Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

logicznie to sobie możesz tak gdybać

 

To nie tyle gdybanie, co proste zasady rynku jak popyt i podaż.

 

 

 

moim zdaniem przez najbliższy rok konsole pozamiatają

 

Do gier w obecnych czasach też bym brał bez zastanowienia konsole. Niestety nie odpalę na konsoli specjalistycznego oprogramowania typu CAD, ani nie pobawię się amatorsko w obróbkę filmów czy zdjęć.

 

 

 

kartę 1060 w cenie 1600 musimy nazywać normalną

 

Niestety :(

Link to post
Share on other sites

 

 

Prędzej śnieg spadnie w lipcu niż... (...)
 

 

Prędzej pogodynka na Polsacie dobrze zapowie dzisiaj pogodę na lipiec, niż my przepowiemy trafnie podwyżkę MSRP producenta. To co obecnie dzieje się na rynku z cenami spowodowane jest tylko gigantycznym popytem na karty graficzne. Nie ma szans by NV wyskoczyła na premięrę z MSRP wyższą o 100E i skasowała to 100 euro do kieszeni bo to, że sklepy w detalu mogą żonglować cenami przy niskiej podaży, nie oznacza, że hurtownie, albo duży odbiorca jak np dell da sobie z dnia na dzień podnieść ceny.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Przecież tu nie chodzi o skok wydajności  bo on zawsze był taki  a o nowy proces i pamięci

28 nm było przez długi okres czasu to i było taniej pomimo że chipy  wielkie


Skoro nvidia w prasie It już jakis czas temu zapowiadała że będzie drozej to tak bedzie

 

Nie wiadomo tylko  czy pisali o volcie czy ampere bo na dzisiaj  wydaje się że ampere nic wspólnego z voltą nie  ma jesli chodzi o architekturę(niestety   po  raz 3 będzie to samo)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli  skok wydajności będzie odpowiednio duży i wydajność/wat znowu poprawiona przy zachowanych cenach, to niech wedle mnie znowu klepną to samo, choćby chip miał być 2 razy większy.

 

@@Kall29, Taka podwyżka jest jak najbardziej realna, ale to już korekta jak widać mająca miejsce co generację, a nie jak niektórzy wcześniej z fusów wywróżyli 100euro "bo tak" ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli fatycznie czeka nas drugi taki skok wydajności jak to miało miejsce z 10xx to myślę, że można założyć podobny skok ceny przy premierze czyli

 

980 $549

1080 $599

2080 $649

A gdzie ty widziałeś takie ceny przy premierze na przykład 1080?Według kursu dolara nawet po 4 zł.,wychodzi 2400 zł.O ile pamięć mnie nie myli to 1080-tki kosztowały długi czas po premierze około 3300 zł.

Link to post
Share on other sites

Co nie zrozumiałeś ?

Ja zrozumiałem wszystko.Ale tobie wytłumaczę.@Kall29 podał ceny kart w dolarach a ty wyjeżdżasz z tekstem że w Europie mamy  euro.Jeżeli @Kall29 napisał że 1080 w dniu premiery kosztowała $599 to znaczy że to jest 599 DOLARÓW a nie EURO.Jeżeli było to 599 DOLARÓW to postawiłem pytanie gdzie widział takie ceny,bo w dniu premiery kart 1080 dolar kosztował około 4 zł.Jeżeli DOLAR kosztował 4 zł to karta przeliczając na złotówki kosztowała 2400 zł.Oczywiście zgadzam się że dochodzi do tego marża i podatki ale nie 900 zł.

Link to post
Share on other sites
Oczywiście zgadzam się że dochodzi do tego marża i podatki ale nie 900 zł.

