Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Primera Super miała na celu przekonać tych, którzy z kupnem RTX czekali aż spadną ceny - tj mega cwany ruch! "Zobaczcie - nasze RTX nie są takie złe, bo dajemy wam więcej w tej samej cenie - i to nie 5% a 15-20! Do tego dajemy od razu* 2 gry, w których możecie zobaczyć Super efekty"

 

dokładnie tak! zabieg czysto marketingowy ale da zamierzony efekt, a to wszystko w przed dzień premiery Navi...  taki trochę "checkmate" jeszcze przed rozpoczęciem partii. 

 

To tylko pokazuje jak bardzo będą walczyć o pozycję lidera na rynku, to dla nich zbyt gruba kasa do stracenia.

Bo nie oszukujmy się, gdyby nie nadchodzące navi to raczej nie zagęszczaliby tak ruchów, przestawienie produkcji choćby niewielkie też swoje kosztuje.

 

AMD będzie ciężko rywalizować - niestety po raz kolejny zostanie im prawdopodobnie cena, bo wydajność będzie zbliżona a napisy na pudełku konkurencji zrobią swoją marketingową robotę.

RTX 3060 499€

RTX 3070 699€

RTX 3080 899€

RTX 3080 Ti = 1499€

RTX Pink Titan = 6499€

 

:-> Zobaczycie, jeszcze nazwiecie mnie nostradamusem za rok.   :->

 

No przecież, Wróżbita Maciej to przy Tobie cienki Bolek....

 

Tylko uważaj Bo Nostradamus łatwego życia nie miał, masa pomówień.. żona i dzieci zmarły mu na zarazę a na końcu zaliczył kick w kalendarz na zawał. 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, czy można zamówić kartę z oficjalnej strony nvidi i czy wysyłają do polski ?

Tak. Cena widniejąca na stronie NV to cena końcowa z wliczonym podatkiem. Wysyłka za free ;-)

Od lat zamawiam refy przez sklep NV, także sprawdzone.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Daj Boże, aby się sytuacja z 2060 bez super nie powtórzyła się tj. wersje autorskie w takiej samej cenie jak Founders.

 

Boga w to nie mieszaj... chyba nie ma takiej potrzeby.  ;)

A gdzie potem się odsyła jak coś się zepsuje?  

Rokitno 21-100 Lubartów

 

Żart ofc

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

A gdzie potem się odsyła jak coś się zepsuje?  

Wchodzisz na stronę Nvidii w pomoc, wbijasz na czat i zgłaszasz problem. Wtedy dostajesz szybko nr RMA i wysyłają Ci nową kartę. Masz wtedy 15 dni na odesłanie wadliwej.

 

Jak mi pierwsze 2x 2080Ti padły (wadliwe sztuki gdy był wysyp) to ze dwa tygodnie czekałem na to, aż nowe zostaną wysłane prosto z fabryki w Chinach :D Wtedy dopiero po 15 dniach po trupy przybył kurier. Szybkie i przyjemne RMA.

 

NIGDY nie ma sensu przez Digital River bo tam nazywajmy to po imieniu - imbecyle pracują z którymi się nie idzie dogadać :) Zawsze przez stronę Nvidia.

 

Oczywiście nie ponosisz żadnych kosztów. Kurierzy są opłacani przez NV.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A jak z gwarancją nvidia daje 3 lata, jak inni producenci.
 

 

Różnie, przeważnie 3 lata, np. Zotac z tego co pamiętam 5, ale po podstawowym okresie gw. trzeba wysyłać kartę do nich na swój koszt. (chyba, że coś się pozmieniało). 

Link to post
Share on other sites

Sam się zastanawiałem pół godziny temu nad 2080 Super od nvidii. Całe 739 euro, taniej niż obecnie MSI Gaming X Trio, Windforce czy Zotac AMP Extreme nie mówiąc o Strixie.

Ale...

Ale...

Czemu stwierdziłem big nope? To jest karta jednorazowa. Nie wymienię w niej pasty, termopadów i nie założę bloku wodnego jak najdzie mnie taka chcica. Imho lipa. Lepiej już brać takiego Gigabyte'a Windforce. Brak plomb, świetne chłodzenie... i 4 lata gwarancji. Nawet jak się nie zwoduje to chłodzenie da radę. A i zwodować można, bo czemu by nie - z doświadczenia wiem że gigabyte nie ucina za to gwarancji o ile nie będzie to powodem uszkodzenia.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie, co jakbym chciał zmienić pastę na karcie prosto od nvidi, są jakieś plomby i czy anuluje to gwarancję ?

 

Zobacz filmik od gamer nexus co trzeba zrobić żeby rozłożyć wersje FE.

 

 

Z innej beczki - czyli że w przyszłym roku bedą jakieś nowości od NV http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-kolejna-generacja-kart-graficznych-produkowana-przez-samsu.html

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Z innej beczki - czyli że w przyszłym roku bedą jakieś nowości od NV

No, tu musi być solidny skok, wynikający z przejścia na 7nm+. Pytanie tylko, czy NV czasem jeszcze wyżej nie wyceni kart z generacji Amper :/

Link to post
Share on other sites

 

 

Widać stopniowe przyzwyczajanie rynku do coraz wyższych cen i na razie im się to udaje.

 

 Pytanie tylko, czy NV czasem jeszcze wyżej nie wyceni kart z generacji Amper :/

 

bo są niestety braki podstawowego naturalnego regulatora równowagi rynkowej - konkurencji.

Link to post
Share on other sites

Mieliście nie narzekać że drogie a następne dwie strony znowu o cenach  :rotfl:

Wiem nie można się pogodzić z tymi cenami.

 

 

Należy pamiętać, że w 2020 na rynek wbija z buta (mam nadzieję) intel, więc sytuacja z cenami też może paradoksalnie się odwrócić, tj zamiast rosnąć w końcu może będzie szansa, że trochę polecą w dół.

 Polecą w dół,spokojnie tylko niech PS5 pokaże się na rynku to zobaczysz jak rynek PC zmięknie.

A tym czasem

https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/graphics-cards/rtx-2060-super/

+ 200zł dołoży sobie sklep i mamy Super 2100zł :D z góry piszę,trzeba być imbecylem jeśli świadomie ktoś chce dokonać taki zakup gdy za rogiem mamy  2060 za

https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Palit-GeForce-RTX-2060-GamingPro-OC-6GB-DDR6-192-bit-DVIHDMIDP-GRA-/1756

-400zł tańsza od FE

i która karta jest super ;) radzę tym co chcą kupić rtx 2060 aby się pośpieszyli bo ceny no-S już poszły w górę i wrócą u wszystkich handlarzy do ceny premierowej 1600zł.

A liczyliście na obniżkę :P  Teraz znowu będą mieli interes ze sprzedaży RTX 2060 no-S.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...