Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Chyba nie myślisz, że jak karta pójdzie za 1k to ją za tyle sprzeda? Musisz być bardzo naiwnym człowiekiem. Na 100% karta ulegnie wtedy "uszkodzeniu".

Nic się nie będzie uszkadzać. Popatrz pod ceną na magiczne słowa: cena minimalna nie została osiągnięta.

 

Teraz jak napiszesz "na 100%" w innym poście, to już nikt nie uwierzy.

Link to post
Share on other sites

@Lord, bo używany sprzęt też trochę trzeba "umieć" kupować.

 

Trzeci procek z rzędu mam z 2. ręki i nigdy jakichkolwiek problemów, płyta jest druga i tak samo. Telefony też ze 4 miałem używane, wszystkie po jakimś czasie znalazły nowego właściciela (oddawane przeważnie w takim stanie, w jakim sam je nabyłem).

 

A żeby było śmieszniej: w zeszłym roku 3 razy zmieniałem GPU (każda nowa, ze sklepu) i za każdym razem towar padał albo wywalał artefakty po mniej niż miesiącu. Trzy lata temu też padła mi 2-miesięczna grafika - i podobnież była brana cieplutka z półeczki ze sklepu.

Link to post
Share on other sites

Ano, i wszystkie AMD RX 580 8GB :D (2x MSI Gaming X+, 1x Aorus Xtr), ale każda z innego powodu poszła do zwrotu. A najlepsze jest to, że czekając na drugiego Aorusa doczekałem się premiery & dostępności Vegi (~350 pln było różnicy między Xtr a V56 referent). I, że tak na koniec zajadę Kuźniarem: każda z kart była brana na raty (6 x 0%) z pierwszą wpłatą na koniec drugiego miesiąca, a że wszystkie RX wracały po około miesiącu więc de facto z pierwszego siana wyskoczyłem po 1.5 miesiąca ostrego maglowania Vegi :P

 

Tak więc w sumie powinienem przyklepać słowa @Arthasa...

Link to post
Share on other sites

Oba modele to wspomniany MSI Gaming X+, które zostały wycofane ze sprzedaży.

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-580-gaming-x-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-rx-580-gaming-x-8g-977016/

 

https://www.msi.com/Graphics-card/Radeon-RX-580-GAMING-X-Plus-8G/Specification

 

Miałem poza tymi dwoma różnymi modelami (X+, Xtr od Aorusa) inne 580'tki w rękach (Nitro, Strix OC) i żadna inna karta nie miała tak masywnego chłodzenia jak ten wycofany msi. Przy wentylach na 70% nie słyszałem karty zza zamknięte budy.

 

Fabryczne zegary: tryb OC 1441 MHz przy 8100 MHz na pamięciach. Moje UV/OC na tej sztuce odbiło do 1485/8260.

Link to post
Share on other sites

Nie tylko karty są wadliwe. Ja kupiłem nowy komputer i już drugi raz oddaję zasilacz na gwarancję bo wywala mi się w grach a to Seasonic ;) Tak że wszystko nawet najbardziej wydawało by się niezawodne podzespoły ulegają uszkodzeniu i tyle.

Link to post
Share on other sites

Huang powiedział nie wprost "kupujcie Pascale". Takie słowa bez podania JAKIEJKOLWIEK (nawet bardzo luźnej typu 2018 Q3/Q4) informacji są po prostu zabiegiem czysto marketingowym. Co to jest "jeszcze trochę"? Ludzie czekają na konkretne info o nowej gen praktycznie od połowy roku (szczyt cen Eth)? roku? Jak dla mnie #sUabo...

Link to post
Share on other sites

 

Po co wprowadzać nową generację skoro na starej zarabia się tak dużo? Na tym polega zarabianie dużych pieniędzy że każdą technologię sprzedaje się po kawałeczku, konsumentom daje tylko tyle żeby być trochę lepszym od konkurencji a nie najlepszym jak tylko się da.

Link to post
Share on other sites

Już to gdzieś słyszałem :) Jak będziesz tak czekał to w końcu kupisz a za tydzień wyjdzie nowa seria :)

Olewam to. Jak tylko dostanę kasę za stary komputer kupuję 1080 i zaczynam zbierać na nową generację :P

Tym bardziej, że 1080 z moją konfiguracją pozwoli mi na spokojne granie w FullHD jeszcze co najmniej przez rok.

