Skocz do zawartości

[MULTI] Crysis - seria


Recommended Posts

troche stronnicze porownanie. Czemu nie wpomnili o gi w dwojce ,o odbijajacych otoczenie samochodach w c2 i biednie wykonanych w jedynce, o usprawnionym ssao w c2 i kilku innych bajerach?

ja tez tak moge

 

http://i272.photobucket.com/albums/jj161/Wulfen1/Untitled-1-2.jpg?t=1302547150

 

http://i272.photobucket.com/albums/jj161/Wulfen1/Untitled-2-1.jpg?t=1302547169

 

 

crysis 1

http://i272.photobucket.com/albums/jj161/Wulfen1/Face1.jpg?t=1302547187

 

crysis2

http://i272.photobucket.com/albums/jj161/Wulfen1/Crysis22011-04-0918-05-48-71.jpg?t=1302547220

 

{najlepiej zobaczyc w pelnym rozmiarze}

 

Niech żyje Crysis, który do tej pory jest najładniejszą grą w historii elektronicznej rozgrywki

:D człowiek chorągiewka

Jednak stało się . Dwójka jednak jest ładniejsza od jedynki. Można tu mówić o pierwszej grze, która pokonała jedynkę względem grafiki

Tak to jest jak gry na PC robi się pod konsole. I potem wychodzą takie bezmyślne strzelanki ze wspomaganiem celowania i kiepską grafiką

Dzisiaj pierwszy raz odpaliłem. Grafika po prostu miażdży. Opad szczęki gwarantowany. Grafika jest po prostu przzzeeeedcuuudna.

Link to post
Share on other sites

Ależ te obrazki porównawcze mają wielką rozdzielczość!

Najbardziej w C2 denerwuje mnie te ukonsolowienie nanokombinezonu :D

Te obrazki z pierwszych misji gdzie patrzą się, fakt, na tych obrazkach C2 wygląda lepiej, ale ten obrazek z C1 na pewno nie jest na full detalach. Cały rozpikselowany.

Aż odpalę i zobaczę ;)

Link to post
Share on other sites

Nie ładnie, o nie ładnie tak manipulować cytatami. Z czystej ciekawości sprawdziłem daty/kolejność zacytowanych wypowiedzi, i co się okazuję. Że Mixtape w lutym tego roku na podstawie filmików promocyjnych ocenił, że szykuje się pewnego rodzaju rewolucja. W marcu po pierwszych recenzjach drastycznie zmienił zdanie (sugerując się czyjąś opinią). Dwa dniu później sam uruchomił grę, i przekonał się na własne oczy, że pierwsze negatywne recenzje nie do końca były słuszne. W kwietniu potwierdził swoją pozytywną opinię. Innymi słowy Mixtape (nie odmieniam) należą się przeprosiny, a mi pochwała za wyjaśnienie kwestii (oczko). Kwestią moderatora jest podjęcie decyzja, czy za manipulowanie wypowiedziami użytkowników nie należy się kilkudniowy ban.

 

13 Lut 2011. Jednak stało się. Dwójka jednak jest ładniejsza od jedynki. Można tu mówić o pierwszej grze, która pokonała jedynkę względem grafiki.

23 Mar 2011. Tak to jest jak gry na PC robi się pod konsole. I potem wychodzą takie bezmyślne strzelanki ze wspomaganiem celowania i kiepską grafiką

25 Mar 2011. Dzisiaj pierwszy raz odpaliłem. Grafika po prostu miażdży. Opad szczęki gwarantowany. Grafika jest po prostu przzzeeeedcuuudna.

11 Kwi 2011. Niech żyje Crysis, który do tej pory jest najładniejszą grą w historii elektronicznej rozgrywki

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Pograłem sobie trochę, bo wczoraj wreszcie nieco czau było. I bardzo przyjemnie się gra, podobnie jak w jedynkę. Trochę kombinezon zmodyfikowali. Musze to trochę ogarnąć :) Ale generalnie pozytywnie.

