Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Czyli jednak czeka mnie wstrzymanie się z składaniem komputer, do następnego roku albo jakieś dwa lata.

 

Jak masz fundusze to nie czekaj, tylko składaj. Za rok to powiesz, że może warto jeszcze chwilę poczekać na nową generację procków, a jak już czekasz na procki, to może i za jeszcze rok pojawi się jeszcze kolejna generacja GPU, to i na nią też poczekasz. I takim sposobem będziesz czekał 5 lat na złożenie PC'ta

Link to post
Share on other sites

Jak masz fundusze to nie czekaj, tylko składaj. Za rok to powiesz, że może warto jeszcze chwilę poczekać na nową generację procków, a jak już czekasz na procki, to może i za jeszcze rok pojawi się jeszcze kolejna generacja GPU, to i na nią też poczekasz. I takim sposobem będziesz czekał 5 lat na złożenie PC'ta

Fakt ale nie mam ciśnienia. Żeby się śpieszyć a pojawienie się tej karty. Może spowoduje że pójdą ceny jeszcze trochę w dół. A w bawienie się w używki. To się nie zamierzam bawić. Nie wiadomo jak ostro kopacze eksplorowali taką kartę.

Link to post
Share on other sites

Polecam wszystkim osobom, które czekają aż ceny kart się unormują kupienie ps4. Ja tak zrobiłem i nie żałuje :)

To też jest wyjście ale jeśli ktoś zakończył swoją przygodę z konsolami na ps2 i do teraz nie kupował konsoli. To wątpię żeby ją kupił.

A czy np i5 do gtx 1060 6gb. Jest sens czy to głupota?

Link to post
Share on other sites

i5 8400 spokojnie da radę z 1060. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że nawet i3 8100 w większości przypadków (ale mogą się takie zdarzyć) nie zapcha się przy tej karcie bo ma lepszą wydajność niż 4690k 4.5ghz, a na pewno lepszą niż 3570k czy 2500k przy taktowaniu na poziomie 4.5 z którymi ludzie często parują 1060.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

 

 

8100 to i gtx 1080ti obsłuży.
 

 

..a świstak siedzi i zawija je w te sreberka. Wyjaśnij mi w takim razie dlaczego w testach w wielu grach fps na 8100 jest o połowę (albo więcej) niższy niż na 8700k? Dla przykładu pierwszy z brzegu crysis 3 - 8700k 116fps, i3 8100 44 fps. 

Link to post
Share on other sites

...akurat crysis i 3/4 nowych gier na rynku. Wejdź w dowolny test i zobacz, że nie licząc kilku przypadków różnica średniego FPS'u wynosi często 100%. A gdzie jeszcze minimalny fps' czyli dropy przy zapychającym się procesorze? Ciekawe jak komfortowo bez synchronizacji by było na takim tandemie który szarpałby co chwile bo procek nie wyrabia przy karcie. 

 

Nie wiem szczerze mówiąc czy trolujesz, czy za wszelką cenę bronisz głupoty którą palnąłeś, ale fakt jest taki, że już 1070 to już trochę zbyt dużo do tego i3.

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz ciekawy test z i38100 i gtx 1080 vs i5 8400 i gtx 1070 w wiekszosci testów pierwszy zestaw jest wydajniejszy, a tamgdzie gra wykozystuje wiele rdzeni i5 jest troche wydajniejszy.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Yhy. I pewnie dlatego jak sparujesz 8100 z 1070 to w wielu grach wykorzystanie karty 50-70% :roll:  

 

https://youtu.be/rU2cs4-7OR8?t=356

Pewnie zaraz mi napiszesz, że to GTA V co lubi procek. Zaraz za nim nowy AC w którym też karta chodzi na 50-70%. Wcześniej BF1 karta obciążona na 80% a procek chodzi na 100% wszystkie rdzenie. Jaki jest sens dopłacać 600zł do 1070 dla 20% lepszej wydajności, by następnie sparować ją z prockiem który sprawi, że te 20% będzie leżało odłogiem w połowie najpopularniejszych gier, jak nie lepiej. A będzie tylko gorzej.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dyskusja ciekawa i wychodzi że zakup 1060 to utopienie pieniędzy. Naprawdę ta karta aż ma takie spadki wydajności ale tragedia. Im bardziej przyglądam się temu co piszecie. Zastanawiam się czy jednak dodać jeszcze rok i odłożyć więcej kasy.

Link to post
Share on other sites

Bez przesady w każda grę pograsz ale trzeba się liczyć, że czasem trzeba ująć detali żeby utrzymać 60fps. Nic w tej cenie nowego nie kupisz a czekać to można ciągle. 1060 mi będzie śmigać pewnie do premiery nowej serii kart lub jak dorwę 1070 w dobrej cenie bo według mnie właśnie ta karta jest idealna do fhd. 

