Skocz do zawartości

swiatokazji.eu ??


Recommended Posts

Cytuje tu odpowiedź z innego forum 

"Ten sklep swiatokazji.eu w mojej opinii wygląda na typowe oszustwo i stanowczo odradzam zakupów, bo:

1. Nie umożliwia płatności za pobraniem - tylko przedpłata na konto,

2. Stworzony został parę dni temu - niedługo przed Świętami, aby naciągnąć ludzi na "tanie" prezenty, których nigdy nie zobaczą,

3. Zniknie tuż przed Bożym Narodzeniem, gdy tylko ludzie złożą wystarczająco dużo zamówień, żeby się ulotnić z pieniędzmi,

4. Jak w przypadku Amber Gold na koniec okaże się, że właściciel - Barbara Kowalska - to teściowa lub inna krewna z Głogowa, która w sądzie będzie się dopiero tłumaczyć, że nic nie wiedziała...

5. Wspominałem już, że rzekomy adres sklepu to kilkudziesięciomieszkaniowy blok? No właśnie... sami zobaczcie:

https://www.google.pl/maps/@51.6501318,16.0733335,3a,60y,274.75h,93.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1svJ0IrzMxZQMV3YG8acYxKA!2e0!7i13312!8i6656 "

Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem tam dzisiaj bo wydało mi się to podejrzane że sprzęt AGD tańszy nawet o 1500zł niż konkurencja. Rozmawiałem z jakimś gościem i miałem wrażenie że głos był przez coś przepuszczony taki ala komputerowy. Jak zapytałem się czy za pobraniem wysyłają to odpowiedział że nie tylko 100% wpłaty. Później zszedł do 50% po czym na koniec jak stanowczo postawiłem że max 20% mogę przelać to łaskawie przypomniał sobie że może być 30%  :) . Inna ściema jak się zapytałem jaką firmą kurierską wysyłają to odpowiedział że DHL a na stronie widnieje że niby UPS-em.  Więc jakaś jedna wielka ściema.

Link to post
Share on other sites

też chciałem coś tam kupić, ale podpada brak płatności za pobraniem, no i te ceny...

 

w ceidg nie mają nawet dodanego handlu artykułami AGD !

 

Adres głównego miejsca wykonywania działalności
woj. DOLNOŚLĄSKIE, pow. głogowski, gm. Głogów, miejsc. Głogów, ul. Orbitalna, nr 21, lok. 35, 67-203, poczta Głogów
Adresy dodatkowych miejsc wykonywania działalności
Polska, woj. MAŁOPOLSKIE, pow. nowotarski, gm. Łapsze Niżne, miejsc. Niedzica, ul. Widokowa, nr 1, 34-441, poczta Niedzica, opis miejsca Zespół Elektrowni Wodnej Niedzica S.A.
Adres do doręczeń
woj. DOLNOŚLĄSKIE, pow. głogowski, gm. Głogów, miejsc. Głogów, ul. Orbitalna, nr 21, lok. 35, 67-203, poczta Głogów
Przedsiębiorca posiada obywatelstwa państw
Polska
 
 
47.41.Z

Sprzedaż detaliczna komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

77.12.Z(wynajem i dzierżawa samochodów), oraz 95.11.Z(naprawa i konserwacja komputerów)

 

coś tutaj na 100% nie gra

Link to post
Share on other sites

Też zastanowiła mnie ta cena... po zakupieniu całego sprzętu AGD do domu zaoszczędziłabym około 4000... ale coś mnie tknęło... po pierwsze dzwonie od tygodnia do nich... tylko raz ktoś odebrał telefon i jakoś dziwnie, wymijająco do mnie mówił... chciałam podjechac, odebrać osobiście zamówiony towar i zapłacić przy odbiorze... na początku zgodził sie, potem jednak że nie... i teraz już nikt nie odbiera telefonu. ŚCIEMA... może można to gdzieś zgłosić żeby ktoś nie dał się naciągnąć?

 

a tak już poza tematem...

Jak nie tam, to gdzie polecacie kupić sprzęty do domu?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No niestety, stało się.... dałem się nabrać, jak mały dzieciak. Wysłąłem im 380 zł za ekspres do kawy i zero kontaktu z firmą, wyłączyli już nawet telefon, choć dzwoniłem do nich o różnych porach dnia i wykonałem prawie 80 połączeń. Mam nadzieję, że mój bank pomoże odzyskać mi pieniądze, sprawdzili bank do którego poszedł przelew i są dobrej myśli, tylko będzie to trwało do 60 dni.

 

Dobrze, że to nie 3 tysiące, a 380 zł, ale i takie piniądze drogą nie chodzą....  zły jestem sam na siebie.

Link to post
Share on other sites

Ludzie, błagam. Wszędzie - w mediach, prasie, telewizorni i internecie trąbi się o coraz to nowych oszustach i lipnych sklepach. Przecież ten przybytek z kilometra wygląda na lipę. Ale co tam, parę złotych mniej, hehehehe

No i fakt. Parę złotych mniej, tylko towaru nie ma i nie będzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem ludzi, tak samo w rozdawane srajfony bez folii za darmo wierzą, no cóż - następnym razem się zastanowisz...

