Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Janek to taki @byly69 - nie zdziwiłbym się, jakby to jakieś drugie konto było. Znany z swoich ciekawych teorii popartych swoim zdaniem niczym więcej. 

Co do Intela to mam nadzieje, że wyjdzie im bokiem ich polityka. Jeżeli się nie otrząsną i nie zaczną racjonalnie podchodzić do tematu obniżając cenę procesorów do przyzwoitych wartości to za rok/dwa może pięć mogą obudzić się z ręką w... 

Mam tylko nadzieje, że AMD pójdzie na fali i nie zatrzyma się gdzieś po drodze albo co gorsza zacznie uprawiać politykę podobną do tej co Intel ^^ 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Ze mnie taki były69 jak z ciebie posiadacz 9900K xD

 

Wklejki robiłem gdzie jest miejsce amd i intela i sobie opuszczam temat ,szkoda strzępić do osób które sie chwala ze przegrały na jakiejs mapie 800 godzin ;)

 

Swoja droga 9900k fajny cpu :P 


https://www.guru3d.com/news-story/comet-lake-core-i9-10900t-cpu-at-35-watt-rating-consumes-123-watts-in-benchmark.html

Link to post
Share on other sites

Wklejki robiłem gdzie jest miejsce amd i intela i sobie opuszczam temat ,szkoda strzępić do osób które sie chwala ze przegrały na jakiejs mapie 800 godzin ;)

Szkoda, że te wklejki są tylko takie jakie Ci pasują czyli wybiórcze aby podtrzymać swoje trollowanie w jedną stronę.

Wrzucanie materiału z trybu singleplayer Battlefiled 5 aby tylko pokazać jak świetnie sobie radzi i5 9600k w tej grze potwierdza tylko moje przypuszczenia, że jesteś tylko dobry w trollowaniu bo merytorycznej wiedzy niestety nie przekazujesz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym zobaczyć tego całęgo i9 10900K w akcji. Już 9900k był praktycznie nieużywalny na jakimkolwiek powietrznych chłodzeniu. Tu będzie już potrzebna custom LC lub naprawdę konkretne AIO żeby utrzymać go poniżej 90C.

 

raczej kwestia sztuki. Czekam na testy i wtedy wyjdzie w praniu co i jak.

Link to post
Share on other sites

Ja tam po cichutku liczę że 9700K ogarnie tematy jeszcze przynajmniej 2 lata... A przynajmniej da radę dotrzymać kroku Ryzenom z serii 4000. Kolejna generacja Inteli nie wydaje mi się godna inwestycji w nowe mobo. Najwyżej jak ludzie będą się przesiadać to spróbuje kupić używane I9 9900K z potwierdzonym potencjałem OC co by wątków było więcej.

Link to post
Share on other sites

@Joker musieli by nagle wykonać gigantyczny skok po stronie Game Dev'u żeby 9700K zaniemógł. Jeżeli to nie jest procek na lata (~10), to i tak na pewno wystarczy "na długo". Poza tym wątpię żeby w ciągu tego czasu siła marki u niebieskich spadła na tyle nisko, żebyś go za czas jakiś nie sprzedał w przyzwoitej cenie na rynku wtórnym.

 

@r1023 moim zdaniem R4000 nie wyprzedzi starego Intela w grach (8,9 gen). Jeżeli w końcu zrównają się pod względem IPC (i mam tu na myśli faktyczne 1:1 zegar w zegar) to niebieskim wciąż pozostanie przewaga zegarów. Każda sztuka nowego i9 10c/20t będzie na przyzwoitej płycie (i dobrym chłodzeniu!) trzymać w grach 5 GHz na booscie - i jestem niemalże pewnien, że nawet topowy Zen3 nie dobije do tej wartości (tak samo jak 3950x w grach nigdy nie osiąga deklarowanych 4.7 GHz).

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Intel pewnie pracuje nad nową architekturą. Przespali pewien okres i tyle. Mają tak duże zasoby że mogą sobie pozwolić. Na budowanie 2/3 lata. Później puszcza petardę. Spójrzcie na litografie obecnych prockow. Wszyscy moga, tylko nie Intel?

 

Jak wyjdzie to konkretnie. Oni też sobie już nie moga pozwolić na falstart. Lepiej przeczekać i dopracować. Nic na siłę.

Link to post
Share on other sites

27.04 minął i jakoś wciąż komety nie nadleciały :)

 

Nie nadlecialy, bo lotow do PL nie ma  :roll: A fraktowiec z PRC stoi na redzie w Hamburgu, bo w Rzeszy tez kwarantanna...  :rotfl:  :o

 

Niby premiera już jutro:

 

https://www.techpowerup.com/266365/intel-10th-generation-core-desktop-series-presentation-leaked

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...