Link to post
Share on other sites

Wedlug mnie zakup uzywanej 1060 z dluga gwarancja za 1100-1200zl to najrozsadniejszy wybor do przeczekania roku na nowa serie kart graficznych.

 

Oczywiście jak ktos ma wysokie zarobki to i 1080 ti za 4 kola kupi a za rok zmieni na 2080ti ale zalozmy ze sa to srednie zarobki w polsce i trzeba isc na kompromis, to 1060 bedzie w sam raz.

 

Do full hd idealna i wcale nie trzeba ustawiac ultra, bo sa suwaki ktore mocno obciazaja karte, a ktore malo co poprawiaja w wygladzie gry

Link to post
Share on other sites

 

 

Wypuszczenie karty o wydajności powyżej 1070 w cenie 1060 byłoby biznesową głupotą. Chyba nikt zielonych o brak doświadczenia w dojeniu kasy nie posądzi żeby w to wierzyć?

Masz 15 lat to nie wiesz, że już była taka sytuacja wraz z premierą kart 10x0. "Stara" królowa wydajności - Titan X kosztująca prawie 1000€ została zepchnięta przez 1070, która kosztowała 500€. Co ciekawe, ten Titan jeszcze przez kilka miesięcy był w ofercie sklepów w tej zaporowej cenie, gdzie były do wyboru dwie szybsze i tańsze karty 1070 i 1080.

 

A tu dowód:

https://pclab.pl/art69901-9.html

 

Według Ciebie to była biznesowa głupota, brak doświadczenia w dojeniu kasy. Dodam jeszcze, że 980 Ti także przez wiele tygodni w sklepach była droższa od nowych, wydajniejszych i tańszych kart (1070/1080).

 

 

 

Ale jeśli ta karta okaże się jeszcze bardziej wydajna. Będzie zgrzyt wszelkiej maści graczy którzy utopili kasę w gtx 1080
.

Masz bardzo chore rozumowanie. To z zazdrości, że nie masz 1080?

 

Franek kupił galaxy S6. Po roku zgrzyt, bo wtopił, a mógł poczekać na wydajniejszego S7. Sprzedał S6 za pół ceny i kupił najnowszy model.

 

Po roku przyszedł ze szkoły z wielkim płaczem. Wtopił kasę, bo mógł poczekać i kupić S8, który właśnie wyszedł. Sprzedał stary telefon za pół ceny, mama dołożył i kupił S8.

 

Minął rok i Franek zaczął strasznie lamentować. Mama się pyta, co się stało? Znowu utopił kasę, bo mógł poczekać i kupić S9, a tak się pośpieszył i został na lodzie z mało wydajnym smartfonem w stosunku do tegorocznego. Co będzie za rok?

Link to post
Share on other sites

Masz 15 lat to nie wiesz, że już była taka sytuacja wraz z premierą kart 10x0. "Stara" królowa wydajności - Titan X kosztująca prawie 1000€ została zepchnięta przez 1070, która kosztowała 500€. Co ciekawe, ten Titan jeszcze przez kilka miesięcy był w ofercie sklepów w tej zaporowej cenie, gdzie były do wyboru dwie szybsze i tańsze karty 1070 i 1080.

 

A tu dowód:

https://pclab.pl/art69901-9.html

 

Według Ciebie to była biznesowa głupota, brak doświadczenia w dojeniu kasy. Dodam jeszcze, że 980 Ti także przez wiele tygodni w sklepach była droższa od nowych, wydajniejszych i tańszych kart (1070/1080).

 

 

 

.

Masz bardzo chore rozumowanie. To z zazdrości, że nie masz 1080?

 

Franek kupił galaxy S6. Po roku zgrzyt, bo wtopił, a mógł poczekać na wydajniejszego S7. Sprzedał S6 za pół ceny i kupił najnowszy model.

 

Po roku przyszedł ze szkoły z wielkim płaczem. Wtopił kasę, bo mógł poczekać i kupić S8, który właśnie wyszedł. Sprzedał stary telefon za pół ceny, mama dołożył i kupił S8.

 

Minął rok i Franek zaczął strasznie lamentować. Mama się pyta, co się stało? Znowu utopił kasę, bo mógł poczekać i kupić S9, a tak się pośpieszył i został na lodzie z mało wydajnym smartfonem w stosunku do tegorocznego. Co będzie za rok?

Nie jestem zazdrosny. Bo ktoś przepłacił za kartę albo ma 1080. Nie po prostu. To tylko moje przemyślenia ale ktoś musi uważać że jestem zazdrosny o co o kartę za 3000. Gdzie mogę kupić kartę np 1600 i plus inne podzespoły. Posiadać też jakiś sensowny sprzęt do grania.

