Skocz do zawartości

gtx 590 oficialne zegary...


Recommended Posts

fajnie jakby radek 6990 był lepszy i tak tez obstawiam(czasami warto żyć marzeniami:P)

ceny ciekawe jakie będą wg zapowiedzi radek 2500zł a gtx 812$ x2,85=2315 plus pewnie ze 200 gratis za sprzedaż na terenie Polski więc porównywalne to może wyjść

http://compua.com.ua/obzor-radeon-hd-6990-antilles.html

no nic trzeba cierpliwie czekać, takiej karty nie potrzebuję szkoda kasy ale ta avga 460x2 świetnie się prezentuję i ją bym z chęcią wpakował w mój zestaw:):P

Link to post
Share on other sites

na takie testy to patrzę z przymrużeniem oka bo często mało mają wspólnego z rzeczywistością

tak samo jestem ciekaw jak się rzeczywistość będzie miała do tych wykresów wydajności buldożera gdzie to tak kasują konkurencję :( pożyjemy zobaczymy byle nie zaszaleli z ceną gtx 590 i np nie różniła się od radka o 300-400zł bo się przejadą chłopaki

Link to post
Share on other sites

na takie testy to patrzę z przymrużeniem oka bo często mało mają wspólnego z rzeczywistością

tak samo jestem ciekaw jak się rzeczywistość będzie miała do tych wykresów wydajności buldożera gdzie to tak kasują konkurencję :( pożyjemy zobaczymy byle nie zaszaleli z ceną gtx 590 i np nie różniła się od radka o 300-400zł bo się przejadą chłopaki

jak juz sie rozni o 400-500zl :(

Link to post
Share on other sites

DX10 i niskie rozdzielczości - jest mocny.

DX11 i wyższe rozdzielczości - HD6990 górą.

 

Trzeba poczekać do jutra do 15:00 na pełne testy, ale jeżeli te tutaj są w miarę odpowiednie, to raczej szału nie ma.

Link to post
Share on other sites

Tak sobie myślę... Ta karta to za******e rozwiązanie dla kogoś kto chce mieć wydajny sprzęt a np nie ma na płycie SLI albo tak jak ja - mam podstawkę 1156. Chyba nie ma płyty głównej pod 1156 która obsługuje w pełni SLI tzn - wszystkie porty działają z prędkością x16. Trzymam kciuki żeby tylko się nie grzała zbyt mocno.

Link to post
Share on other sites

Trzeba wziąć poprawkę na to, że x16+x16 nie jest wcale potrzebne, bo "pełne", a "niepełne" to ze 2% różnicy :( Więc to średni argument. Poza tym, osoba która kupuje taka kartę za ponad 3000zł (na co się zanosi), raczej ma płytę ze SLI i ze wszystkimi innymi bajerami.

Link to post
Share on other sites

Kurdę masz rację stary; poczytałem trochę.

http://www.hardocp.com/article/2010/08/ ... 16_vs_x4x4

 

A teraz pytanie:

 

Wcześniej był temat o SLI 570 i kolo miał problem bo jak miał physX na auto to mu jedna karta liczyła tylko fizykę. Musiał zmieniać manualnie ustawiając PhysX na proca żeby mieć normalną wydajność w grach nie wykorzystujących PhysX. Czy jak ktoś będzie miał tą kartę to też będzie musiał to tak ciągle przestawiać ?

Link to post
Share on other sites

"2599 złotych brutto" - hmmmmmm - to tyle ile trzeba wybulić za 570 SLI. Ciekawe jak wypadnie takie porównanie.

 

tak przy okazji:

 

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS ... 590/1.html

 

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-590-review/

 

http://www.techspot.com/review/378-nvid ... e-gtx-590/

 

minusy:

 

Expensive & High power draw

Performance is not higher than HD 6990

In both 2D and 3D, the card emits a lot of fan noise

Card blew up during testing, power limiting system does not work reliably

Full maximum performance depends on SLI profile support

Advanced overclocking could be complicated by NVIDIA's power limiting system

It's harder than on other cards to get a stable overclock

Limited relevance of DirectX 11

 

Chyba kolejny niewypał od zielonych :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Przecież to było do przewidzenia. Radki lepiej sie skalują, skoro cf z 6970 w wyższych rozdzielczościach był lepszy od sli z gtx580 (a 2x6950 lepsze od 2xgtx570) to chyba naturalne że niskotaktowany gtx590 będzie słabszy. Jeśli ktos się spodziewał innego scenariusza, zwłaszcza po ogłoszeniu specyfikacji, to chyba liczył na jakiś cud.

Jak w przypadku kart z pojedyńczym gpu tutaj nadal o zakupie rozstrzyga kwestia doboru gier pod karte (gry nvidio i radeonolubne) i kwestia sympatii do firmy, lub awersji do koloru (zielonego lub czerwonego).

Ciekawi mnie też kwestia ilu ludzi którzy kupują karty tego typu (dwuukładowe) używa je w rozdzielczościach powyżej 1920 x 1080 (na jednym badz na kilku monitorach). 30%? Więcej/mniej? Ciekawe.

Link to post
Share on other sites

@Jacek_264

 

Jeśli dobrze zrozumiałem... Masz GTX 580 i chcesz go zastąpić GTX 590 ??? Ja wiem... Po pierwsze... Z tego co pisali pod koniec jednego z tych testów - w podsumowaniu - co podałem linki, chłopaki nie polecają ani 590 ani 6990 a na obecną chwilę wg nich najlepszą kartą (czytaj - najbardziej opłacalną) jaka jest na rynku do kupienia to właśnie GTX 580...

Po drugie... Chyba procek za słaby...

 

Ja osobiście po przygodach jakie miałem z CF nie jestem zbytnio za rozwiązaniami typu CF, SLI, czy multi GPU (miałem też GTX 295). Wprawdzie gdy czytam te testy i widzę te słupki wydajności fps to trochę mi gul skacze ale z drugiej strony... Taki 590 to są koszty, podobnie jak CF czy SLI. I nie są to koszty tylko kart, ale rośnie koszt całej platformy: musisz mieć dobrą sztukę proca na dodatek MOCNO podkręconego, musisz mieć płytę obsługującą te standardy, dobry ram też by się przydał, nie wspominając o zasilaczu i rachunkach za prąd, które drastycznie wzrosną. I czasem chodzi mi po głowie taki zakup ale z drugiej strony... po cholerę mi 100 czy 200 klatek jak ja gram i tak w każdą grę z włączonym vsync - więc mam max 60 kl/s co mnie w zupełności zadowala. Na palcach jednej ręki mogę policzyć gry, które mi nie latają w stałych 60 kl/s (metro, gta 4, crysis... dalej nie pamiętam) i w takim wypadku ja sobie poczekam na jedną konkretną mocną kartę od zielonych na JEDNYM GPU. Jak bóg da, będzie to na jesieni.

Link to post
Share on other sites

No ładnie LAB501 na "niereferencyjnym" chłodzeniu wykręcił:

http://www.hwbot.org/community/submissi ... 9300_marks

Wynik patrzac na rekordy "mizerny".. ale na powietrzu i to mi imponuje ;)

Aczkolwiek te True to nie wiem czy nie za slabe by odprowadzac >220W.. choc pamientam ze swoich doswiadczen ze montowanie chlodzenia z proca na karcie daje super wyniki (920mhz 8600gt + box z AM2(65 stopni) ;) )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...