Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie powinno mieć to znaczenia. U mnie Windows 10 jest na 1, a Windows 7 na 5porcie SATA. Uruchom HWiNFO z zakładki Sensors następnie klik na ikonkę notatnika w dolnym, prawym rogu i wskazujesz miejsce gdzie ma być zapisany log. Graj do wystąpienia przycięć następnie wyjdź do pulpitu i zamknij HWiNFO, log zostanie zapisany. Kierujesz się do zapisanego logu i wrzuć go na jakiś hosting, a tu daj linka. Może w logu zostanie wychwycona jakaś nieprawidłowość w działaniu systemu.

Link to post
Share on other sites

Nie powinno mieć to znaczenia. U mnie Windows 10 jest na 1, a Windows 7 na 5porcie SATA. Uruchom HWiNFO z zakładki Sensors następnie klik na ikonkę notatnika w dolnym, prawym rogu i wskazujesz miejsce gdzie ma być zapisany log. Graj do wystąpienia przycięć następnie wyjdź do pulpitu i zamknij HWiNFO, log zostanie zapisany. Kierujesz się do zapisanego logu i wrzuć go na jakiś hosting, a tu daj linka. Może w logu zostanie wychwycona jakaś nieprawidłowość w działaniu systemu.

mam nadzieje że o to chodziło 

http://uploadfile.pl/pokaz/1679130---ircq.html

Link to post
Share on other sites

Jaki czas mniej więcej, minął od pojawienia się przycinki do zamknięcia HWiNFO? Dwie minuty przed zamknięciem HWiNFO zarejestrowało się 100% użycia dysku na odczycie i tu rozpoczyna się spadek taktowania CPU i użycia CPU które trwa około 45 sek. Jednak 6 sek. przed tym co wyżej jest spadek taktowania rdzenia GPU do 960MHz i 400 MHz także nie była to wina płyty ani dysku prędzej jest tu jakiś konflikt w relacji CPU, a GPU.

Link to post
Share on other sites

Jaki czas mniej więcej, minął od pojawienia się przycinki do zamknięcia HWiNFO? Dwie minuty przed zamknięciem HWiNFO zarejestrowało się 100% użycia dysku na odczycie i tu rozpoczyna się spadek taktowania CPU i użycia CPU które trwa około 45 sek. Jednak 6 sek. przed tym co wyżej jest spadek taktowania rdzenia GPU do 960MHz i 400 MHz także nie była to wina płyty ani dysku prędzej jest tu jakiś konflikt w relacji CPU, a GPU.

20-30 sec przed zamknięciem wystąpiło przycięcie, problem częściej występował na karcie vega 56, odkąd używam RTX2060 problem pojawia się znacznie rzadziej, tak jak wcześniej pisałem odrzuciłem dysk intela i w grze apex rwanie ekranu praktycznie nie odczuwalne, jednak w grze world of warcraft cały czas występuje jednak z mniejszą częstotliwością.

Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej moment zainteresowania grą przez kartę i zaraz później CPU zaczyna się od gwałtownego skoku użycia dysku z 0,5% na 100% i zaraz spada do poprzednich wartości. Szukając kto zaczął pierwszy wypada na kartę graficzną gdzie jest obniżenie napięcia rdzenia GPU z 1.050V na 0.706V w trzeciej minucie rozgrywki. Widać, że całość próbuje się podnieść i taktowanie GPU wzrasta do 1365 MHz, ale napięcie GPU Core pozostaje na 706V. Tyle z logu, ale gdzie leży przyczyna naprawdę trudno określić.

Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej moment zainteresowania grą przez kartę i zaraz później CPU zaczyna się od gwałtownego skoku użycia dysku z 0,5% na 100% i zaraz spada do poprzednich wartości. Szukając kto zaczął pierwszy wypada na kartę graficzną gdzie jest obniżenie napięcia rdzenia GPU z 1.050V na 0.706V w trzeciej minucie rozgrywki. Widać, że całość próbuje się podnieść i taktowanie GPU wzrasta do 1365 MHz, ale napięcie GPU Core pozostaje na 706V. Tyle z logu, ale gdzie leży przyczyna naprawdę trudno określić.

którego dysku?? system był na intel 530 gry na 850, teraz system jest na 850 a gry na 860, może wina leży po stronie 850 chociaż wszystkie dyski sprawdzane różnymi programami i wszystko 100% ok ehh w sumie wczoraj apexa przerzucałem między 850 a 860 i tez nie było żadnych rwań obrazu, już nie wiem do czego się przyczepić..

