Skocz do zawartości

Podłączenie 3ch dodatkowych routerów do sieci T-Mobile


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Potrzebuję pomocy jak poprawnie ustawić routery aby wszystkie ze sobą współgrały. 

 

Oto routery, które posiadam:

 

1. Totolink N300RT

2. Tp-Link WR-841N

3. Netis WF2419

 

Posiadam router z internetem z T-Mobile, do którego podłączona jest antena zewnętrzna, ustawiona na tryb działania LTE. Do routera podłączone są 2 kable, które biegną do 2 pokoi. W 2ch pokojach posiadam Multiroom z NC+ (dekoder główny jest w pokoju, w którym nie ma internetu po kablu tylko potrzebuję aby router łączył się przez wifi z głównym; dekoder dodatkowy chcę aby był podpięty do routera, który będzie podłączony po kablu z routerem głównym i najważniejsze jest dla mnie aby widział się w sieci z głównym dekoderem oraz oczywiście rozsyłał sygnał wifi). W 3cim pokoju chcę aby router rozsyłam sygnał (nie koniecznie musi być nowa sieć) - będzie on podłączony po kablu z głównym routerem.

 

Ustawienia LAN/DHCP w głownym routerze z T-Mobile:

Adres IP LAN: 192.168.1.1

Początkowy adres IP DHCP: 192.168.1.4

Końcowy adres IP DHCP: 192.168.1.150

Kanał WLAN: 1

 

Chodzi o to aby dekodery z NC+ się widziały i w każdym z pokoi internet chodził jak najlepiej. 

 

Proszę o informacje jak podłączyć dokładnie routery (np. kabel wpiąć do WAN czy LAN), w jaki tryb go włączyć (np. router czy Client) oraz jak ustawić DHCP, kanał i inne najważniejsze ustawienia.

 

Przepraszam z góry za "burdel" w moich wypocinach ale nie wiem jak to ładnie ująć a niestety jestem laikiem w tych tematach.

 

Dodam, że Totolink to jedyny router który jeszcze do 13 dni mogę zwrócić i kupić inny. Także jak któryś z routerów nie będzie się nadawał do tego połączenia to proszę też o taką uwagę :)

 

Liczę na dość szybką pomoc z waszej strony.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie potrzebujesz routerów bo tu nawet nie jest wskazane routowanie czegokolwiek o NATcie nei wspominając. Jeśli dobrze rozumiem to co napisałeś to masz router podłączony do netu i chcesz do niego podłączyć dekodery - jaden po kablu, drugi po WiFi. Ten po kablu ma być podłączony równocześnie do urządzenia służącego jako AP. Drugi natomiast ma być podłączony przy użyciu AP Clienta do WiFi.

 

Jako AP możesz użyć dowolny z routerów po odpowiednim skonfigurowaniu - opis przyklejony w dziale. Z AP Clientem jest większy problem bo większość routerów (vide TP-Link 841N) takiego trybu nie obsługuje. Ty natomiast masz szczęście bo raczej na pewno taki tryb znajdziesz w N300RT. Musisz się tylko upewnić, że nie będzie NATował połączenia (z NATem jest to tryb WISP).

 

Tak to wygląda od strony sprzętowej. Od strony konfiguracyjnej, najlepiej najpierw poustawiać dodatkowym urządzeniom odpowiednie adresy IP, skonfigurować je a dopiero następnie podłączać je do 'głównego' routera.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

 

Dodam jeszcze, że router główny z internetem T-Mobile jest na strychu dzięki czemu nie mam dobrego zasięgu w każdym z opisanych pokoi (ten w którym nie ma internetu po kablu chcę użyć urządzenia/routeru aby działał jako repeater). W jednym pokoju, w którym mam internet po kablu chcę urządzeniem rozsyłać sygnał aby podłączyć np laptopa oraz chcę podłączyć dekoder NC+ aby główny dekoder widział go w sieci. W drugim pokoju chcę podłączyć urządzenie po kablu i rozsyłać sygnał aby używać internetu na laptopach oraz drukarce.

 

Umówmy się, że opisane pokoje ponumerujemy: pokój w którym jest główny dekoder nc+ i w którym nie ma internetu po kablu (1), pokój z dodatkowym routerem oraz internetem po kablu (2), pokój ostatni w którym podepnę urządzenie po kablu (3).

 

Pokój nr 1 - ustawię Netis WF2419 jako Repeater z główną siecią poprzez wifi i do niego podepnę główny dekoder po LANie.

 

Pokój nr 2 - podepnę kablem z gniazdka Totolink N300RT, do niego dodatkowy dekoder i ustawię w tryb AP Client.

 

Pokój nr 3 - podepnę kablem z gniazdka Tp-Link WR-841N i ustawię w tryb Router.

 

I teraz pytania:

 

1. Aby ustawić router Totolink jako AP Client to podłączam kabel z gniazdka do WAN czy LAN?

2. Czy jak ustawię tryb AP Client to będę mógł łączyć się z laptopa z routerem i będzie wszystko ładnie hulało?

3. Aby ustawić router TP-Link jako Router to podłączyć kabel z gniazdka do WAN czy LAN? Bo gdzieś czytałem, że ten router można ustawić jako Client gdy podłączę go do kablem do LAN.

4. Dekodery dodatkowe powinny działać na tym samym kanale co główny?

5. Jeśli w głównym routerze jest włączone DHCP i ustawiony przedział 192.168.1.4 - 192.168.1.50 to dodatkowe routery mają mieć Ip w zakładce LAN np. 192.168.0.1 i mieć wyłączone DHCP?

 

Jutro będę w domu to sprawdzę dokładnie jakie tryby działania ma Totolink.

Link to post
Share on other sites
  • 6 lat później...
1 godzinę temu, MikołajK napisał:

Chcę podlonczucz do anteny router TP-Link TD W8980,jak to zrobić 

Jeżeli chodzi o wifi, to trzeba go ozebrać, odlutować pigtaile od obecnych anten które są zintegrowane. Po czym wlutować pigtaile które będę miały np. złącza SMA albo RP-SMA w zależności od tego jakie anteny kupisz.
Należy pamiętać o tym że komunikacja działa DWUKIERUNKOWO !

To że jakieś urządzenie będzie widziało sieć wifi routera, nie oznacza że komunikacja będzie poprawna ponieważ odbiornik musi mieć odpowiednią moc w celu odesłania odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Masz w domu ogólnie burdel ze sprzętem, nie baw się w żadne repeatery WiFi, nie dojdziesz co nie działa.  Ja bym to wszystko zutylizował  i kupił jakiś zestaw tp-limków mesh i zrobił jak trzeba. 3 apki to 500 PLN, spokojnie całe mieszkanie oblecisz. Do tego masz jedną spójną sieć i apkę do zarządzania na telefonie.  Z tym co masz wiecznie będą problemy....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...