Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może jest jakiś artykuł na necie w którym badają efekty długotrwałego działania ciągiem kart graficznych? Ja się nie spotkałem z takim. Wydaje mi się, że sporo do "mitu" o kopaniu które psuje karty bierze się z tego, że po pierwsze - niektóre kopalnie są tak ogromne, że są w stanie wykrywać po kilka/kilkanaście? niesprawnych kart, które normalnie rozeszłyby się wśród tysięcy konsumentów. Jeśli chodzi o podzespoły komputerowe (nowe) to sam muszę stwierdzić, że najbardziej wadliwym elementem było GPU, miałem raz problem z płytą główną, raz z ramem, raz z HDD i chyba 3 razy z GPU - czyli wadliwe sztuki się zdarzają. Po drugie, minerzy często szukają bardzo specyficznych ustawień np mocno undervoltując karty - co czasami kończy się spaleniem. Ciężko natomiast znaleźć materiał mówiący o tym co się dzieje ze sprawną kartą - długotrwale wykorzystywaną do kopania. Czy następują niekorzystne zmiany w paście termoprzewodzącej? Czy łożysko wentylatora jakoś ucierpiało? I o ile ten efekt jest gorszy od normalnego grania gdzie może nie ma ciągłego obciążenia ale są dość częste podjazdy do tego maksymalnego.

Link to post
Share on other sites

A jak bez kopania padnie zaraz po gwarancji?

Tak czy inaczej ciągłe eksploatowanie czegokolwiek,czy to karty czy procesora,czy dysku powoduje szybsze zużycie dlatego moim zdaniem po kopalniane karty mają większe szanse że padną wcześniej, niż karty które pracują normalnie,czyli gry,filmy,internet,Zresztą karta graficzna nie jest produkowana z myślą o działaniu 24 godziny na dobę przez miesiąc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o brak zaufania / sprzeciw wobec kruptowalut a o niezadowolenie klientów. Sporo z tych reklam odsyła na strony, które próbują poczestować Cię jakimś syfem więc wujek Gugiel doszedł do wniosku, że zamiast tracić czas na analizę wszystkich zgłoszeń lepiej "wszystko won".

 

Reklama dopóki się opłaca, dopóty jest z niej zysk. Jeżeli jednak większość klienteli jest niezadowolona to się reklamę zmienia / blokuj / wywala.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

 

 

Reklama dopóki się opłaca, dopóty jest z niej zysk. Jeżeli jednak większość klienteli jest niezadowolona to się reklamę zmienia / blokuj / wywala.

 

To chyba nie do końca tak. Jak wykupię powiedzmy miejsce reklamowe u kogoś to jest to już tylko moja sprawa czy to się opłaca czy nie. Google dostaje ode mnie pieniądze więc jest zadowolony. Oni zakazują bo chyba trzęsą portkami, że będzie krach, masa ludzi straci kasę, g.... uderzy w wentylator i obryzga również ich. Dzięki wycofaniu się będzie można zawsze powiedzieć... u nas reklam tego nie było.

Link to post
Share on other sites

Nie do końca. Google musi "pozwolić Ci" na wykupienie u nich reklamy (w sensie "udostępnić" taką usługę, bo łaski nie robi). Jeżeli jednak idzie informacja zwrotna, że reklama jest zbyt nachalna / niewłaściwa (w jakikolwiek sposób!) lub po prostu to scam to reklama jest ściągana i cześć.

 

Praktycznie każde zgłoszenie musi zostać rozpatrzone. Jeżeli okazuje się, że spora część (większość?) takich reklam próbuje obdarować Cię "bonusem" to faktycznie taniej może wyjść rezygnacja z oferowania tego typu usług dla tego konkretnego kontentu.

Link to post
Share on other sites

Ceny kart nie spadną dopóki kryptowaluta będzie istnieć, więc proponuję się przyzwyczaić do obecnych cen, Nvidia i AMD robią w obecnej chwili interes życia i mało ich obchodzą zwykli użytkownicy kart, wyprodukowanie takiej karty to parę groszy, a zysk mają niesamowity, a te wszystkie informację o lepszej produkcji i o tym jak się to strasznie przejmują graczami to zwykła fikcja i zasłona dymna dla naiwniaków, tam pracują specjalni ludzie od  sprzedaży i biznesu i mają dokładny bilans zysków i strat, jakby im zależało to dawno produkcja by szła kilka razy większa. po prostu trafiło się im złote jajo, niestety jak zwykle dostaję się zwykłym użytkownikom. Jeżeli kryptowaluta pęknie to po jakimś dłuższym czasie wrócą lepsze ceny, tak jakby się nic nie stało, a ludzie rzucą się do sklepów, jak po ostatni litr wody, a producenci będą się kąpać w pieniądzach. Dziwi tylko, że niektórzy dają się nabierać na te bajki i medialne spekulację, a co najlepsze jeszcze żałują producentów  :D