Link to post
Share on other sites
procesor bez zmian Ryzen 5 2600X

Oznacza to ten sam procesor czy nowy tej samej wersji? Jeżeli ten sam to sprawdź czy to nie jego wina przez ustawienie w biosie napięcia V Core na sztywno na 1.400V i XMP włączonym. Sprawdź to ustawienie  w grach.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Oznacza to ten sam procesor czy nowy tej samej wersji? Jeżeli ten sam to sprawdź czy to nie jego wina przez ustawienie w biosie napięcia V Core na sztywno na 1.400V i XMP włączonym. Sprawdź to ustawienie  w grach

Procesor ten sam (nowy egzemplarz). Wymieniłem dysk ssd z 850 evo na crucial MX300 i gry w końcu przestały rwać, działają płynnie, jednak pojawił się nowy problem przy obciążeniu w grach cewki na karcie graficznej piszczą... jak zminimalizuje gre przestają, Pierwszy raz mam takiego pecha przy składaniu albo Ci nasi wspaniali sprzedawcy w Polsce lecą sobie w kulki.. 

Link to post
Share on other sites

Jaki masz monitor ?

w panelu ustawień w sterownikach Adrealin zakładka Gry> Ustawienia globalne i opcja kontrola maksymalnej częstotliwości wyświetlania klatek ustaw na trochę poniżej, jeśli masz monitor z Free Sync-em i masz monitor 60 Hz ustaw suwak na 59 (tak by nie przekroczyć zakres działania FS przy monitorze 144 Hz ustaw np 140.

Jest jeszcze  podobna funkcja Chill ( automatyczne dostosowuje ilość maksymalną klatek do częstotliwości odświeża monitora).

I na koniec pytania w jakie gry grasz ( do CS  lepiej nie ograniczać klatek nawet na monitorze z odświeżaniem 60 Hz, ale w zakładce Gry sterowników w profilu danej gry można ograniczyć w/w suwakiem do np 300 klatek na sekundę).

Co do karty jaki to model producent?

Od roku 2012 mam 4 kartę ( 2 konstrukcje VapporX) od Shapphire i w żadnej nie było problemu z cewkami, minus to tylko 2 letnia gwarancja.

Link to post
Share on other sites

Jaki masz monitor ?

w panelu ustawień w sterownikach Adrealin zakładka Gry> Ustawienia globalne i opcja kontrola maksymalnej częstotliwości wyświetlania klatek ustaw na trochę poniżej, jeśli masz monitor z Free Sync-em i masz monitor 60 Hz ustaw suwak na 59 (tak by nie przekroczyć zakres działania FS przy monitorze 144 Hz ustaw np 140.

Jest jeszcze  podobna funkcja Chill ( automatyczne dostosowuje ilość maksymalną klatek do częstotliwości odświeża monitora).

I na koniec pytania w jakie gry grasz ( do CS  lepiej nie ograniczać klatek nawet na monitorze z odświeżaniem 60 Hz, ale w zakładce Gry sterowników w profilu danej gry można ograniczyć w/w suwakiem do np 300 klatek na sekundę).

Co do karty jaki to model producent?

Od roku 2012 mam 4 kartę ( 2 konstrukcje VapporX) od Shapphire i w żadnej nie było problemu z cewkami, minus to tylko 2 letnia gwarancja.

Karta to RTX2060 Gaming Z, miałem dwie karty od sapphire i obie wylądowały na gwarancji... więc doinwestowałem do msi i tym razem syczy... Jak tylko Vega wróci, wysyłam RTX'a - Komputronik przestanie mnie lubić :( ale może zacznie wysyłać pełnosprawny sprzęt. Monitor mam Acer 27 144Hz freesync kompatybilny z technologia g-sync, karta zaczyna syczeć przy 80 fps+ 

Link to post
Share on other sites

No to niech uważna  bo się znajdzie na tablicy "tych klientów nie obsługujemy".

Co do piszczenia cewek, kiedyś jak była afera z GTX 970 3,5 GB + 500MB  te karty miały masową przypadłość piszczących cewek, i producenci wtedy nie uznawali  tego za wadę fabryczną.

 

Jak dobrze pamiętam w sterownikach nVidia nie można przestawić ilości klatek, można tylko to zrobić w Rivia Tuner Static z instalującym się z programem MSI Afterburner, więc sprawdził co będzie jak zablokujesz do 80 FPS i do 142 FPS ( aby nie przekroczyć zakresu działania  Adaptive Sync/G-SYNC w 144 Hz monitorze).

Co do innych porad to sprawdzenie jak będzie działać z innym markowym zasilaczem z odpowiednią mocą. 

