Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Do małej dłoni to ja bym brał roccat kone pure z sensorem owl eye. 

 

Miałem swojego czasu jako daily i dosłownie przegenialna, tak mi podeszła że kupiłem drugą na zapas :D za grosze. Teraz 2 w szafie a w ręce pro air. 

 

Jedyny problem to padające switche, ale co to za problem przelutować :)

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wid3l3c napisał:

Do małej dłoni to ja bym brał roccat kone pure z sensorem owl eye. 

Mimo, że bardzo lubię tę mysz za jej kształt, to trudno ją dalej polecać, tak samo jak jakąkolwiek mysz na kablu za ~200zł do gier.

Passa dostają pojedyncze modele oferujące coś wyjątkowego np. funkcjonalność.

 

3 godziny temu, wid3l3c napisał:

Jedyny problem to padające switche, ale co to za problem przelutować

2023, takie coś nie powinno mieć miejsca.

Problemy z mikroprzełącznikami nie występują już nawet w niskiej półce cenowej.

Dopóki Roccat nie wyda usprawnionej i odświeżonej wersji z optykami, to ma u mnie bana ;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 20.10.2023 o 17:00, wrobel_krk napisał:

No nie do końca ta sama architektura ale wyższe zegary to pobór większy. Zrobisz UV będziesz mieć 13gen:)

 

Ile tam te zegary poszły w górę ? Od premiery Alder Lake w testach było że dużo watów i gorące a jak się przy tym usiadło i zrobiło UV to ani gorące ani prądożerne, testy w sieci coraz częsciej wywołują już raczej uśmieszek niż zdziwienie, bardzo mało osób robi to faktycznie od początku do końca bo nie ma to zwyczajnie czasu albo wiedzy. W tym przypadku też pewnie da się coś ugrać ustawiając w biosie co trzeba niż lecieć na default, oczywiście mogę się mylić bo nie mam i raczej nie mam zamiaru mieć takiego procesora, chyba ze sie trafi okazja to się pobawię. Miałem do czynienia z 12 i 13 gen i7/i9 stąd moje przypuszczenia. I żeby nie było ze bronię intela - ten gen był totalnie nam jako użytkownikom do niczego nie potrzebny, ot przyszła jesień trzeba coś wydać ;)

Link to post
Share on other sites

Wiesz ilu jest takich świadomych użytkownik, stawiam że gdzieś 1/5 z ogółu kupujących.

Większość dopiero jak im się coś zepsuje, albo im komputer hałasuje to na forum zakłada temat ze coś jest nie tak.

Od tego są testy jak użytkownik kupi i złoży zestaw to ma takie wyniki.

Intel po prostu zmusza do tego że standardem ma być UV - bo na stock masz zero limitów i napięcia w kosmos - dzięki czemu masz stabilne wyższe zegary niezależnie jaki Ci się trafi chip w CPU.

Nie mówię, że AMD tak nie ma, dlatego każdy Ci poleca 7600 zamiast 7600x, czy 7700 zamiast 7700x, bo w prockach z x głownie masz 95 stopni i wyższy pobór dla tych kilku procent wydajności nawet z AIO 360, a kupisz 7600 to założysz ferę 5:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie zakłamują - Intel zakłamuje rzeczywistość wypuszczając refresh pod szyldem 14 generacji pchając napięcie i limity mocy tak, że bez UV się nie obejdzie nawet zwykły użytkownik.

Jak by puścił 13650k i 13750k i 13950k to by miało jakiś sens, tak to oszukuje kupujących chwali się wzrostami które są okupione właśnie poborem i temperaturami - najlpeiej zwalić na testerów testują.

 

Sam wiem, z uv nie jest łatwo zrobić i nie ma uniwersalnych ustawień , xmp sobie odpalasz i masz już fabryczne oc, - to już standard, jakby biosy miały fabryczne uv to wtedy można by oczekiwać że testerzy będą to testować - testy mają być przede wszystkim miarodajne, jak każdy portal sobie będzie własne uv ustawiał na widzimisię to jeszcze będą bardziej rozjechane wyniki między portalami

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, r1023 napisał:

Po to są te ustawienia dostępne żeby z nich korzystać jak ktoś nie potrafi to może nie powinien sam komputera składać

Wcale nie. Zwykły user nawet nie musi do biosa zaglądać. Ustawienia defaultowe, odpala komputer i tyle. Tak powinno być.

 

to skok na kase i tyle - na czym polega ten skok na kasę? Ktoś ma 13-gen, wychodzi nowa i jest zmuszony do zmiany procka? Jakie kary będzie płacił jak się nie zgodzi?

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Patrzac na intela zastanawiam sie nad amd .
Ja w listopadzie wymieniam 9700k na x670e + 7800x3d, czekałem na nowe procki Intela ale cóż, zawiodłem się. To będzie pierwszy od 10 lat pc z procesorem AMD, mam nadzieję że się nie zawiodę.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Informuje niniejszym, że na skutek chciejstwa, nabyłem droga kupna procesor Intel Core I7 13700K (używany), w kwocie 1600 cebuliona polskiego brutto :). Sprzedający ewidentnie rzucił się na jakiegoś refresza :D Mam nadzieję że swap 13600K -> 13700K wyniesie mnie nie więcej niż 200zł, ewentualnie 300. Ciekawe czy gość z alledrogo ogarnięty i wyśle tak że dojdzie we wtorek? :D 

Edytowane przez joker5513
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Bo wymiana 13600k na 13700k bez sensu. Kupił w dobrej cenie i7? Niech pcha zestaw z mobo. 

Godzinę temu, gustine napisał:

Ja z kolei chce x670e do tego procka, nie będzie to overkill?

Masz budżet i/lub chcesz mieć te dodatkowe bajery to można wziąć X670E, chociaż 7800X3D będzie latał tak samo dobrze. 

Link to post
Share on other sites

Próbować sprzedać wszystko? :co:

 

Problem z tym że mi się specjalnie nie chce reinstalować windy, wyjmować wszystkiego w komplecie, bujać sie ze sprzedażą... Ten 13700K to tak w ramach ciekawostki kupiony po taniości.

 

Nabiłeś mi teraz @Rebelmind ćwieka. Miało być tylko szybko cpu out, cpu in, repasting and keep on gaming. 

 

Pewnie że bym chciał 7800X3D to nie ulega wątpliwości.

 

Ciekawe ile bym za obecne graty dostał.

 

I7 - mooooże bym sprzedał za 1800zł (cebula level hard)

I5 - 1400zł? może 1300

Mobas - nowy po 1600zł chodzi - ile bym mógł za niego wołać?

Pamięci pewnie też bym pożenił za jakieś 400zł a kupiłbym 6000cl30 np te (przypominam że musze mieć niskie kostki do 35mm):

 

G.Skill Flare X5 DDR5 2x16GB 6000MHz CL30 - ProLine

 

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Ja Ci tylko przypominam jakie masz opcje Dżokiero. 13700k dobry cep, nie zaklinam rzeczywistości - ale zastanów się, zobaczysz różnice względem 13600k? 

 

Udało Ci się go dorwać w dobrej cenie? No to git, rozważ i... pchaj zestaw z mobo tak, żeby starczyło na 7800X3D + B650 (serio, imho nie potrzebujesz X670/E, ale to ty masz być szczęśliwy). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...