Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Ej ale wrobel wcale nie jest daleki prawdy. 1650S i 1660S w moim przypadku mialy wiecej fps niz 5700/5700xt w CSGO

pierwszy benchmark, prawie 2x mniej fps


Spoko to reakcja na to, że @Uberas napisał że ma 100 fps, ciężko napisać ironicznie coś, chyba ze jest jakaś emotka

w lolu, nie cs. w cs akurat mam 200-400 ale afterburner nie dziala wiec nie zmierze dokladnie - poza tym mowie, to jest jakis problem ze sterownikami bo po resecie wszystko wraca do normy

Link to post
Share on other sites

a, dobra zwracam honor 

wczoraj sie bawilem w podkrecanie przez soft radeona i pomimo crash i informacji o zresetowaniu moich ustawien do fabrycznych nadal power limit byl ustawiony na maxa czyli ok 270w, ale w msi afterburnerze nic takiego nie bylo :D?


na stock power limicie czyli 210w jest max 94c

https://imgur.com/cVqAbmK


gpu max 72

https://imgur.com/BRyb19e


mem 74 max

https://imgur.com/oryLWwy


gdyby kogos interesowal gaming x...

ale no wiadomo na loopie do rana te temperatury by wygladaly inaczej, w pokoju ok 21.5C

Link to post
Share on other sites

Hmmm u siebie też tak miałem jak robiłem UV. Niby wattman przywracał ustawienia fabryczne ale tak naprawdę czasem ustawienia się zawieszały i trzeba było uruchomić ponownie system.

E: MSI i tak ssie jeśli chodzi o radeony :P

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites
Witam.

Zakładałem już podobny wątek kiedyś, jednak nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi i problem nadal występuje. W kwietniu złożyłem komputer z następujących podzespołów:

 

 

Ryzen 5 1600 AF + Scythe Mugen 5

MSI B450M Mortar Max

RX 5700 Gigabyte Gaming OC

Patriot Viper 2x8gb 3200 mhz

Crucial BX500

Supremo M 550W Gold

 

Problem jest następujący: podczas grania (może to wystąpić zaraz po uruchomieniu lub np mogę godzinę pograć) następuje reset. Obraz robi się czarny, brak sygnału, odłącza myszkę/klawiaturę i wentylatory odpalają się na full. Nie ma żadnego dźwięku, pozostaje tylko ręcznie zresetować. W podglądzie zdarzeń jest tylko Kernel Power 41 (63). Brak jakiegokolwiek OC. Najbardziej stabilne sterowniki to 19.8.1, chociaż na nich też się to często zdarza. Wszystkie nowsze powodują w większości gier reset praktycznie od razu po uruchomieniu. Nieważne czy gra jest mniej lub bardziej wymagająca. Z rzeczy, które próbowałem to:

- Instalacja na świeżo Windowsa 10, tylko ze sterownikami chipsetu oraz grafiki (tych to chyba z 10 różnych próbowałem)

- ustawianie różnych planów zasilania, w tym wyłączenia oszczędzania pcie, wyłączenie hibernacji itp

- bios najnowszy

- wymiana zasilacza (wcześniej miałem XFX Core 550W)

- wsadzenie karty w inny slot pcie, podłączenie display port w inne miejsce 

- sprawdzenie podłączenia wszelkich wtyczek

- włączenie/wyłączenie profilu XMP

 

 

MemTest nie pokazuje żadnych błędów, to samo benchmarki oraz np OCCT power - przeszedł godzinny test i nic się nie resetuje. Temperatury są jak najbardziej w porządku. CPU maks 70*C, karta 70*C, hotspot okolice 90*C. Co może być przyczyną? 

 

Wygląda to identycznie jak na tym filmiku - 

Edytowane przez Esdi13
Link to post
Share on other sites

Najpewniej to sprawdzić jak to gpu działa u kogoś innego, lub odpal inne gpu podobnej mocy u siebie.

Może gpu po prostu nie domaga i trzeba wymienić lub może być to płyta, która nie ogarnia z jakiegoś powodu zasilania po pci-e.

 

Swego czasu miałem rxa 480 i za cholerę nie był stabilny na płycie intela. Wymieniłem zasilacz, gpu i znowu to samo. Ale 1060 chodził. Później szwagier dał mi jakąś stara płytę H i problem zniknął...

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

a, dobra zwracam honor 

wczoraj sie bawilem w podkrecanie przez soft radeona i pomimo crash i informacji o zresetowaniu moich ustawien do fabrycznych nadal power limit byl ustawiony na maxa czyli ok 270w, ale w msi afterburnerze nic takiego nie bylo :D?

na stock power limicie czyli 210w jest max 94c

https://imgur.com/cVqAbmK

gpu max 72

https://imgur.com/BRyb19e

mem 74 max

https://imgur.com/oryLWwy

gdyby kogos interesowal gaming x...

ale no wiadomo na loopie do rana te temperatury by wygladaly inaczej, w pokoju ok 21.5C

Update: zmienilem monitor na 1440p i podczas typowej gry w apex legends 1440p na maksymalnych ustawieniach dobija do 100C...

Link to post
Share on other sites

Pany, prośbę mam. Otóż gdzieś słyszałem, że rx 5700 (i pewnie wyższe) nie uruchamiają się na płytach bez biosa uefi (znaczy na wszystko jest sposób, ale ..).

A mi się szykuje upgrade pewnej stacji gdzie są jeszcze mocne procki, ale nie ma uefi, tylko jest stary bios (legacy one). Jeśli ktoś ma nvi i stary pc moglibyście wpiąć w pci-e i zobaczyć, czy jest obraz podczas uruchomienia, czy można wejść do biosa itd.

Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites
W dniu 19.11.2020 o 23:25, uberas napisał:

Update: zmienilem monitor na 1440p i podczas typowej gry w apex legends 1440p na maksymalnych ustawieniach dobija do 100C...

No bo panie @uberas prawda jest taka, że Gejming X to nie jest najwyższa półka Navi... RedDevil, Nitro+ to jednak "lepszy sort". A może by tak wodę wrzucić?

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, Rebelmind napisał:

No bo panie @uberas prawda jest taka, że Gejming X to nie jest najwyższa półka Navi... RedDevil, Nitro+ to jednak "lepszy sort". A może by tak wodę wrzucić?

niee, ja od niedzieli kąsolofcem zostaje - poza tym wydawanie kasy na wodowanie 5700xt? wolalbym dolozyc na 3070 i miec gwarancje.. jakos nigdy nie przepadalem za woda, moze ma to sens przy topce 3090 ale 5700xt itp? zawsze bym po prostu dolozyl o model wyzej i ewentualnie UV zeby skrecic wentyle i miec cisze wody?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...