Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Używany blok do 5700 widziałem już po 250 pln, nowy z PRC zaś tj koszt 340 pln - to w obu przypadkach mniej niż dopłata do Nitro+ względem najtańszych wersji paździerzowych. 

W kwestii sensowności wodowania najmocniejszej Navi: wydajność na poziomie 1080 Ti, pobór mocy wyższy niż gtx 1080 a zobacz, że taki mój Sea Hawk miał już blok fabrycznie. Poza tym jak się raz wypłynie na szerokie wody LC to już nie ma powrotu - i to do tego stopnia, że testując suszarkową wersję 1660Ti aż z ciekawości sprawdziłem, czy są na te karty bloki (a są). 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Używany blok do 5700 widziałem już po 250 pln, nowy z PRC zaś tj koszt 340 pln - to w obu przypadkach mniej niż dopłata do Nitro+ względem najtańszych wersji paździerzowych. 

W kwestii sensowności wodowania najmocniejszej Navi: wydajność na poziomie 1080 Ti, pobór mocy wyższy niż gtx 1080 a zobacz, że taki mój Sea Hawk miał już blok fabrycznie. Poza tym jak się raz wypłynie na szerokie wody LC to już nie ma powrotu - i to do tego stopnia, że testując suszarkową wersję 1660Ti aż z ciekawości sprawdziłem, czy są na te karty bloki (a są). 

Dobra, używany blok i jakieś kombinacje (to sam blok, gdzie pompa rezerwuar rurki itp?), ja się nie znam wiec wyszłoby to pewnie o wiele drożej gtx1080 to totalnie inna sprawa, 5700xt się nie skaluje z częstotliwością tak dobrze, poza tym osiągam 2100 w grach, co jeszcze byś chciał tam wycisnąć?

dodaj te 300+ powiedzmy 300 za reszte akcesorium i zakładając ze gaming x kosztuje 1800+600= 2400=rtx3070(za £469 referent) dziekuje nie dla mnie

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ma już loop to też ma tak liczyć? No to policz też w takim razie w przypadku AC koszt chłodzenia na Cpu (zakładam, że nie masz box'a), wentyle w budzie itp. 

Nie chcę się "spinać" i udowadniać, że to wcale nie jest tańsze (bo nie jest) ale też wcale nie wychodzi o wiele drożej. 

* blok używka 250

* rad 240/30 używka 50

* wąż miękki nowy 30

* płyn nowy 30 

* zloczki 6 szt, używane 100

* pompa/rez combo używka 150

* Wenty najtańszy Zefir x2, 30

Wychodzi tak jak pisałeś, ~650

Pokaż mi tego referenta dostępnego za 2400, bo ja widzę tylko Oreły GIGABYTE za 2600.

Dalej, dopłacisz teraz te 650, ale za te 2-3 lata musisz tylko blok wymienić (no i płyn, wiadomo). 

Poza tym, skoro liczysz koszt względem Twojego 5700 XT Gaming X to dlaczego liczysz różnice cenowe względem niedostępnego referenta? Powinieneś wziąć 3070 TRIO, bo tj odpowiednik - a ten jest do zamówienia za 3000 ;)

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Rebelmind napisał:

Jak ktoś ma już loop to też ma tak liczyć? No to policz też w takim razie w przypadku AC koszt chłodzenia na Cpu (zakładam, że nie masz box'a), wentyle w budzie itp. 

Nie chcę się "spinać" i udowadniać, że to wcale nie jest tańsze (bo nie jest) ale też wcale nie wychodzi o wiele drożej. 

* blok używka 250

* rad 240/30 używka 50

* wąż miękki nowy 30

* płyn nowy 30 

* zloczki 6 szt, używane 100

* pompa/rez combo używka 150

* Wenty najtańszy Zefir x2, 30

Wychodzi tak jak pisałeś, ~650

Pokaż mi tego referenta dostępnego za 2400, bo ja widzę tylko Oreły GIGABYTE za 2600.

Dalej, dopłacisz teraz te 650, ale za te 2-3 lata musisz tylko blok wymienić (no i płyn, wiadomo). 

Poza tym, skoro liczysz koszt względem Twojego 5700 XT Gaming X to dlaczego liczysz różnice cenowe względem niedostępnego referenta? Powinieneś wziąć 3070 TRIO, bo tj odpowiednik - a ten jest do zamówienia za 3000 ;)

Tez nie chce się spinać ale skoro gadasz o używkach to wystarczyłoby kupić arctic freezera 34 duo którego sprzedałem za 100zl (uczciwa cena) i jakieś f12 do budy, max 150zl. Ale mowimy o samym gpu, do cpu i tak zaleca się podobniez inny obieg wiec nadal 650zl vs 0zl. Mówię o referencie bo udało mi się go kupić, i miałem okazje kupić za 50zl więcej innego niereferenta - trzeba czekać. Tak samo jak dziś odebrałem xboxa series x , to ze czegoś nie ma od ręki nie oznacza ze mam założyć klapki na oczy

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Mam Rog Strix  5700 xt i ryzena 5 2600 na stokowym chłodzeniu 3875 GHz leci w grach.  Opłaca się zmienić na ryzena 5600x czy to przesada i wystarczy ryzen 5 3600 do tej karty? Myślę o warzone bo w lol csgo czy wot wyciągam ponad 140 fps a mam monitor 144 hz więc jestem zaspokojony. Widziałem na yt testy z ryzenem 5600x z jakimś 5700xt i chyba koło 55% obciążenie proca szło. Gryzę się z tematem. 

