Skocz do zawartości

Recommended Posts

Żeby nie było - sam mam PC podłączony pod tv 120Hz (z upłynnianiem do 800Hz)

 

"Upłynnianie" to pierwsza rzecz jaką wyłączam po kupnie telewizora. Filmy tracą swój "film look" i wyglądają na tym jak "teatr telewizji" a w grach na Pc czy konsoli to bezsens całkowity ponieważ powoduje wyraźne opóźnienie.

Link to post
Share on other sites

Ok, mogę zrozumieć, że przy dynamicznych treściach jest różnica, ale wytłumacz mi jakim cudem przy nieruchomym obrazie tj na pulpicie zmiana prędkości odświeżania może być widoczna gołym okiem? Rozumiem matryca lepszej jakości, ale jakim cudem zmiana odświeżania może poprawić nieruchomy obraz? No chyba, że tak jesteś przekonany o wyższości "szybkich" matryc, że twoim zdaniem nawet piersi pogodynki są na nich okazalsze.

 

Żeby nie było - sam mam PC podłączony pod tv 120Hz (z upłynnianiem do 800Hz) i nie jestem jednym z tych którzy całe życie męczyli się w 23 fps'ach a teraz wszystkim chcą udowodnić, że to jest super. Ale chyba naprawdę się starzeję, bo ręce mi opadają kiedy słyszę, że ktoś widzi różnicę w wyświetlaniu pulpitu między 60 a 144Hz.

Ręce Ci opadają bo nie masz 144Hz i nie wiesz o czym piszę. Tak jak pisał @pawelox01 chodzi o ruch kursora na ekranie bez przycięć i mignięć + czas reakcji.

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

No faktycznie nie mam 144 tylko 120. Przepaść.

Mniejsza z tym, przecież nie zamierzam nikomu niczego udowadniać. Jeżeli dla kogoś płynność ruchu kursora na pulpicie, albo super odświeżanie w grach jest tak ważne i widoczne, to przecież może sobie co roku kupować kartę za ponad 2k zł, albo pół roku czekać z zakupem aż go będzie stać na taką albo taką. Ja na szczęście dobrze bawię się w stałych 60fps i wystarcza mi karta z średniej półki na kilka lat, ale jak realnie gołym okiem widać, że zaczyna niedomagać to zamawiam nową, a nie dumam pół roku czy jeszcze czekać, bo może zaraz straci na wartości 500zł jak wyjdzie nowsza co zamiast 130 wykręci 155fps.

Link to post
Share on other sites

Skoro grasz w 60hz to i 500hz monitor Ci nic nie da, bo zeby zobaczyc ta plynnosc, komputer w grze musi generowac tyle klatek ile ma monitor odswiezanie. Wlacz sobie na sztywno 30 fps i porownaj z 60 fps. Zobaczysz o czym mowimy

 

Pozniej pomysl jak moze sie zmienic plynnosc przy 120 czy 144 fps jezeli masz odpowiedni monitor, bo nawet jak masz 200 fps ale grasz na 60hz monitorze to nie poczujesz tej plynnosci

Link to post
Share on other sites

Między 60Hz a 144Hz jest lekka przepaść i większość osób przesiadających się z 60Hz na 144Hz to potwierdzi.

Sam pulpit i ruch kursora wystarczy by stwierdzić jaka częstotliwość jest odpalona. Różnica między 120Hz a 140Hz jest to względnie nieduża różnica i ta może nie być zauważalna. Ja już raczej do 60Hz nie wrócę.

 

Nie wiem jaki sens jest porównywać telewizor do monitora?

Link to post
Share on other sites

Panowie, ale uściślijmy - ja nie twierdzę, że obraz nie jest inny i rozumiem "z czym to się je" bo nie jestem zielony, więc nie trzeba mi tłumaczyć o fps'ach i odświeżaniu. Po prostu stwierdziłem na początku, że DLA MNIE ta różnica nie licząc kilku dynamicznych sieciówek jak CS gdzie to robi różnicę w wynikach po prostu nie ma znaczenia, nie dostrzegam jej i  MOIM ZDANIEM nie warto celować w takie poziomy FPS'u bo koszt jest niewspółmierny do efektu. Może to kwestia tego, że gram w większości w strategie i to SP, ale naprawdę twierdzenie, że 60Hz jest do niczego to dla mnie nadużycie, a tak zdają się sugerować niektórzy wypowiadający się w temacie.

 

Tu nie chodzi tyle o to czy myszka na pulpicie się naprawdę płynniej przesuwa, tylko o to czy robi to komuś taką różnicę, że nie może bez tego żyć. 