Link to post
Share on other sites

Nie chciał bym schodzić z dyskusją do twojego poziomu ale odpowiem krótko - parafrazując twoje słowa - Siano masz w głowie to nie wiesz, że może byś taka sytuacja, że ktoś ma 15 w nicku, a lat 5 razy tyle. Daruj sobie wycieczki osobiste.

 

Nie wiem czy zauważyłeś ale te (10X0) karty wydane były dokładnie wg schematu jaki opisałem. Pod koniec maja 2016 wyszły 1080 i 1070. Dopiero pod koniec lipca, czyli dwa miesiące później do sklepów trafia 1060. Dopiero pod koniec października czyli 5 miesięcy po premierze 1080 i 3 miesiace po 1060 premiera 1050ti. Za każdym razem NV dawała sobie czas na wyprzedanie kart poprzedniej generacji które wypchnięte zostały przez nowsze odpowiedniki. Nie rozumiesz, to trudno, ale nie naskakuj na mnie bo nic o mnie nie wiesz.

Link to post
Share on other sites

Nie chciał bym schodzić z dyskusją do twojego poziomu ale odpowiem krótko - parafrazując twoje słowa - Siano masz w głowie to nie wiesz, że może byś taka sytuacja, że ktoś ma 15 w nicku, a lat 5 razy tyle. Daruj sobie wycieczki osobiste.

 

Nie wiem czy zauważyłeś ale te (10X0) karty wydane były dokładnie wg schematu jaki opisałem. Pod koniec maja 2016 wyszły 1080 i 1070. Dopiero pod koniec lipca, czyli dwa miesiące później do sklepów trafia 1060. Dopiero pod koniec października czyli 5 miesięcy po premierze 1080 i 3 miesiace po 1060 premiera 1050ti. Za każdym razem NV dawała sobie czas na wyprzedanie kart poprzedniej generacji które wypchnięte zostały przez nowsze odpowiedniki. Nie rozumiesz, to trudno, ale nie naskakuj na mnie bo nic o mnie nie wiesz.

Nie naskakuje i nie zamierzam się kłócić. Po prostu. Wszedłem i dołączyłem do dyskusji. Bo mnie zaciekawiła i chciałem się kogoś podpytać parę spraw. Które mnie interesują.

Link to post
Share on other sites

Toć już po sposobie wypowiadania się widać, że raczej ma się do czynienia z kimś raczej starszym niż młodszym (w sensie "daleko do gimbazy") ;) I do tej pory było przeważnie tak, jak @Wojciech podaje: x80/70 na premierę, segment średni kilka miesięcy później, top (X80 ti) jeszcze później - w międzyczasie stopniowo wygaszana sprzedaż poprzedniej generacji.

 

Z ciekawostek to u mnie na parafii dwa duże sklepy obniżyly ceny za Polarisy o 25% średnio (np 580 Nitro+ 8 GB w regularnej cenie ~1250 pln)

Link to post
Share on other sites

Siano masz w głowie to nie wiesz, że może byś taka sytuacja, że ktoś ma 15 w nicku, a lat 5 razy tyle.

Nie pamiętasz sytuacji sprzed dwóch lat, to albo jesteś bardzo młody, albo nie siedziałeś wtedy w komputerach. Jednak wypowiadasz się o "biznesowej głupocie" i "doświadczeniu w dojeniu kasy" jak byś obserwował rynek od dziesięcioleci. Pokazałem, że się mylisz i tyle. Była sytuacja z droższymi, a starszymi modelami w sklepach, o której nie miałeś pojęcia.

Link to post
Share on other sites

Toć już po sposobie wypowiadania się widać, że raczej ma się do czynienia z kimś raczej starszym niż młodszym (w sensie "daleko do gimbazy") ;) I do tej pory było przeważnie tak, jak @Wojciech podaje: x80/70 na premierę, segment średni kilka miesięcy później, top (X80 ti) jeszcze później - w międzyczasie stopniowo wygaszana sprzedaż poprzedniej generacji.

 

Z ciekawostek to u mnie na parafii dwa duże sklepy obniżyly ceny za Polarisy o 25% średnio (np 580 Nitro+ 8 GB w regularnej cenie ~1250 pln)

Wielu sprawach jestem zielony i dobrze zasięgnąć informacji u kogoś kto ma wiedzę na dany temat. 

Nie pamiętasz sytuacji sprzed dwóch lat, to albo jesteś bardzo młody, albo nie siedziałeś wtedy w komputerach. Jednak wypowiadasz się o "biznesowej głupocie" i "doświadczeniu w dojeniu kasy" jak byś obserwował rynek od dziesięcioleci. Pokazałem, że się mylisz i tyle. Była sytuacja z droższymi, a starszymi modelami w sklepach, o której nie miałeś pojęcia.

Obserwuje aktualną sytuacje i widzę co się dzieje. Zmowy może nie ma ale podwyższanie cen kart przez Januszy biznesu. Się zdarzało i jeszcze ten rąbnięty rynek kryptowalut.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...