Skocz do zawartości

[MULTI] Crysis - seria


Recommended Posts

Witam.

 

Ja mam z kolei taki problem. Gdy odpalam DX11 to mam dookoła ekranu czarne paski. Gra nie odpala się na FULL SCREEN. Nie działa ustawienie na full screen poprzez LEWY ALT + ENTER. Ma ktoś jakiś problem, jak to rozwiązać? Oczywiście mowa o 1920x1080.

 

Pozdro

 

Mam to samo w grze Crysis, Crysis Warhead i Fear 3, to pewnie w Crysisie 2 w DX11 też będę tak miał... :/

 

Pomaga jedynie przełączenie na DX9 lub podłączenie monitora przez kabel DVI zamiast HDMI...

Edytowane przez Dragoslaw25
Link to post
Share on other sites

@Drzewo97, no głupie pytanie zadajesz :P. Mam Radeon HD 5870.

 

@Dragosław25, kurde. W Crysis 1 mam tak samo, ale poprzez LEWY ALT + ENTER można ustawić na full screen. W Crysis Warhead w ogóle ten skrót klawiszowy nie działa. W Crysis 2, działa, ale nie chce mi się ustawić na Full screen i nie mam pojęcia jak do tego dojść by ustawić, by było na fullu. W DX9 normalnie, jest na całym ekranie.

 

Wydając patcha, musieli jak zwykle coś sp********ć ;P.

 

Pozdrawiam

 

Witam.

 

Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej, czyli 11.6 i problem znikł. Obraz teraz mam na full screen :).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ej mam problem z tym nowym patchem. zainstalowalem sobie crysisa w innym miejscu niz jest wskazane, a wszystko mam na dysku przenosnym. Zaczyna mi wyszukiwac crysisa, widze już w okienku nazwe "Crytek" ale nic sie nie dzieje... wiecie co moze byc nie tak? mam wrzucic rzeczy do folderu z gra, czy co...

Link to post
Share on other sites
Gość D.A.K

Jeszcze wprawdzie nie sprawdziłem tych paczek ale wydaje mi się, że nie wszystkie tekstury podmienili a tylko ich część (roślinność i podłoże).

 

 

Na bank tak jest - widziałem już różne mody high res textures do gier - np. HL2 CM (np v.10) - mimo ponad 10GB plików instalacyjnych nadal zdarzają się tekstury 256*256

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

U mnie na pierwszym DX11 wyłączony, reszta ustawień na MAX na drugim DX11 włączony i też reszta na MAX. Pytanie do tych co mają wydajniejszy sprzęt: też macie tak że na DX11 z vsync włączonym lockuje się na 50 fps w full screen ?

 

http://img13.imageshack.us/img13/8342/crysis22011070212412232.jpg

 

 

 

http://img143.imageshack.us/img143/5097/crysis22011070212455408.jpg

 

Podczas grania mam stałe 50fps i praktycznie nie zwalnia, przeżyłem już kilka zadym :P

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Ja na mojej konfiguracji nie mogę mieć włączonych obiektów na Ultra bo wtedy gra w niektórych miejscach jest po prostu niegrywalna wiec patrząc na te benchmarki Dx11 by się wszystko zgadzało. A karty nie zamierzam puki co podkręcać może następne sterowniki poprawia wydajność na kartach amd lub też nowy patch do crysisa 2.

Edytowane przez wrobellito
Link to post
Share on other sites

Widać gołym okiem, że Nvidia dała w łapę...

 

Wiadomo nie od dziś że NVIDIA smaruje niektórych producentów. Dodajmy do tego tępych fanbojów, a sukces marketingu gwarantowany.

 

W końcu DX11 przydaje się do czegoś , ale i tak daleka droga by zobaczyć pełni i efekty...

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

gra w niektórych miejscach jest po prostu niegrywalna

 

 

Hmmm dziwi mnie to. Poza kartą masz wszystko mocniejsze ode mnie. Rozumiem, że możesz mieć mniej fps ale, że aż tak ? U mnie jest stałe 50 praktycznie non-stop - wyjątek to jak np puszczę serię w murek lub glebę pół meta ode mnie - wtedy spada nawet do 20 :P ale to tylko na ułamek sekundy. Ważne, że ten patch wyeliminował w końcu to pieprzone migotanie na SLI. W końcu sobie tą grę przejdę. :jupi:

 

Widać gołym okiem, że Nvidia dała w łapę...

A niech dają ! Co broni wam ktoś NV kupować ? Leżą na półkach tak jak i radeony a mądrzejszy wiadomo co wybierze ;)

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Załączyłem sobie teraz na ultra i przykładowo odpaliłem 2 misje miałem 37-18 klatek gdzie średnio utrzymuje się na poziomie 28 klatek. Ale są takie miejsca ze potrafi mi zjechać z 36 na 18 a wtedy to już nie jest gra :roll:

W pomieszczeniach to nie ma problemu bo nie schodzi mi poniżej 30 klatek

Ustawiając obiekty na Ekstremalne zyskuje średnio 8-12 klatek.

 

 

Czy według was woda się dużo rożni na Dx11 ?

 

Nawet jeden użytkownik pisał na forum cytuję:

 

Powiem tak ogólnie zeby ktos se nie pomyslal, ja jestem za radkami bo przewaznie sa bardziej oplacalne i lepsze stery wedlug mnie. Ale w tym momencie ATI dalo ciala jak cholera w tej grze widac jak radeony sa do tylu z tesselacja DX 11. Jak czytalem po necie to ludzie na seri HD 69xx maja problemy na rozdzielczosci HD a glupi GTX 460 na 1920x1080 ciagnie ja na najwyzszych detalach z wlaczona tesselacja... mam nadzieje ze Ati to nadrobi w jakichs sterownikach bo jak tak dalej pozostanie to za jakis czas jak bedzie wychodzilo wiecej gier na DX 11 to ATI moze miec niemila niespodzianke :P bo wszyscy beda kupowac Nvidie :) Powinni popracowac nad ta tesselacją zdecydowanie bardzie ;)

Edytowane przez wrobellito
Link to post
Share on other sites

Jak zrobić taki benchmark ?

Oparłem się na maksymalnych i minimalnych wynikach z Frapsa. Najwięcej - pierwszy etap gry - miałem 32 klatki na sekundę, najmniej 22. Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites

wrobelito nie mnie osądzać kto dał ciała, ale pamiętaj że od współpracy twórców gry z firmami zależy później jak to wszystko na jakich kartach działa, według mnie nie ma co wieszac psów na amd bo pewnie są najmeniej wszystkiemu winni, Nvidia już od pierwszego FarCry'a współpracowała przy tworzeniu gry.

Piszesz o gorszej testelacji itd. a za jakiś czas wyjdą stery albo inna gra które spowodouje że to czerwoni będą lepsi, to tylko wina softu, softu faworyzującego dany czip, daną architekture.

Edytowane przez Szejk Jasim
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...