Link to post
Share on other sites
Ceny kart nie spadną dopóki kryptowaluta będzie istnieć, więc proponuję się przyzwyczaić do obecnych cen, Nvidia i AMD robią w obecnej chwili interes życia i mało ich obchodzą zwykli użytkownicy kart, wyprodukowanie takiej karty to parę groszy, a zysk mają niesamowity, a te wszystkie informację o lepszej produkcji i o tym jak się to strasznie przejmują graczami to zwykła fikcja i zasłona dymna dla naiwniaków, tam pracują specjalni ludzie od sprzedaży i biznesu i mają dokładny bilans zysków i strat, jakby im zależało to dawno produkcja by szła kilka razy większa. po prostu trafiło się im złote jajo, niestety jak zwykle dostaję się zwykłym użytkownikom. Jeżeli kryptowaluta pęknie to po jakimś dłuższym czasie wrócą lepsze ceny, tak jakby się nic nie stało, a ludzie rzucą się do sklepów, jak po ostatni litr wody, a producenci będą się kąpać w pieniądzach. Dziwi tylko, że niektórzy dają się nabierać na te bajki i medialne spekulację, a co najlepsze jeszcze żałują producentów :D
A nie pomyślałeś że jak kryptowaluty padną to rynek zaleje fala używek i wiele osób je kupi? Tak samo te karty mogą jechać na gwarancje i ktoś kto je reklamuje będzie pisał że na nich nie kopał i jak mu to udowodnić? Jeśli nowe karty nie będą bardziej wydajne w kopaniu górnicy ich nie kupią a co za tym idzie ceny będą musiały spaść bo inaczej karty będą zalegać na półkach. Gracze to ich największy rynek zbytu od lat ludzie którzy są byli i będą ich klientami chyba że producencie wywiną jakiś numer wtedy sytuacja może się zmienić.
Link to post
Share on other sites

to kiedy kryptowaluty padną i czy w ogóle, to jest wielka niewiadoma, w 2012 też wszyscy trąbili o końcu świata mija 6 lat i dalej oddycham  :D, ale ja bym na niższe ceny nie liczył, które dodatkowo przy stosunkowo niskim kursie dolara u nas są bardzo wysokie

Edytowane przez Beast90
Link to post
Share on other sites

U nas jest wszystko wysokie bo płacimy po 3 razy te same podatki i ten zasrany rząd tak nas łoi tak jak poprzednie do tego ludzie w tym kraju to wychowani sługusy mający służyć korporacja z zachodu. Ludzie w tym kraju patrzą na własną du**ę za miast razem sobie pomagać i sprzeciwiać się przeciwko wyzyskowi. Niestety u nas nie ma solidarności i walki jest tylko spuszczanie głowy i przytakiwanie potem jest głupie tłumaczenie bo ja mam kredyty bo ja mam rodzinę na utrzymaniu bo mam coś tam jeszcze i pracodawcy takich frajerów wykorzystują do puki ludzie nie zrozumieją że należy mieć to wszystko w czterech literach bo rynek pracy jest dziś tak ogromny że jak nie ta firma to następna to nic się nie zmieni! Wielokrotnie czytałem żale Polskich pracowników tylko dlatego że obcokrajowcy mają tyle samo co oni albo i więcej ale tym obcokrajowcom nie zależy nie ta praca to inna nie to miasto to inne nie ten kraj to następny. Tacy pracownicy którym nie zależy na pracodawcy wywierają presję jeśli potrzeba mu wykwalifikowanych pracowników i chce ich zatrzymać to musi iść na kompromisy a jak ma na miejscu jakiegoś frajera który się daje i wie że będzie u niego tyrać za grosze to mu nie podniesie bo po co ? Co do cen kart graficznych rynku w chwili obecnej nikt nie jest w stanie określić co się stanie np. jutro bo jest to totalnie nie do przewidzenia. Poczekajmy do premiery i zobaczymy co się będzie działo.

Link to post
Share on other sites
@up - może podasz jakiś przykład ze świata,gdzie mądry naród przestał kupować karty graficzne i cena spadła ?
Takie przykładu nie podam bo jeszcze nie zaistniał ale odnośnie wyzwolenia się z pod dyktatury przez ludzi można sypać przykładów od groma
Link to post
Share on other sites
od kiedy wolny rynek to dykratura?
Nie zrozumiałeś o co mi chodziło. To ludzie decydują o cenie danego produktu bo tylko od ich decyzji kupi czy nie kupi zależy ostatecznie cena. Jeśli karty będą tanie pójdzie ich zdecydowanie więcej bo ludzie są w większości tacy że jeśli mogą w dobrej dostępnej dla nich cenie mieć coś lepszego to to kupią. Jakbyś np. zaczął więcej zarabiać to zaczął byś też więcej wydawać nie mówię że w każdym wypadku dzieje się tak samo są i tacy co będą oszczędzać ale jest to zdecydowana mniejszość.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...