Link to post
Share on other sites

@tazik21

Sprzęt Autora w trakcie rozgrywki osiągnął poniższe parametry

płyta - 42*C
CPU - MAX 61*C
sekcja zasilania-VRM - 52*C
Chipset - 51*C

GPU - MAX - 64*C
V Core maksymalny- pojedynczy skok napięcia do 1.440V tu są duże wahania bo minimum to 1.52V dlatego proponowałem ustawienie napięcia V Core na sztywno na 1.400V. Raczej nie ma przyczyn do thermal throttlingu.

Do Autora

 

 

Wymieniłem dysk ssd z 850 evo na crucial MX300 i gry w końcu przestały rwać,
Jak to pomogło to myślę, że problem rozwiązany
Link to post
Share on other sites

Halo halo i ponownie wracam do problemu: karta Vega 56 płyta aorus x470 oraz procesor ryzen 5 2600x wróciło z RMA i co ? Wolne od usterek a Nadal gry po odpaleniu od razu zamrażają, dźwięk w tle slychać, a jedynie co mogę zrobić to odpalić pasek start i zresetować komputer. Jakieś pomysły ?? Testy occt i itd wszystko przechodzi bez jąknięcia a gry już nie

Link to post
Share on other sites

W OCCT, jest opcja  testowania karty graficznej, z innych "sprawdzaczy" to choćby darmowy benchmark Heaven 1.4.

Chodzi o to czy to dotyczy gier ( jakie to gry) czy w ogólnie stabilności gdy karta graficzna jest w trybie 3D.

Z innych pomysłów to przełączenie karty graficznej na drugi BIOS ( od strony ścianki przy "śledziu" na krawędzi PBC karty graficznej jest mikro przełącznik).

Link to post
Share on other sites

W OCCT, jest opcja  testowania karty graficznej, z innych "sprawdzaczy" to choćby darmowy benchmark Heaven 1.4.

Chodzi o to czy to dotyczy gier ( jakie to gry) czy w ogólnie stabilności gdy karta graficzna jest w trybie 3D.

Z innych pomysłów to przełączenie karty graficznej na drugi BIOS ( od strony ścianki przy "śledziu" na krawędzi PBC karty graficznej jest mikro przełącznik).

Tylko gry np. Apex, Wow, czy the Division, tak jak napisalem w benchmarkach wszystko jest ok. spróbuje przełączyć tym dzyndzlem, dzięki! ale nawet jeżeli pomoże to nie rozwiązuje problemu :(

Zauważyłem jeszcze że po włożeniu Vega 56 w niedzielę rano miałem problemy na x.m.p 2 czyli 3200 gdy wyłączyłem profil na normalny 2400 mogłem pysznie grać do samego wieczora a gdy już miałem wyłączyć grę wszystko zaczeło znów szarpać.  :>

Link to post
Share on other sites

Jak tak piszesz to podejrzany jest RAM, spróbuj ustawić ręcznie parametry w BIOS.

Informacje znajdziesz w internecie, jakie dokładnie dany model RAM ma opóźnienia.

Trochę dziwne z drugiej strony bo w serii Ryzen 2XXX poprawiono kontroler i obsługuję szybszych pamięci RAM, jak by co jest możliwość ustaw 1500 MHz i opóźnienia (CL) na 15.

Link to post
Share on other sites

Jak tak piszesz to podejrzany jest RAM, spróbuj ustawić ręcznie parametry w BIOS.

Informacje znajdziesz w internecie, jakie dokładnie dany model RAM ma opóźnienia.

Trochę dziwne z drugiej strony bo w serii Ryzen 2XXX poprawiono kontroler i obsługuję szybszych pamięci RAM, jak by co jest możliwość ustaw 1500 MHz i opóźnienia (CL) na 15.

raczej sobie z tym nie poradzę, nawet nie umiem odblokować tych funkcji w biosie by manualnie zacząć coś grzebać, kiedyś pobrałem jakiś ukraiński kalkulator to znowu na pamięci hynix nie było możliwości przeliczenia, lepiej żebym się z tym nie bawił.

Link to post
Share on other sites

test w occt- PSU też przechodzi?

 

 

PS. masz wyłączone nagrywanie rozgrywki?

 

ustawienia-> granie->ujęcia:

 

rejestruj w tle podczas gry- wyłączone

 

rejestruj dźwięk podczas rejestrowania gry- wyłączone

 

 

kolejna opcja ale tą trzeba już przetestować niektórym pomaga nie którym nie, a jeszcze inni nie mają różnicy

 

ustawienia-> granie-> tryb gry:

 

tryb gry- włączone

Edytowane przez tazik21
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...