Swoją drogą - na winklu rolexa za kilka stówek też byś kupił bo okazja? :v

 

 

Trololo.

Jakiś Ty do przodu, patrz tylko, aby Cię z tyłu nie zabrakło... 

Swoją drogą, znajoma zakupiła ostatnio smartfona Samsung na Allegro za 1200 zł, a wysłali jej paczkę kawy. Nigdy nie wiesz, co, gdzie, kiedy.... więc zluzuj.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja się dałam naciągnąć przez swiatokazji.eu na 883 zł :( Zakupu dokonałam trzy dni temu. Miałam złe przeczucie, ale skusiła mnie cena. Sprawdziłam firmę w CEIDG, w rejestrze VAT, wszystko wydawało się ok. Niestety kontaktu zero, telefon nie odpowiada. Dzisiaj złożyłam w banku reklamację, jutro idę na policję.

Wydawało mi się, że jestem ostrożna i obeznana w zakupach przez internet a tu takie coś :(

 


No niestety, stało się.... dałem się nabrać, jak mały dzieciak. Wysłąłem im 380 zł za ekspres do kawy i zero kontaktu z firmą, wyłączyli już nawet telefon, choć dzwoniłem do nich o różnych porach dnia i wykonałem prawie 80 połączeń. Mam nadzieję, że mój bank pomoże odzyskać mi pieniądze, sprawdzili bank do którego poszedł przelew i są dobrej myśli, tylko będzie to trwało do 60 dni.

 

Dobrze, że to nie 3 tysiące, a 380 zł, ale i takie piniądze drogą nie chodzą....  zły jestem sam na siebie.

czy też NEST bank ?

Link to post
Share on other sites

Jakiś Ty do przodu, patrz tylko, aby Cię z tyłu nie zabrakło... 

Swoją drogą, znajoma zakupiła ostatnio smartfona Samsung na Allegro za 1200 zł, a wysłali jej paczkę kawy. Nigdy nie wiesz, co, gdzie, kiedy.... więc zluzuj.

Ja to jeszcze z 15-20 kilo musiałbym stracić, aby mnie z tyłu zabrakło, a więc spokojna Twoja rozczochrana ;)

Link to post
Share on other sites

Ja się dałam naciągnąć przez swiatokazji.eu na 883 zł :( Zakupu dokonałam trzy dni temu. Miałam złe przeczucie, ale skusiła mnie cena. Sprawdziłam firmę w CEIDG, w rejestrze VAT, wszystko wydawało się ok. Niestety kontaktu zero, telefon nie odpowiada. Dzisiaj złożyłam w banku reklamację, jutro idę na policję.

Wydawało mi się, że jestem ostrożna i obeznana w zakupach przez internet a tu takie coś :(

 

czy też NEST bank ?

Tak, NEST Bank.  Mój City Bank, kazał złożyć mi reklamację na przelew 380zł powiedzieli, że powinno udać się odzyskać pieniądze, tylko potrwa to jakieś 60 dni.

Link to post
Share on other sites

Tak, NEST Bank.  Mój City Bank, kazał złożyć mi reklamację na przelew 380zł powiedzieli, że powinno udać się odzyskać pieniądze, tylko potrwa to jakieś 

 

Tak, NEST Bank.  Mój City Bank, kazał złożyć mi reklamację na przelew 380zł powiedzieli, że powinno udać się odzyskać pieniądze, tylko potrwa to jakieś 60 dni.

Moją reklamację mają rozpatrzyć w ciągu 30 dni w pekao SA. Dzięki, pocieszyłeś mnie :) mi w banku powiedziała tylko, że mam być dobrej myśli ale nic więcej. Mam nauczkę na jakiś czas, bo pewnie oszuści z czasem będą bardziej perfidni :( albo znowu mi rozum odbierze :(  Byłam ciekawa, czy wpłaty kasują na konto w tym banku czy w różnych chociaż to chyba i tak nie ma znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Też dałem się nabrać i wpłaciłem w środę na rachunek 55 1870 1045 2078 1020 7527 0001 (Nest Bank). Jednak przelew nie doszedł do skutku, bo rachunek miał założoną blokadę całkowitą. Dziś z ciekawości sprawdziłem, czy dla nowych zamówień podają ten sam rachunek, ale widzę że już mają nowy: 21 1090 2835 0000 0001 3486 6906 (BZ WBK). Domyślam się, że mają założonych dużo rachunków, których oficjalnymi właścicielami są niczego nieświadome osoby. Zakładając rachunek w większości banków, dane osobowe można potwierdzić robiąc przelew - to jest spore ułatwienie dla przestępców.

Link to post
Share on other sites

 

Tak, NEST Bank.  Mój City Bank, kazał złożyć mi reklamację na przelew 380zł powiedzieli, że powinno udać się odzyskać pieniądze, tylko potrwa to jakieś 

 

Tak, NEST Bank.  Mój City Bank, kazał złożyć mi reklamację na przelew 380zł powiedzieli, że powinno udać się odzyskać pieniądze, tylko potrwa to jakieś 60 dni.

