Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Bede miał w przyszłym tygodniu to wydam opinie.

MSI gaming x wcale nie jest taka super.

Temperatury na hot spot oraz na pamięciach są gorsze niż na RedDevilu.

W dodatku dwie pamięci w połowie chłodzone.

 

Zwrotów Nitro i RedDevila jest także sporo.

Link to post
Share on other sites

Bede miał w przyszłym tygodniu to wydam opinie.

MSI gaming x wcale nie jest taka super.

Temperatury na hot spot oraz na pamięciach są gorsze niż na RedDevilu.

W dodatku dwie pamięci w połowie chłodzone.

 

Zwrotów Nitro i RedDevila jest także sporo.

Bo generalnie jest coś za coś. Albo masz dobre temperatury na HS albo na pamiątkach. Generalnie lepiej mieć chłodniejszy HS bo pamieci w zasadzie i tak pracują sporo poniżej temperatury niebezpiecznej (Asus TUF...)

Link to post
Share on other sites

UV zrobione do 1.037v, GPU 2030MHz, VRam 1810MHz  , otwarty panel boczny w obudowie , podczas grania w Warzone temperatury 57-61c, obroty wentyli spadły do koło 1000-1400

Jakiś filmik wrzucę może jutro ;)

 

http://gpuz.techpowerup.com/20/07/12/6v7.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

RX 5700XT Pulse stock, obudowa zamknięta

 

QMsgHbi.gif

 

Taktowanie pływa 1950-2030Mhz, napięcie pływa 1.13-1.20v bo cały czas limit mocy ~195W

Wentylatory karty w granicy 1650rpm a monitoring zanotował chwilowy skok.

 

RX 5700XT Pulse po Uv na 1.13v - taktowanie nie spada poniżej 2000Mhz

xxzh3bN.gif

 

 

 

2000Mhz 1.05V co daje stałe 1960Mhz

V5DWwNo.gif

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Znajomy ma 5700 i 3600 na stockowych takatach. przy fHD z wszystkim na maxa zestaw wypluwa +144Hz w Verdansku i chcę właśnie zmienić monitor.

 

5700XT jest mega do 1440p.

Edytowane przez mbe13
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to co proponujesz, bo ja gram w fhd monitor 140 hz i też chcę 5700 xt ?

Tu filmik z lekko podkręconym moim RX5700 ,spokojnie ponad 144FPS średnio , na mocniejszym OC około 10FPS więcej.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak myślicie, jaką wydajność może zaoferować BIG NAVI? Podobno ma oferować wydajność o 50% większą niż RTX2080Ti ale sceptycznie do takich rewelacji podchodzę. Premiera podobno we wrześniu.

Edytowane przez Gryphus
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem "worst case scenario" tj wydajność 2080 Ti (czyli dogonić Top Turing). Optymalnie by było, żeby Big Navi dało 2080 Ti + 20%, czyli tyle ile teoretycznie można liczyć za 3080 Ti.

 

Gdyby to miało faktycznie być 2080 Ti + 50% to cena będzie z kosmosu, a tego bym nie chciał.

Link to post
Share on other sites

Wracam z problemem, którego nie udało mi się nadal rozwiązać.  Na sterownikach Adrenaline 2020 po kilku sekundach po włączeniu gry następuje reset. Monitor traci sygnał, wentylatory wchodzą na wyższe obroty i kręcą się dopóki ręcznie nie zresetuje PC'ta. Próbowałem na monitorze przez display port, jak i na telewizorze przez hdmi. Wszelkie testy: OCCT, benchmarki, memtest bez problemu przechodzą, temperatury w porządku. W podglądzie zdarzeń jest tylko błąd Kernel 41. Sterowniki zawsze usuwam DDU. Wszystko najnowsze - Windows, chipset, bios. Żadnego OC nie ma. Próbowałem innego slotu PCI-e, świeży Windows, bez skutku. Nawet jeszcze raz wszystko rozebrałem i złożyłem jeszcze raz. Pomysły mi się kończą. Co ciekawe na sterownikach 19.8.1 jest wszystko w porządku, żadnego resetu. Myślę nad zwrotem karty. Niby działa na tych jednych sterach, ale nie po to płacę duże dla mnie pieniądze, żeby takie cyrki się działy. Może ktoś miał podobny problem? 
Specyfikacja PC:
R5 1600 AF + Mugen 5, MSI B450M Mortar Max, Viper 2x8gb 3200, RX 5700 Gigabyte Gaming OC, Supremo M2 550W Gold.

Link to post
Share on other sites

Rozwiązania w moim przypadku były dwa.

  1. Instalacja sterowników od Radeona WX8200 Pro, które nie raportują temperatury sekcji zasilania
  2. Wyrzucenie fabrycznego chłodzenia i zamontowanie Arcticów P12

Wybrałem to drugie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...