 

 

Rzecz w tym, że te podatki i marże to właśnie ta różnica w cenie czyli nawet 900 zł. Nie wiem czy tak ciężko ci przyjąć do wiadomości jak bardzo nas kroją, czy po prostu nie wiesz na czym świat stoi. Sama różnica w podatku VAT wynosi nawet 20%. Dla przykładu w Colorado (stan o jednym z niższych podatków w USA) sales tax w 2016 o średnio 2.9%, gdzie u nas 23% co samo w sobie daje już 480zł. Dochodowy w tym samym stanie to z tego co czytam 4.63%, a u nas minimum 18%, a jak przeskoczysz 85k to 32%... wymieniać dalej?

 

https://www.bankrate.com/finance/taxes/state-taxes-colorado.aspx

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dobra,dwóch na jednego,trochę to nie sprawiedliwe ale ok przyznaję wam rację... :D Ale chodzi też o to żeby nie dać się skroić.Niektórzy nawet lubią jak ich kroją ale narzekać na ceny to narzeka każdy.Przykład: swoją kartę kupowałem nie cały rok temu (pisałem o tym wyżej).Kupowałem między innymi dlatego że ceny spadły nagle o jakieś 800-900 zł. na przykładzie mojego modelu.Kupowałem również dlatego że MSI zwracała wtedy 210 zł.Trzeba było trochę poświęcić czasu żeby wypełnić wniosek i go wysłać(około pół godziny). Dodawany był też kod do gry.Jakież było moje zdziwienie czytając komentarze pod artykułem o zwrocie kasy od MSI gdzie nie mała ilość komentujących stwierdziła że generalnie nie chce im się wypełniać żadnych wniosków,że trzeba czekać miesiąc na zwrot kasy itd.itd.Ja wniosek wypełniłem,pieniądze wpłynęły i dodatkowo sprzedałem kod do gry (100 zł) i tak jak wyżej pisałem,karta kosztowała 2450 zł a w rzeczywistości wyniosła mnie 2140 zł.Myślę że kupiłem w bardzo dobrym momencie który wykorzystałem ale trzeba było trochę się zainteresować i postarać.Wszyscy w tym samym momencie mieliśmy równe szanse żeby ten moment wykorzystać.Pozdrawiam wszystkich narzekających.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

karta kosztowała 2450 zł a w rzeczywistości wyniosła mnie 2140 zł.Myślę że kupiłem w bardzo dobrym momencie który wykorzystałem ale trzeba było trochę się zainteresować i postarać.Wszyscy w tym samym momencie mieliśmy równe szanse żeby ten moment wykorzystać.Pozdrawiam wszystkich narzekających.

 

narzekanie u nas to norma. Odnośnie 2140pl czy 2450 może nie mieli. Jeśli by posiadali fundusze na tamten moment, nie płakali by tutaj krokodylimi  łzami :D

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Polscy w mentalności mają narzekać ale żeby coś zrobić to niestety lipa na każdej płaszczyźnie tak jest czy to przy cenach produktów czy zarobkach. Oby ceny tych kart spadły bo jak nie to trzeba będzie kombinować alternatywy. Dziś może się uda podkręcić i przetestować faktyczne możliwości tego 2400g

Link to post
Share on other sites

Bo są powody do narzekań, dobra są u nas bardzo drogie patrz na podstawowe zarobki. Przypominam tylko że bez kasjerek magazynierów i innych takich zawodów nic by nie było, więc teksty typu znajdź lepszą pracę,można sobie wsadzić. Można sprawdzić ile zarabia taki magazynier w USA i ile musi pracować na takiego gtx 1080, a ile musi na to pracować magazynier w Polsce. 

 

Co do samych cen kart graficznych, to nie oczekiwałbym cudów, koparkowcy stanowią tak duży rynek zbytu że spokojnie zaspokoi to pragnienie producenta, reszta może się zadowolić używkami. Przypominam jeszcze że wzrost cen jest tym bardziej odczuwalny im gorszy jest stosunek produkt/wypłata. 100$ amerykanina nie będzie boleć tak jak nas 500 zł.   

