Skocz do zawartości

gtx 590 oficialne zegary...


Recommended Posts

@Jacek_264

 

Jeśli dobrze zrozumiałem... Masz GTX 580 i chcesz go zastąpić GTX 590 ??? Ja wiem... Po pierwsze... Z tego co pisali pod koniec jednego z tych testów - w podsumowaniu - co podałem linki, chłopaki nie polecają ani 590 ani 6990 a na obecną chwilę wg nich najlepszą kartą (czytaj - najbardziej opłacalną) jaka jest na rynku do kupienia to właśnie GTX 580...

Po drugie... Chyba procek za słaby...

 

Ja osobiście po przygodach jakie miałem z CF nie jestem zbytnio za rozwiązaniami typu CF, SLI, czy multi GPU (miałem też GTX 295). Wprawdzie gdy czytam te testy i widzę te słupki wydajności fps to trochę mi gul skacze ale z drugiej strony... Taki 590 to są koszty, podobnie jak CF czy SLI. I nie są to koszty tylko kart, ale rośnie koszt całej platformy: musisz mieć dobrą sztukę proca na dodatek MOCNO podkręconego, musisz mieć płytę obsługującą te standardy, dobry ram też by się przydał, nie wspominając o zasilaczu i rachunkach za prąd, które drastycznie wzrosną. I czasem chodzi mi po głowie taki zakup ale z drugiej strony... po cholerę mi 100 czy 200 klatek jak ja gram i tak w każdą grę z włączonym vsync - więc mam max 60 kl/s co mnie w zupełności zadowala. Na palcach jednej ręki mogę policzyć gry, które mi nie latają w stałych 60 kl/s (metro, gta 4, crysis... dalej nie pamiętam) i w takim wypadku ja sobie poczekam na jedną konkretną mocną kartę od zielonych na JEDNYM GPU. Jak bóg da, będzie to na jesieni.

Nowe karty to podobno raczej w okolicach grudnia/nowego roku, wczesniej mozliwe że poeksperymentują z obecnymi lecz w 28nm.

Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Prz ... 34012.html

tu sa modele 590

i jest ta Point of View GTX 590 Ultra Charged z 691 mhz bardzo ladny wynik

jak 700mhz mozna osiagnac na maksymalnie podniesianym napieciu tu u dolu jest film z tym

to 691 jest dobrym wynikiem jak na podkrecony model ;)

mowa o referentach

Link to post
Share on other sites

ludzie nie płaczcie, w niektórych redakcjach palili nawet po dwie (żeby sprawdzić ze to nie przypadek), nikt za to nie płaci nie licząc producenta który dostał bardzo nietypową "reklamę" efektów physix (które wyszły na zewnątrz).

Prywatni użytkownicy niech korzystaja z gwarancji, asus zachęca do zmiany napięcia, nvidia dała stery bez zabezpieczenia - trzeba by mieć sporo tupetu żeby nie uwzględnić gwarancji.

Zresztą karty są wadliwe, biorąc pod uwagę że ida z dymem po tak małym dovoltowaniu (inna sprawa że ciągna wtedy ok 500watt :D)

Link to post
Share on other sites

Znalazł ktoś może info jak się ma ta karta do GTX 570 SLI ???

napewno dostaje sli wiezac tym testom

http://3dvision-blog.com/geforce-gtx-59 ... o-3d-mode/

na poczatku zalowalem ze wziolem gtx 580 twin froze

a teraz sie ciesze bo znajac mnie to by poszla z dymem jak tak sie latwo pala :D

Link to post
Share on other sites

ty tak nie szalej z tym napięciem u siebie, masz tam tylko 4 fazy zasilania na tym gtx-e

w piatek odbiore karte to zobaczymy licze na 1000mhz

ewentualnie sie zadowole tym co ten kolezka osiagnol

http://www.gadgetxp.com/computers/hardw ... ii-oc.html

:D

Link to post
Share on other sites

w przypadku podkręcania gtx-ów najlepszy test stabilności to crysis, często wywala się na defaultowych zegarach/napięciach. Wiele osób musiało na dzień dobry podnieśc napięcie swoich gtx570 TW2 OC i gtx580 TW2 OC na starcie bo mieli crashe. Możesz mieć mały problem z 1000MHz bo tyle nie robi nawet lighting ale jak dowoltujesz na max to kto wie?

