Skocz do zawartości

Problem z zasilaczem? Pomoc w wyborze nowego zasilacza


Recommended Posts

Hej! Mam dość dziwny problem.

Posiadam i7-3770K podkręcony do 4,7GHz + GTX1060 + 12GB RAM'u, (monitor 2560x1080).

 

Wszystko fajnie, pięknie. Napięcie na procesorze miałem ustawione 1,375. Z racji tego, że temperatury były trochę wysokie (około 86*C), postanowiłem na próbę zmienić napięcie na 1,370. I TU NAGLE WSZYSTKO SIĘ POSYPAŁO. Problem jest w tym, że nie zmieniałem żadnych ustawień graficznych. Tylko napięcie.

Zasilacz to XFX TS 550W (kupiłem go 2-3 lata temu jako używany, podobno z koparki...).

 

Przykładowo - miałem około 250 PFS w CS:GO, teraz 130 FPS max. 

GTA 5, ustawienia wysokie/b.wysokie - miałem 60 FPS (synchronizacja pionowa ON), teraz mam 45 FPS.

 

Obstawiam, że to wina zasilacza. Teraz pytanko do Was: czy mogę mieć rację? Jeżeli tak, to proszę o doradzenie mi w wyborze nowego zasilacza. Myślałem nad tym: http://allegro.pl/zasilacz-evga-supernova-550-g2-i6903972709.html

Edytowane przez proboszcz447
Link to post
Share on other sites

zasilacz nie ma wpływu na FPS  :rotfl:
żadnego, koniec i kropka, co najwyżej ma ogólnie wpływ na żywotności sprzętu, minimalnie przy stabilności ekstremalnym OC (  twoje nie jest nigdzie blisko, gdzie ma to znaczenie ) i pomijalne przy temperaturze sekcji zasilania, ale na FPS nie ma żadnego wpływu. 

Link to post
Share on other sites

Trochę wysokie napięcie na tym cpu, 1,3 to taki max do codziennego używanie. Można mieć więcej ale z wodnym chłodzeniem i temperaturami do 50 stopni. 

 

Zmniejsz taktowanie cpu tak żeby miał napięcie 1.3 i zobacz, może oc cpu jest niestabilne i dlatego spada wydajność. 

 

fps z zasilaczem ma mało wspólnego. Z zasilacze to ma coś wspólnego włączanie się lub nie włączanie komputera. 

Link to post
Share on other sites

W pierwszej kolejności zacznij od resetu ustawień bios(ClearCMOS), bo walisz na oślep po tym co się stało. Koniecznie w Twoim przypadku trzeba zmienić chłodzenie, CPU nie będzie stabilny przy takich temperaturach i będzie się to objawiać właśnie spadkiem FPS. Zasilacz może powodować problemy jeśli temperatury w obudowie są za wysokie a tak jest u Ciebie a całe powietrze z obudowy przechodzi przez zasilacz, wtedy następuje kumulowanie temperatury wydzielanej przez obciążony zasilacz i tej z inny przegrzewających się podzespołów (CPU). W efekcie zaczynają działać zabezpieczenia zasilacza po to by nie spalić urządzenia, co może się objawiać również spadkiem FPS.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...