 

To trochę tak jak z samochodami. Gdyby 60hz porównać do auta 150-200hp, a 144hz do 400hp to powiedział bym tak - nie twierdzę, że 400 konny samochód nie jest lepszy niż 200 konny, albo że ta dodatkowa moc nie robi różnicy. Twierdzę po prostu, że jak ktoś nie jeździ na tor, tylko codziennie 4km do pracy i po bułki to przeciętnemu użytkownikowi będzie wszystko jedno, bo i tak tego nie wykorzysta. Może kto raz zasmakuje lepszego nie będzie chciał z tego zrezygnować, ale może czasami warto zastanowić się czy naprawdę nam to tak potrzebne, czy dajemy się wkręcać w marketing, a później sami przewartościowujemy efekty. Nie wiem czy ktoś kiedyś widział, ale podobnie jest z testem napojów i później powtórzonym w ciemno. coca cola smak 9/10, inne to dno, a jak zrobić próbę w ciemno i podać na przemian z napojami za 1,5zł to ponad połowa ankietowanych nie może ich rozróżnić.

 

 

 

 

Nie wiem jaki sens jest porównywać telewizor do monitora?

 

 

Zupełnie inny input lag i to fakt więc nie ma co porównywać. Jednak korzystam akurat z tv i osobiście nie widzę różnicy po przesiadce z monitora, więc tragedii nie ma co zdaje się potwierdzać kilkadziesiąt milionów ludzi świetnie bawiących się w czasie gry na konsolach.

 

No ale mniejsza już z tym i z moimi wynurzeniami. Może jak stwierdzono wyżej jestem trochę inny, ale dobrze mi z tym, a jak ktoś nie umie żyć bez 144hz i FPS'ów to na szczęście robi to za swoje pieniądze. Niemniej życzę zadowolenia z tej zabawy.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@wojciechu15 jak gram wyłącznie w fps`y i widzę doskonale różnicę pomiędzy 60 Hz a 144 Hz. W BF4 i innych szybkich shooterach różnica płynności jest kolosalna więc nie wiem o czym dyskutujemy. Jestem zadowolony z tej zabawy bo to często daje dużą przewagę podczas grania. Nawet podczas celowania te kilka fps więcej daje różnicę i pozwala wyjść zwycięsko z nie jednej potyczki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Co do spadku cen to raczej się nie doczekamy. Dobrze że za tydzień zaczynam urlop i wyjeżdżam bo nie chce mi się już czytać tego co dzieje (albo nie) na rynku z kartami.

Kolejne ciekawostki : https://wccftech.com/nvidia-geforce-11-series-graphics-cards-price-fall/

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy ktoś jeszcze śledzi, ale właśnie się doczekaliśmy, lol - gtx 1070 na allegro od 1450 (sztuki z GW), na Olx gtx 1060 6 GB po 700-800 pln (też z GW), tylko Radeony dalej trzymają cenę, bo i kopać dalej kopią...

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Uzywany 1060 6gb z gw za 800 zl to niezla opcja dla tych ktorzy skladaja nowy pc ale czekaja na kolejna generacje kart nvidii.

 

Na tej karcie mozna pograc we wszystko w wysokich fps i jest w sam raz na przeczekanie do przyszlego roku

Link to post
Share on other sites

@bitchies dokładnie oferty nie mające nic wspólnego z normalnym sprzętem i ich cenami regularnymi. Obniżek póki co brak bo w sklepach karty nadal stosunkowo drogie. Nie napiszę za ile sprzedałem swoją legitną msi 1060 gamingX bo niektórzy by mnie tu zasiekali negatywnymi komentarzami ze względu na absurdalną cenę...

Link to post
Share on other sites

@Up to, że sprzedałeś kartę drożej niż by się mogło oczekiwać oznacza tylko, że trafił się ktoś kto zdecydował tyle dać. Czasem dobry opis + ładne zdjęcia wystarczą by podbić cenę.

 

@Bichits (nie mylić z Bitchies ;)) są łowcy jeleni na Olx (pokaźna grupa) ale przecież to wiadomo, że idziesz i oglądasz towar na miejscu. Swoją drogą zaczęły się w końcu na allegro pojawiać rx 470/480 poniżej 900/1000 PLN (wersje 4GB).

Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem w jakich Ty czasach żyjesz , ale na pewno nie w dobie internetu ... Podajesz linki do jakiś szrotów , idąc w tym kierunku za chwilę zaczniesz wrzucać karty po 300 zł , na końcu dodając że są uszkodzone ... Karty nadal trzymają cenę i jak już ktoś wspomniał raczej na pewno nie wrócą do ceny wyjściowej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...