Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

jak dla was kilka fps to są spore różnice to nie ma co dyskutować

Zwróć uwagę na taktowanie tych kart,

RX 5600XT maksymalne 1760Mhz a RX 5700 ~1700Mhz. Przy takim porównaniu wyjdzie mała różnica ale na RX 5700 zrobisz ~2000Mhz i wtedy 5600XT zostaje w du...

 

Link to post
Share on other sites

Zwróć uwagę na taktowanie tych kart,

RX 5600XT maksymalne 1760Mhz a RX 5700 ~1700Mhz. Przy takim porównaniu wyjdzie mała różnica ale na RX 5700 zrobisz ~2000Mhz i wtedy 5600XT zostaje w du...

zgadza się, ale chyba przy porównaniu nie robi się testów na jednej karcie podkręconej a innej na stock? ile osób ci takiego 5700 kręci? więcej zrobi uv , żeby papu tyle nie brała

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

zgadza się, ale chyba przy porównaniu nie robi się testów na jednej karcie podkręconej a innej na stock? ile osób ci takiego 5700 kręci? więcej zrobi uv , żeby papu tyle nie brała

Tylko tutaj masz porównanie stock RX 5600XT, który ma ograniczenie na 1750Mhz i tyle w teścia ma vs Referent RX 5700, który ma niskie taktowanie ~1700Mhz. Niereferencyjne konstrukcje RX 5700 trzymają ~1850Mhz a RX 5600XT w dalszym ciągu max 1750Mhz.

Idą dalej możesz zrobić OC na RX 5700 i jednocześnie zrobić UV względem stock.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

od kiedy to msi rx 5700 mech o karta referencyjna? czy coś się zmieniło i msi referenty teraz tłucze dla amd? :roll:

 

tu masz dwa szafiry, ten sam boost na 1750

 

 

nie zrozumcie mnie źle, ja nie pisze, że 5600xt jest tak samo wydajna, chodzi o to , że bebechy są niemal takie same i zegar w zegar wcale ten 5700 nie jest dużo wydajniejszy

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

nie zrozumcie mnie źle, ja nie pisze, że 5600xt jest tak samo wydajna, chodzi o to , że bebechy są niemal takie same i zegar w zegar wcale ten 5700 nie jest dużo wydajniejszy

Tak jak mówisz , jeśli ktoś nie chce się bawić się w OC albo flashowanie RX5700 to RX5600XT jest dobrym wyborem ,około 8%-15% wolniejsza. Ale jak ktoś chce za darmo wydajności wersji 5700XT to warto podkręcić 5700 i wtedy różnice wydajności są już znaczne , tak jak pokazałem nawet do 45% ;)

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Tak jak mówisz , jeśli ktoś nie chce się bawić się w OC albo flashowanie RX5700 to RX5600XT jest dobrym wyborem ,około 8%-15% wolniejsza. Ale jak ktoś chce za darmo wydajności wersji 5700XT to warto podkręcić 5700 i wtedy różnice wydajności są już znaczne , tak jak pokazałem nawet do 45% ;)

 

no dobra a jak podkręcę 5700 xt to jak to się ma do twojej podkręconej 5700 ? I jak to się ma do podbitych napięć i słabszego coolera na 5700 oraz kultury pracy ? Czy to nie tak że ja siedzę w bugatti veyron ciesząc się prędkością i pomrukiem silnika, a ty jedziesz tak samo szybko na ścigaczu wsłuchując się w ryk motoru i trzymając rozgrzany silnik między udami ? :P

Edytowane przez Telpher
Link to post
Share on other sites

Nvidia już dawno karty odkryla a o Big Navi ani wodu ani slychu... Albo bedzie taka petarda ze pozrywa nam czapki, albo bedzie .... Jak zwykle ;)

Mimo wszystko do samej prezentacji nie wiedziałeś nic o Ampere. To samo będzie z Big Navi i Zen3 a premiera już blisko ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Nvidia już dawno karty odkryla a o Big Navi ani wodu ani slychu...

 

A te chipy w nowych konsolach - przecież to jest w sporej części architektura big navi?


 

 

Albo bedzie taka petarda ze pozrywa nam czapki, albo bedzie .... Jak zwykle ;)

 

Bardzo bym chciał, aby była sroga konkurencja dla nV, ale ...

 

Choć nV wyceniła swoje karty dość nisko - czyżby się czegoś obawiała?

Link to post
Share on other sites

Ja sprzedałem RX 5700XT Pulse za 1649zl, kupiłem Athlona 3000G z iGPU na przeczekanie i w sumie upieke 2 pieczenie na jednym ogniu bo przy okazji na sprzedaż pójdzie Ryzen 5 3600 a że ceny tego CPU wskoczyły na ~900zł to się zarobi więcej :P

Na Athlonie posiedzę do ustabilizowania cen, premiery rdna2 i zen3.

Pewnie wpadnie rtx3070 + zen3.

Link to post
Share on other sites

jakbym teraz musiał przeskoczyć na antka to jakbym sie cofnął z 10 lat do tyłu z giercowaniem (chociaż nawet wtedy miałem lepszą kartę graficzną niż ta mini vega w antku :D )

zen3 wcześniej jak wiosna 2021 raczej nie zobaczysz DJ, wiec sobie trochę poczekasz ;)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

no dobra a jak podkręcę 5700 xt to jak to się ma do twojej podkręconej 5700 ? I jak to się ma do podbitych napięć i słabszego coolera na 5700 oraz kultury pracy ? Czy to nie tak że ja siedzę w bugatti veyron ciesząc się prędkością i pomrukiem silnika, a ty jedziesz tak samo szybko na ścigaczu wsłuchując się w ryk motoru i trzymając rozgrzany silnik między udami ? :P

Akurat moja wersja karty czyli MSI Gaming X ma identyczne chłodzenie co wersja XT wiec kultura pracy będzie praktycznie identyczna. Napięcie GPU ma ustawione na 1.043v i taktowanie 2030MHz , temperatury nie przekraczają 70c. Jestem bardzo zadowolony z tego MSI :)

Link to post
Share on other sites

5 procent fps za wiele nie zmieni xd

Najlepszy wynik RX5700XT na 3Dmarku nie wiele jest wyższy od mojego podkręconego RX5700 

https://www.3dmark.com/compare/fs/20611797/fs/23126379

 

Tu jeszcze znalazłem z niższym ogólnym wynikiem ale wyższym wynikiem graphisc score:

Tu już różnica trochę większa ;)

https://www.3dmark.com/compare/fs/23126379/fs/23131319

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...