Skocz do zawartości

zasilacz i fpsy


Recommended Posts

czy zasilacz ma wplyw na fpsy w grach??https://zapodaj.net/8c6c6ef47ff16.jpg.html czy taki zasilacz wystarczy do gtz1060 6Gb i7700k i 16GB ram 3200mhz i montor 144hz  Samsung C27FG73FQUX czy taki monitor i reszta podzespolow bedzie mogla pracowac w pelni wydajnie na takim zasilaczu

Edytowane przez maxiu27
Link to post
Share on other sites

zacytuję kolegę z forum 

 

Ma taki wpływ jak zarybianie jeziora karpiem na odsłuch muzyki po 4 kawach. Rzeczywiście wływ na FPS ma jak działa bo jak nie działa to mam 0 FPS.
 
Co ciekawe pojawiają się tego typu tematy i nadal nie wiem czy osoby się w nich wypowiadające to trolle, czy... 

Po pierwsze, monitor ma własny zasilacz, więc nie wiem po co go podajesz. 
Po drugie jedyny wpływ jaki ten wyrób zasilaczopodobny (bo zasilaczem tego nie nazwiesz, jest nawet na naszej czarnej liście, jak i innych czarnych listach, wystarczy wpisać model w google) może mieć, to jak spali się i przy okazji spali ci sprzęt, wtedy właśnie będziesz mieć 0 FPS.  Co jest zresztą całkiem prawdopodobne. 
Link to post
Share on other sites

1.to ma byc cos pozadnego 

2.karte mam podkrecona procek probowalem do 4.8 ale komp sie zawieszal i wyskakiwal ekran komputer napotkal probelmy zostanie uruchomiony ponownie na plycie glownej mam cos takiego jak power boost czy cos takiego i mam to wlacznego i to automatycznie podkrecilo na 4.6

3.chcialbym zeby do zasilacza byly potrzebne wszytkie potrzebne kable na dzien dzisiejszy nie planuje laczenia w sli ani crossfire ale w przyszlosci kto wie

 

moja propozycja np. to 

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx450m-450w-cp-9020101-eu-nastepca-cp-9020058-eu-855754/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser

 

 

nada sie??

 

i jeszcze trapi mnie pytania na tym sesawie jaede juz jakikies pol roku czy istnieje mozliwosc ze podzespoly zostaly w jakis sposob uszkodzone?

Edytowane przez maxiu27
Link to post
Share on other sites

Ten Corsair jest ok, dużo lepszy zasilacz od tego co miałeś, ale to nadal budżetowe rozwiązanie.

Masz i7 na Kaby Lake, chcesz go dodatkowo podkręcać, pewnie w przyszłości będziesz dokładał lepsze karty graficzne.

Podciągnij trochę ten budżet bo na zasilaczu jak już powinieneś wiedzieć nie oszczędza się. 

Dobre jednostki zaczynają się od ok 300 zł XFX TS 550W Gold Cooler Master G550M.

Dalej SeaSonic Focus Plus Gold 550WEVGA SuperNOVA G2 550W, Corsair RM550X

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

i jeszcze trapi mnie pytania na tym sesawie jaede juz jakikies pol roku czy istnieje mozliwosc ze podzespoly zostaly w jakis sposob uszkodzone?
Znaczy tak, na 100% jest gorzej niż gdybyś miał dobry zasilacza, ale jak bardzo "postarzył" ci sprzęt przez beznadziejną filtrację, nie wiadomo, bo byś musiał wcześniej ustalić jaki masz max OC CPU i GPU na danym napięciu i zobaczyć ile wyciągają obecnie na tym napięciu, żeby to było widoczne. 

 

nada sie??

Od biedy się nada, choć ja bym pewnie w tym budżecie wziął, xfx TS bronze czyli bez DC-DC, na platformie seasonica S12II 
Ale kolega wyżej dobrze ci radzi, dopłacając niewiele, można kupić o wiele lepszy zasilacz, te trzy ostatnie to są już bardzo dobre jednostki, które sam bym kupił dla siebie.
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to co "zabija" sprzęt elektroniczny to zakłucenia z sieci, im lepszy zasilacz tym lepiej je będzie filtrować. 
Kojarzysz coś takiego jak starzenie się elektroniki ? No to będzie to przyśpieszone przez słabej jakości zasilacz. 
Lecz nie popadajmy tu znowu w skrajności, zobaczysz to tylko jeśli kręcisz podzespoły pod MAX ich możliwości, jako zwykły użytkownik tego nie odczujesz, no chyba że zasilacz jest super zły i ci będzie zabijać komponenty jak np. HDD, co kilka miesięcy. 
Różnica nie jest zwykle duża, jeśli nie ustaliłeś na świeżo max OC komponentów, to jej nie zauważysz, bo zrzucisz ją na przegraną w loterii krzemowej CPU, lub GPU. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli mówimy o skrajnościach, to tak, bo HDD nie mają żadnych zabezpieczeń elektrycznych, dlatego łatwo je zabić.
Tylko nie myl skrajności z tym z czym zwykle się spotykamy. Jeśli nie miałeś padniętych komponentów z niewiadomej przyczyny, to ciebie to się nie tyczy. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

a ten ostatni corsair nadaje sie do podkrecania? i czy na takim zasilaczu podkrecenia podzespolow gtx1060 6Gb (core clock o 225mhz i memory clock o 700) i7700k  4.6 na sztywno i ddr4 na 3200mhz nie bedzie zbyt mocne

Edytowane przez maxiu27
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

przy GTX1060 masz tak ograniczone możliwości OC, że nic karcie nie zrobisz, nawet gdybyś chciał, można spokojnie dać wszystko na max i nic się nie stanie, prócz hałasującego chłodzenia. 

Przy OC CPU już nie jest tak miło, bo tam nie ma limitów, więc jak chcesz to ubić cepa jest dość łatwo, lecz jak wiesz co robisz i nie przekroczysz granic bezpiecznych napięć przy OC, to nie powinno być problemów. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...