Edytowane przez _Gość_
Link to post
Share on other sites
Bo są powody do narzekań, dobra są u nas bardzo drogie patrz na podstawowe zarobki. Przypominam tylko że bez kasjerek magazynierów i innych takich zawodów nic by nie było, więc teksty typu znajdź lepszą pracę,można sobie wsadzić. Można sprawdzić ile zarabia taki magazynier w USA i ile musi pracować na takiego gtx 1080, a ile musi na to pracować magazynier w Polsce.

 

Co do samych cen kart graficznych, to nie oczekiwałbym cudów, koparkowcy stanowią tak duży rynek zbytu że spokojnie zaspokoi to pragnienie producenta, reszta może się zadowolić używkami. Przypominam jeszcze że wzrost cen jest tym bardziej odczuwalny im gorszy jest stosunek produkt/wypłata. 100$ amerykanina nie będzie boleć tak jak nas 500 zł.

Problemem jest to że Polacy tylko narzekają a jak jest szansa coś zmienić to każdy ryja w ziemię kieruje... Byłem w firmie zrobili protest wszyscy i nagle się dało wywalczyć to co chcieli a potem jak było trzeba znowu stanąć razem to każdy zaczął patrzeć na własną du**ę i tyle z tego wszystkiego było... Ostatnie działania w Niemczech nie mogli wywalczyć tego co chcieli stanęła cała produkcja VW airbus i jeszcze jedna firma w ciągu 28h wywalczyli co chcieli i tak to powinno wyglądać ludzie mają siłę szczególnie jak są razem tylko u nas każdy dba o własną du**ę i przez to jest tylko gorzej. Tak samo to wygląda przy wyborach ile milionów powiedziało że nie idzie głosować bo jego głos i tak nic nie zmieni? Teraz Ci którzy nie byli największy jazgot robią takie są realia w tym kraju że do darcia japy i płakania jest masa ludzi ale tych co chcą coś zrobić zmienić jest garstka. Najgorsze w Polsce jest to że ludzie mówią Ci są lepsi od tam tych bo mniej kradną itp. to jest chore w normalnym kraju by ich wsadzili dawno do pierdla a tu Ci złodzieje dalej siedzą w rządzie i dlatego mamy taką biedę. Przepraszam ale musiałem
Link to post
Share on other sites

Nie generalizowałbym tego tak bardzo, często ludzie mają rodziny, kredyty na mieszkania i to nic dziwnego że podchodzą bezpiecznie do takich działań, jeżeli już są w stanie jakoś sensownie wyżyć to wolą zbytnio nie ryzykować a nie ma się co oszukiwać że kokosów się i tak nie ugra. Nawet jeżeli coś się zdziała, to i tak jest to tylko mała część bo różnice są zbyt duże. 

 

Trzeba patrzeć na skalę. To co drożeje za oceanem o X u nas drożeje o 4X/5X, dlatego to jest tak odczuwalne, ale my jesteśmy małym rynkiem zbytu, więc w skali światowej ten problem jest o wiele mniejszy. Gdyby karty podrożały o 100-150 zł to też byśmy nie płakali, ale 500-700 zł to już spora kwota. 

Link to post
Share on other sites
Nie generalizowałbym tego tak bardzo, często ludzie mają rodziny, kredyty na mieszkania i to nic dziwnego że podchodzą bezpiecznie do takich działań, jeżeli już są w stanie jakoś sensownie wyżyć to wolą zbytnio nie ryzykować a nie ma się co oszukiwać że kokosów się i tak nie ugra. Nawet jeżeli coś się zdziała, to i tak jest to tylko mała część bo różnice są zbyt duże.

 

Trzeba patrzeć na skalę. To co drożeje za oceanem o X u nas drożeje o 4X/5X, dlatego to jest tak odczuwalne, ale my jesteśmy małym rynkiem zbytu, więc w skali światowej ten problem jest o wiele mniejszy. Gdyby karty podrożały o 100-150 zł to też byśmy nie płakali, ale 500-700 zł to już spora kwota.

