Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Mnie wystarczy dogonienie w granicach błędu pomiarowego 1-3% ALE przy zachowaniu rozsądnych cen. Już teraz widać, że jak AMD dobrze ciśnie to intel potrafi pójść po rozum do głowy (sam linkowałeś @r1023 10400f za 100+ pln niżej niż 3600)?

 

Ehh, żeby tak jeszcze Intel ze swoimi wynalazkami zaczął mocno podgryzać kostki naszemu duo-polowi: taka wydajność gtx 1650/S za połowę ceny mocno by zatrzęsło na rynku...

Link to post
Share on other sites

Mnie wystarczy dogonienie w granicach błędu pomiarowego 1-3% ALE przy zachowaniu rozsądnych cen. Już teraz widać, że jak AMD dobrze ciśnie to intel potrafi pójść po rozum do głowy (sam linkowałeś @r1023 10400f za 100+ pln niżej niż 3600)?

 

Ehh, żeby tak jeszcze Intel ze swoimi wynalazkami zaczął mocno podgryzać kostki naszemu duo-polowi: taka wydajność gtx 1650/S za połowę ceny mocno by zatrzęsło na rynku...

mi przy 1-3% nie opłaca sie wymieniać sprzętu, ale chciałbym żeby wskoczyli na poziom fajnie podkręconego intela, do tego nowy RTX 3080 i NVIDIA RTX IO z SSD NVME działającym na PCI 4.0 :) i bedzie dobrze :D

Link to post
Share on other sites

Mnie wystarczy dogonienie w granicach błędu pomiarowego 1-3% ALE przy zachowaniu rozsądnych cen. Już teraz widać, że jak AMD dobrze ciśnie to intel potrafi pójść po rozum do głowy (sam linkowałeś @r1023 10400f za 100+ pln niżej niż 3600)?

 

Ehh, żeby tak jeszcze Intel ze swoimi wynalazkami zaczął mocno podgryzać kostki naszemu duo-polowi: taka wydajność gtx 1650/S za połowę ceny mocno by zatrzęsło na rynku...

i5 10400F w Proline kosztuje 700zl a R5 3600 889zl ;)
Link to post
Share on other sites

mnie zen3 nie interesuje (znaczy interesuje, ale tylko jako nowinka), na r3600 jeszcze kilka lat spokojnie posiedzę, ale rdna2 mogliby wcześniej przecieki zrobić, bo tu jestem bardzo ciekawy - no i te demo z pokazu z okrojonego Xbox Series S Gearsów 5 - w 120kls na tak okrojonej grafie? oj daje do myślenia :D

Link to post
Share on other sites

I powiedz mi jeszcze @Dj, który proc sprzedaje się lepiej? :D

Na obecną chwilę i5 10400F ;)

Po premierze 10th Intela trend wzrostowy nieco zwolnił a po ustabilizowaniu cen i przy ogólnej dostępności ta i5 10400F zaczęła sprzedawać się lepiej od R5 3600.

Sytuacja może się zmienić jak wejdzie zen3 ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Na obecną chwilę i5 10400F ;)

Proszę źródło:) Może to i Niemcy, ale na pewno królem dalej jest R3600 i ogólnie Amd, w końcu ogólnie Ryzen jest dużo bardziej Wydajny od Intela w tej samej półce cenowej, nie licząc przewagi Intela w grach.YRuo1O4-1024x922.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja szczelom, że będzie powrótka z RDNA1, czyli następca 5700 XT podobnie wydajnościowo względem głównego konkurenta (czyli 3070) za zauważalnie mniej, <2000) oraz tym razem atak na półkę wyższą z konkurentem dla 3080 poniżej 3000 pln. Byłbym bardzo miło zaskoczony, gdyby ten drugi był jednak wydajniejszy od Ampera i kosztował nadal mniej ale lepiej mieć mniejsze oczekiwania przy AMD :D 

Link to post
Share on other sites

Procki pokroju R5 3600 i i5 10400,i5 9400F ,trochę się nudzą na kartach średniej półki typu RTX 2060S czy RX 5700 , ale znowu przy mocnych jest lekki bootleneck .

Może zen 3 w dobrej cenie ze średniej póki to poprawi , jakiś następca R5 3600 za 700 zł ?? ;)

 

 

Znowu w grach które gram najczęściej czyli CoD Warzone i Apex Legends wypada trochę lepiej intel .

 

 

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Chyba czas zacząć

 

http://forum.benchmark.pl/topic/296013-temat-o-kartach-graficznych-amd-big-navi-navi-2-rdna2/

 

Żaby tylko nie skończyły jak te z mojego poprzedniego tematu o AMD Vega

Może zen 3 w dobrej cenie ze średniej póki to poprawi , jakiś następca R5 3600 za 700 zł ?? ;)

 

Nie spodziewał bym się 700pln za następcę 3600. Procesory idą jak woda, nadal a AMD raczej nie postanowi "e po co nam więcej pieniędzy, obniżmy ceny nowych cpu"

Link to post
Share on other sites

Pany, Big Navi na obrazku w jakiejś oczywiście inżynierskiej wersji jeszcze. Co się rzuca w oczy, to jej długość, oraz chyba osiem kości ram (czyli 256bit) - a więc 8 albo 16GB.

 

AMD-Engineering-Sample-Photo-1200x472.jp

 

AMD-Big-Navi-Engineering-Sample-1200x900

 

Źródło


E:
Fajne chłodzenie :wariat: - ilu slotowe? Ale pewnie robi robotę, tylko sekcja zasilania jest teraz słabo chłodzona ... ale ...

Link to post
Share on other sites

Big Navi będzie walczyć z 3070Ti, więc 16GB musi być. Bez tego nikt jej nie kupi.

 

Ja też czuję, że NV czeka właśnie z "pełną" 3070 (Ti / Super) na premierę BigNavi, a AMD dokładnie o tym wie dlatego przynajmniej jeden wariant BigNavi powinien mieć te 16GB. Miejmy nadzieję, że jednak to ten słabszy wariant będzie konkurował z 3070/Ti (i to nie tylko ceną).  

Link to post
Share on other sites

Ja też czuję, że NV czeka właśnie z "pełną" 3070 (Ti / Super) na premierę BigNavi, a AMD dokładnie o tym wie dlatego przynajmniej jeden wariant BigNavi powinien mieć te 16GB. Miejmy nadzieję, że jednak to ten słabszy wariant będzie konkurował z 3070/Ti (i to nie tylko ceną).  

po co tyle pamięci na takiej słabej karcie ? żeby podbić cenę ?

Link to post
Share on other sites

Amd zwykło konkurować większą ilością Ramu w przeszłości, co nie zawsze szło ze zwiększeniem wydajności (zobacz jak się ma rx 580 4gb do gtx 1060 6GB oraz - dla przeciwwagi Rvii do RTX 2080). Jednakowoż te chojniej obdarzone w pamięć modele - sprzedawane w wyższej cenie - też miały swoich nabywców (rx 580 8GB, rx 5500 8GB).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...