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

Ahh.... 144Hz... i nie licząc 3-4 naprawdę dynamicznych tytułów żadnej realnie widocznej różnicy między takim ustawieniem, a 60hz, a w tych gdzie to się liczy, jak CS i tak karta daje radę generować dużo więcej. Rozumiem zalety większych rozdzielczości, przekątnych, panoramy, ale co wam daje to 144Hz trochę nie rozumiem - nie dociera to do mnie. 

 

Jeszcze nie tak dawno temu dyskusje były czy 30fps to jeszcze płynnie, czy już nie - topowe karty na premierę robiły niewiele ponad 60 klatek i ludzie się cieszyli, a nagle mija kilka lat i jak nie ma 144fps to się grać nie da. Chyba się starzeję. 

Link to post
Share on other sites

Ahh.... 144Hz... i nie licząc 3-4 naprawdę dynamicznych tytułów żadnej realnie widocznej różnicy między takim ustawieniem, a 60hz, a w tych gdzie to się liczy, jak CS i tak karta daje radę generować dużo więcej. Rozumiem zalety większych rozdzielczości, przekątnych, panoramy, ale co wam daje to 144Hz trochę nie rozumiem - nie dociera to do mnie. 

 

Jeszcze nie tak dawno temu dyskusje były czy 30fps to jeszcze płynnie, czy już nie - topowe karty na premierę robiły niewiele ponad 60 klatek i ludzie się cieszyli, a nagle mija kilka lat i jak nie ma 144fps to się grać nie da. Chyba się starzeję. 

No to się starzejesz. Ja widzę różnicę pomiędzy 60 Hz a 1440 Hz. Różnice widać gołym okiem nawet na pulpicie.

Poza tym w odpowiedniej konfiguracji w takim BF4 jak uda się wyciągnąć te ponad 140 klatek to różnica jest widoczna.

Link to post
Share on other sites

Upłynniacze w obecnych TV potrafią odstawić totalną magię jeżeli tylko jest odpowiedni sygnał dostarczony stąd takie bardzo "non-cinematic experience" potrafi być na konsolach i to nie tylko w najnowszych tytułach (np W3).

Link to post
Share on other sites
Różnice widać gołym okiem nawet na pulpicie.

 

 

Ok, mogę zrozumieć, że przy dynamicznych treściach jest różnica, ale wytłumacz mi jakim cudem przy nieruchomym obrazie tj na pulpicie zmiana prędkości odświeżania może być widoczna gołym okiem? Rozumiem matryca lepszej jakości, ale jakim cudem zmiana odświeżania może poprawić nieruchomy obraz? No chyba, że tak jesteś przekonany o wyższości "szybkich" matryc, że twoim zdaniem nawet piersi pogodynki są na nich okazalsze.

 

Żeby nie było - sam mam PC podłączony pod tv 120Hz (z upłynnianiem do 800Hz) i nie jestem jednym z tych którzy całe życie męczyli się w 23 fps'ach a teraz wszystkim chcą udowodnić, że to jest super. Ale chyba naprawdę się starzeję, bo ręce mi opadają kiedy słyszę, że ktoś widzi różnicę w wyświetlaniu pulpitu między 60 a 144Hz.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

 

 

Ahh.... 144Hz... i nie licząc 3-4 naprawdę dynamicznych tytułów żadnej realnie widocznej różnicy między takim ustawieniem, a 60hz, a w tych gdzie to się liczy, jak CS i tak karta daje radę generować dużo więcej. Rozumiem zalety większych rozdzielczości, przekątnych, panoramy, ale co wam daje to 144Hz trochę nie rozumiem - nie dociera to do mnie.

Skoro nie widzisz różnicy między 60 Hz a 144 to chyba coś jest z Tobą nie tak ... 

Link to post
Share on other sites

Chodzi o ruch kursora myszy na pulpicie. Juz po tym widac roznice w plynnosci

 

Zreszta 144hz to nie wszystko, bo jeszcze dochodzi reakcja monitora 1ms ktorej nie uswiadczysz w zadnyn telewizorze, a to tez wplywa na szybkosc wyswietlania klatek

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

chyba coś jest z Tobą nie tak ... 
 

 

O tym to akurat jestem przekonany, tj kiedyś myślałem, że z resztą świata jest coś nie tak, ale ostatnio stwierdziłem, że jestem w mniejszości i można przyjąć, że to ja. Patrząc na niektóre wpisy, szczególnie w tym temacie to chyba się cieszę, że tak jest.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...