Moją reklamację mają rozpatrzyć w ciągu 30 dni w pekao SA. Dzięki, pocieszyłeś mnie :) mi w banku powiedziała tylko, że mam być dobrej myśli ale nic więcej. Mam nauczkę na jakiś czas, bo pewnie oszuści z czasem będą bardziej perfidni :( albo znowu mi rozum odbierze :(  Byłam ciekawa, czy wpłaty kasują na konto w tym banku czy w różnych chociaż to chyba i tak nie ma znaczenia.

 

Właśnie otrzymałem zwrot pieniędzy, rachunek swiatokazji.eu został zablokowany, także czekaj spokojnie, na pewno też dostaniesz swoje pieniążki!.

Link to post
Share on other sites

Zostałam oszukana przez  sklep światokazji.eu. 15 .10.2017zamówiłam odkurzacz i wpłaciłam kwote 407 zł na podane konto. Niestety od tej pory nikt nie odbiera moich telefonów ani nie odpowiada na maile.Dzisiaj zgłaszam sprawę na policję i zawiadamiam mój bank.


Właśnie otrzymałem zwrot pieniędzy, rachunek swiatokazji.eu został zablokowany, także czekaj spokojnie, na pewno też dostaniesz swoje pieniążki!.

Mam nadzieję, że mój bank ING także stanie na wysokości i pieniążki wrócą na moje konto

Link to post
Share on other sites

Właśnie otrzymałem zwrot pieniędzy, rachunek swiatokazji.eu został zablokowany, także czekaj spokojnie, na pewno też dostaniesz swoje pieniążki!.

Dzięki za informację :) 

Na komisariacie też mnie pocieszyli, że takie sprawy są w większości wykrywalne. Tylko ile jeszcze ludzi się nabierze zanim zamkną sklep. Zresztą dopiero teraz się orientuję, że tych sklepów jest mnóstwo :(

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Też zastanowiła mnie ta cena... po zakupieniu całego sprzętu AGD do domu zaoszczędziłabym około 4000... ale coś mnie tknęło... po pierwsze dzwonie od tygodnia do nich... tylko raz ktoś odebrał telefon i jakoś dziwnie, wymijająco do mnie mówił... chciałam podjechac, odebrać osobiście zamówiony towar i zapłacić przy odbiorze... na początku zgodził sie, potem jednak że nie... i teraz już nikt nie odbiera telefonu. ŚCIEMA... może można to gdzieś zgłosić żeby ktoś nie dał się naciągnąć?

 

a tak już poza tematem...

Jak nie tam, to gdzie polecacie kupić sprzęty do domu?

 

Pozdrawiam

Mogę polecić https://www.oleole.pl/ lub https://www.euro.com.pl/ :) tu masz 100% pewność, że otrzymasz towar, ceny konkurencyjne. Wszystkie sprzęty do nowej kuchni zmywarkę itp kupowałam na oleole. Ceny warto sprawdzać bo czasem produkt jest w niższej cenie w rtveuroagd a czasem na ole.Nie wiem czy one jakoś nie są powiązane, bo towar z ole przywiózł transport z rtveuroagd :) Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

mialem, kupowac ta golarke własnie na ole ole,ale gdzies mi ta oferta sie pokazala na google od tych oszustów,i cos mnie zaćmiło,bo 80 zł taniej,teraz ani kasy ani golarki :(

Ja też nie wiem jak to działa :) to zaćmienie :) Miałam kupić na gearbest tablet, ktoś mnie ostrzegł, że ta firma którą wybrałam jest słaba. Potem wybrałam samsunga, byłam w media expert go oglądać i juz miałam kupić bo był 30zł droższy niż na oleole ale można było dobrać internet za 10zł. No i potem trafiłam na swiatokazji.eu, czułam, że coś nie gra i tym sposobem wtopiłam 883 zł. Kupuje od lat tylko w internecie, bo nie cierpię przepłacać i tracić czasu w galeriach, a tu taka wtopa :( aż mi wstyd. To prawda, że człowiek się uczy całe życie :)

Link to post
Share on other sites

Ja też nie wiem jak to działa :) to zaćmienie :) Miałam kupić na gearbest tablet, ktoś mnie ostrzegł, że ta firma którą wybrałam jest słaba. Potem wybrałam samsunga, byłam w media expert go oglądać i juz miałam kupić bo był 30zł droższy niż na oleole ale można było dobrać internet za 10zł. No i potem trafiłam na swiatokazji.eu, czułam, że coś nie gra i tym sposobem wtopiłam 883 zł. Kupuje od lat tylko w internecie, bo nie cierpię przepłacać i tracić czasu w galeriach, a tu taka wtopa :( aż mi wstyd. To prawda, że człowiek się uczy całe życie :)

Ja tak samo od lat kupuje i nie było problemów,a teraz tak bez namysłu bo super cena tak samo mi jest aż głupio,ale czeba byc dobrej myśli,możę jest szansa na zwrottej kasy przez bank, ale nauczke już mam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...