram, które wyłapują jakieś błędy. Czemu tak?

p2.jpg

Link to post
Share on other sites

Cpu mogę zdjąć jednak wątpię aby coś się pogięło bo raczej nie ma tu trudności ;) Natrudzić się trzeba żeby pogiąć :P Nie wiem też czemu BIOS pokazuje mi prędkość ramu 2400 pomimo tego, że jest 3200


Wszystkie piny całe i nie naruszone więc tą kwestię można wykluczyć :)

Link to post
Share on other sites

Kiedyś trafiła mi się fabrycznie uszkodzona płyta MSI z moreli na której nie działał właśnie drugi kanał pamięci. Piny w sockecie też były proste a mimo to gniazdo 3 i 4 od procesora nie działały. Może to też być problem z procem ale obstawiam bardziej na płytę. Także jak nic nie pomoże to pozostaje Ci zwrot sprzętu.

Link to post
Share on other sites

To może jednak sprawdź...

7B18v13
Data publikacji
2019-01-17
Rozmiar pliku
8.38 MB
icon-download.png
Opis
- Improved memory compatibility.
- Improved the adaptive rule of Intel Thermal Velocity Boost when overclocking.
- Optimized CPU Vcore voltage under Offset Mode for 9th CPU.
- Improved M2 Genie function.
- Improved S5 wake up function.

To jest pierwszy z tego roku i jest tu coś o pamięci. Wgraj po prostu najnowszy. To jest najprostszy sposób sprawdzenia. Jeśli to nie pomoże to jak Kokosnh...

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że sprawdzę jak tylko będę w domu :) I to konkretnie ten będzie do mojej płyty głównej? Tam jest niby jakaś instrukcja i pokazują gdzie są jakieś numerki na płycie ale u mnie ich nie ma :)

 

Bo jeśli to procek albo płyta to domyślam się, że bez drugiego procka lub płyty nie jestem w stanie tego zweryfikować?

Link to post
Share on other sites

Profil XMP tzn? :)


W ustawieniach płyty jest niby jakieś XMP można włączyć bądź wyłączyć 1 lub 2. Dla 1 3200 MHz dla 2 3000Mhz. Co bym jednak nie włączył pokazuje aktualną prędkość jako 2400


Dobra jest ok :) Nie pokazuje tego od razu trzeba było zapisać i jeszcze raz uruchomić :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...