 

http://www.overclock3d.net/reviews/gpu_ ... g_review/4

Link to post
Share on other sites

wiez leon akurat to crytek mnie nie jara

np w moim gtx 480 to naj bardziej gpu opciazal daw od war II tempy dochodzily do 95 na referencie nie kreconym

nawet w funmarku takiej temperatury nie mialem po 1h jak w daw of war II na max detalach i 1920-1080

a jak by ten twin froz nie zadowalal mnie wystarczajaco to mu zaloze arctica xtrem bo mam go na swoim gtx 480 a karta do naprawa sie nadaje bo pcb sie chyba uszkodzilo przez podroz jak z kompem do polski jechalem ... :D

a tak na marginesie to mam pytanie co do tego twin froz bo nie raz widze zegary standart 832 a raz 800 w wersji oc a w katalogu msi jest tylko 800mhz ???? jak cos wiez to daj znac

Link to post
Share on other sites

bo oni sami nie wiedzą. Jak się zastanwiałem na gtx570 TW2 i czytałem troche, to ludzie pozamiawiali wersje OC z zegarami 750MHz a podostawali z biosami 786MHz (niestety w wiekszości z niestabilnymi 786MHz i dovoltowywali troszkę lub zmniejszali takty w biosie).

 

Tak na marginesie to drożej już chyba nie mogleś kupić tej swojej karty, jeśli cena w komputroniku jest taka jak podaleś w linku to gratulacje, własnie wyrzuciłeś prawie 270zł do kibla i spuściłeś wode.

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-gra ... 18595.html

Link to post
Share on other sites

no ale skąd oni wiedzą że towar w ten sposób sprzedany wyjedzie z Polski? akurat mam małe pojęcie o tych sprawach to wytłumacz jeśli możesz jak funkcjonują sklepy/hurtownie bo czegoś nie kumam komputronik kupuje sprzęt w hurtowni za 500+vat a Tobie ma sprzedać powiedzmy za 550 (marża KT) bez vatu bo towar ma wyjechać z Polski? i co dalej z tym vatem jak oni go odzyskają a ty przecież w Anglii czy Rumunii ten vat będziesz i tak musiał zapłacić?

Link to post
Share on other sites

ten filmik lepszy:

 

 

Nie ma się co podniecać tym że panowie z SweClockers.com przewoltowali rdzeń karty graficznej :rotfl:

Każdy może spalić w ten sposób nie jedną kartę.

 

 

Do tej pory karty GeForce GTX 590 ulegały uszkodzeniu przy, jak informuje NVIDIA, podnoszeniu napięcia zasilania GPU do niebezpiecznej wartości 1,2 V. Domyślne napięcie to od 0,91 do 0,96 V. Wraz ze sterownikami GeForce 267.84 pojawiła się poprawka mechanizmu zabezpieczającego kartę przed przegrzaniem.

 

NVIDIA jednak idzie dalej, bo jej ekipa przygotowała aktualizację oprogramowania BIOS, która ma wyeliminować zagrożenie spalenia kart GeForce GTX 590.

Link to post
Share on other sites

lukyeti nie wiem jak oni sobie potem to odliczaja i szczeze to gown :rotfl: mnie to opchodzi

a senk w tym ze nie musze nigdzie tego vatu pozniej placic w tym jest caly bajer

a tak na marginesie to przydaly by ci sie korki z geografji bo skoro bruxella jest w Rumuni albo Anglii to chyle czolo :co:

tu masz jeden sposob

http://www.komputronik.pl/taxfree?utm_s ... gn=taxfree

a drugi to moj

do oliczenia podatku w sklepie

Link to post
Share on other sites

hahaha o czym ty piszesz podałem przypadkowe kraje który mi "ślina na język przyniosła" o geografii to możemy sobie porozmawiać kiedyś to był mój konik nawet z sukcesami na olimpiadzie więc z takimi tekstami to mi nie wyskakuj a Tobie polecam słownik :rotfl:

nie musisz a za 10 lat skarbówka "jest Pan winien 10 000" hehe

no i co wwozisz towar do danego kraju i nie musisz nic płacić?

Link to post
Share on other sites

no ale skąd oni wiedzą że towar w ten sposób sprzedany wyjedzie z Polski? akurat mam małe pojęcie o tych sprawach to wytłumacz jeśli możesz jak funkcjonują sklepy/hurtownie bo czegoś nie kumam komputronik kupuje sprzęt w hurtowni za 500+vat a Tobie ma sprzedać powiedzmy za 550 (marża KT) bez vatu bo towar ma wyjechać z Polski? i co dalej z tym vatem jak oni go odzyskają a ty przecież w Anglii czy Rumunii ten vat będziesz i tak musiał zapłacić?

Ja się z czymś takim spotkałem będąc za granicą-przy zakupie trzeba poprosić o fakturę TAX FREE i na granicy oddają podatek (musisz tam być z tym sprzętem).

http://www.e-podatnik.pl/artykul/doradc ... _FREE.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...