 

Oczywiście gram w fullhd.

Edytowane przez Telpher
Link to post
Share on other sites

Rx 5700 (nonXT) + R5 5600x (stock, bez pbo) w csgo 1080p kręci 550+ fps (fps_benchmark map, pierwszy smoke jest drop na ~90, a tak to 1% low jest na poziomie 250-300 kl/s) więc to już Twoja kwestia w co grasz. 

 

Mój 5600x poszedł do kolegi, w parze z RX 580 8GB u niego, po optymalizacji są jeszcze lepsze klatki (1440x1080 240Hz) i mówi "z R5 2600 przeskok kosmiczny w csgo". 

Link to post
Share on other sites

Od ręki najtańsze 3060 ti po 5k już...

Może mi ktoś coś wytłumaczyć? Wg tej rozpiski:

https://www.proshop.pl/AMD-Radeon-RX-6000-Series-overview

Proshop otrzymał np. 100szt. PowerColora RX 6800 referenta a liczba zamówień na ten model wynosi zero. Czy pierwsza rubryka nie uwzględnia zamówień zrealizowanych? Karty się już po prostu rozeszły tak?

Link to post
Share on other sites

@zbiku90

Nie chodzi o zakupy od Januszy tylko o czekanie na atrakcyjny cenowo drop. Tydzień temu Amazon dał 3060Ti za 3000 oraz 3070 za 3600. I uwaga - wysłał. 

 

Za 4600 może mieć już TUFa 3070. Więc moim zdaniem dopłata 6 stówek do sporo szybszej karty jest tego warta. 

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Mnie chwilowo brak/zatajanie czujnika temperatury pamięci w RTXach dyskwalifikuje te karty. Poczekam na normalne ceny i będę brał 6700 (może xt), na pewno nie dam za grafikę ponad 2k. Chociaż z drugiej strony nigdy nie mów nigdy :D

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, zbiku90 napisał:

Od ręki najtańsze 3060 ti po 5k już...

Może mi ktoś coś wytłumaczyć? Wg tej rozpiski:

https://www.proshop.pl/AMD-Radeon-RX-6000-Series-overview

Proshop otrzymał np. 100szt. PowerColora RX 6800 referenta a liczba zamówień na ten model wynosi zero. Czy pierwsza rubryka nie uwzględnia zamówień zrealizowanych? Karty się już po prostu rozeszły tak?

 

Pierwsza rubryka pokazuje liczbę zamówień niezrealizowanych. Poza tym, przy tej konkretnej karcie od pewnego momentu sklep przystał przyjmować zamówienia. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz Żbiku, to te słynne sterowniki od Amd (tyle że od Cpu ;p) 

 

{

If Gpu.ID=="NVidia" Then 

   {

      RAM.Infinity_Fabric.Mode="Async"

      RAM.Infinity_Fabric.Ratio="1:2"

   } 

  • Lubię to 1
  • Haha 4
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Ma ktoś może Radeona 6700/6750 od Powercolora w wersji Devil/Debil? 

Bo mam możliwość zakupu 6750 Devila za 540€ (nówka) i się miotam... za 480€ mogę mieć XFX Quicka 319 (merca za 500 nie biorę pod uwagę bo on ma tylko durne rgb)

Edytowane przez Revenant
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Rebelmind napisał:

Bierz debila i nawet się nie zastanawiaj. 


Ostatecznie były tylko 6800 Pulse i 6900 XT Nitro+. Wziąłem 6800 bo cena była nieproporcjonalnie niższa i dużo bardziej opłacalna, gdzie 6900 XT Nitro+ był zdecydowanie bliżej MSRP. 

 

+- 2700zł w przeliczeniu za 6800 Pulse to imo dobry deal. Powinienem zejść do 200W po uV. Będzie cicho i chłodno. :D 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Witam, chciał bym zapytać o AMD Adrenalin. Czy jest tam taka opcja jak w nvidia experience pozwalająca nakładać filtry na grę ? podkręcanie kolorów, rozjaśnianie itp itd? myślę o zmianie 1060 na 6600xt ale bardzo często korzystam z tej funkcjonalności od zielonych i brakowało by mi tego. 

 

PS: jak kwestia sterowników ? są już stabilne i przewidywalne ? czy nadal wyskakują dziwne kwiatki ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...