Właśnie dlatego że mają rodziny domy kredyty dają się wykorzystywać i to jest smutne... Z podkulonymi ogonami robią swoje nadstawiając cztery litery zamiast powiedzieć dość... Widziałem wiele płaczu i lamentu jak w jakiejś firmie przychodzili Ukraińcy czy inni obcokrajowcy i mieli większy hajs niż Polacy bo im nie zależy czy pracuje tu czy tam nie ten kraj to następny a Polacy siedzą na tyłku i płaczą tylko nie umiejąc się postawić wybacz ale rynek pracy jest dziś tak duży że pracodawców można zmieniać jak rękawiczki wiem bo sam w ciągu roku zmieniałem pracę 3 razy i to nie z mojej winy ale nie lubię gdy ustalam z kimś jedno a w praniu wychodzi drugie niestety większość daje się rżnąć na kasę aż miło i tylko płaczą ale nic z tym nie robią pracodawcy o tym wiedzą i sami z siebie nigdy nie podniosą pracownikowi pensji jak sam idę nie upomni nie da do zrozumienia. To jest to o czym pisałem wyżej każdy patrzy na własną du**ę i dlatego tak jest. Najlepsze przykłady to strajki zorganizowanych grup i to wielkich grup zobacz np. górników do puki walczą do tego momentu mają coś a reszta nie ma nic. Zawsze duża liczba grupa będzie brana pod uwagę a jednostka pominięta jak w pracy zbuntują się wszyscy pracownicy i powiedzą dość to jak myślisz co zrobi szef zwolni 100 pracowników? Jeśli wszyscy będą stali jeden za drugim murem to szef jest sam i musi zawrzeć jakiś kompromis bo inaczej mu firma padnie.
Link to post
Share on other sites

Podałem ceny w $, ponieważ podczas prezentacji GPU własnie w takiej formie podają sugerowaną cene. O ile mnie pamięć nie myli nierefrenty 1080 zaczynały się o 3100zł w Polsce w dniu premiery.

 

Myśle, że w przypadku 2080 będzie to cena między 3500-4000, wydajniejsze modele jak np MSI Gaming X czy ASUS Strix pewnie wyjda ponad 4k, o ile rynek zaraguje tak jak do tej pory, co nie jest takie pewne przez dużą ilość kopaczy.

 

Ja dalej licze, że NV jakoś to ograniczy przynajmniej na początku dystrybucji, wydaje mi się, że z punktu PR powinni na początku zapewnić dużą dostępnać dla graczy, bo jak znikną wszystkie nowe karty w koparkach to dużo graczy będzie chciało przejść do konkurencji, co obecnie niestety oznacza konsole.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że koparkowicze to nowy duży odbiorca na rynku. Ci którzy już na tym dobrze zarabiają nie będą mieli kłopotu z wymiana na wydajniejszy model. Taki klient, który jest w stanie od ręki wyłożyć te 4-5 tyś./szt na 10-20 kart będzie bardziej wartościowy, a takich ludzi jest masa na całym świecie. Nvidia jak i AMD może ustalić wyższą cenę i zarobić bo takie są teraz warunki na rynku. To mie są organizacje charytatywne, jak sprzedaż spadnie to nie będzie problemu z obniżeniem ceny o te 100-150$.

Wątpię też żeby wszyscy nagle rzucili się na konsole. Mając niezły sprzęt, inwestując w gry trzeba by to było sprzedać i zacząć kompletować od nowa na konsoli. Kompa i tak zostawisz bo konsola nie daje takich możliwości albo kupisz laptopa. Dawno się nie interesowałem ale nowości na konsolach były chyba zazwyczaj droższe niż na PC.

Tak jak to już było pisane wczesniej dla mieszkańców bogatszych państw niż Polska ta różnica 100-200$ będzie do przełknięcia. W Polsce też jak ktoś ma kasę to wyda ten 1000zł więcej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...