 

Co do grafiki. To druga częśc prezentuje podobny poziom graficzny ale czasem można się natknąć na jakiegoś babola w postaci tekstur niskiej rozdzielczości. Tego w jedynce nie uświadczyłem. Ale od kiedy zacząłem grać a nie podziwiać grafikę to baboli nie widziałem... no wiadomo, skupiłem się na akacji/strzelaniu :jupi:

 

jak by tak porównać Crysis DX9 vs Crysis 2 DX9 to druga część jest ładniejsza. Ale jak tak porównać ustwiniach na max czyli Crysis DX110 vs Crysis 2 DX9 to pierwsza część chyba nieco lepiej. Ale tylko nieco.

 

Za to prędkość jest zdecydowanie na plus. Na pełnych detalach było:

Crysis 1 (DX10) - 48fps (wbudowany benchmark)

Crysis 2 (DX9) - 78fps (Fraps w pierwszym poziomie)

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Ale...

 

Jak grałem w Crysis pierwszy raz (styczeń 2008) to miałem wtedy nowego kompa i miałem na tych samych ustawieniach w tym samym benchmarku 23fps.

 

Teraz mam znowu nowego kompa i znowu gram w najnowszy Crysis 2 i ten działa 78fps :)

 

Oba kompy za mniej więcej tą samą kwotę kupiłem. jest różnica :jupi: lepiej to zoptymalizowane. Ale pewnie jak dodadzą DX11 to wtedy już nie będzie tak miło...

Link to post
Share on other sites

Odpaliłem sobie przed chwilą Crysis jedynkę w DX10 i jakie moje zdziwienie. ogromna różnica w grafice, wszyscy piszą, że podobnie etc.

Crysis (1) nadal miażdży graficznie.

Ale C1 to DX10 a C2 DX11. Mam nadzieję, że ten Dx11 do dwójki da popalić komputerom ale nie aż tak, ważne żebym grał na max

Link to post
Share on other sites

Nie ma takiej opcji. Zamiast DirectX 11 dostaniemy grę, która wspiera DirectX 11. Innymi słowy optymalizacja będzie leżeć i kwiczeć. Jak ktoś już wcześniej wspomniał. Zamiast "11" wolałbym tekstury znacznie, znacznie lepszej jakości niż w oryginale.

Link to post
Share on other sites

Nie ładnie, o nie ładnie tak manipulować cytatami. Z czystej ciekawości sprawdziłem daty/kolejność zacytowanych wypowiedzi, i co się okazuję. Że Mixtape w lutym tego roku na podstawie filmików promocyjnych ocenił, że szykuje się pewnego rodzaju rewolucja. W marcu po pierwszych recenzjach drastycznie zmienił zdanie (sugerując się czyjąś opinią). Dwa dniu później sam uruchomił grę, i przekonał się na własne oczy, że pierwsze negatywne recenzje nie do końca były słuszne. W kwietniu potwierdził swoją pozytywną opinię. Innymi słowy Mixtape (nie odmieniam) należą się przeprosiny, a mi pochwała za wyjaśnienie kwestii (oczko). Kwestią moderatora jest podjęcie decyzja, czy za manipulowanie wypowiedziami użytkowników nie należy się kilkudniowy ban.

 

13 Lut 2011. Jednak stało się. Dwójka jednak jest ładniejsza od jedynki. Można tu mówić o pierwszej grze, która pokonała jedynkę względem grafiki.

23 Mar 2011. Tak to jest jak gry na PC robi się pod konsole. I potem wychodzą takie bezmyślne strzelanki ze wspomaganiem celowania i kiepską grafiką

25 Mar 2011. Dzisiaj pierwszy raz odpaliłem. Grafika po prostu miażdży. Opad szczęki gwarantowany. Grafika jest po prostu przzzeeeedcuuudna.

11 Kwi 2011. Niech żyje Crysis, który do tej pory jest najładniejszą grą w historii elektronicznej rozgrywki

Heh dzięki :( Swoją drogą ciągle myślę, która część jest ładniejsza. Może takiego skoku jakiegoś super nie ma ale graficznie jest nieco lepiej od jedynki pomimo ograniczeń przez konsole. Po zdmodowaniu pliku config.exe graficznie miażdży sutasy. Póki co czekamy na DirectX 11 :)

 

EDIT: Wulfen dałeś ciała z tym porównaniem bo to w DX9 jest a różnica (moim zdaniem) jest spora. A jak się mody zainstaluje to nawet Crysis 2 się chowa :)

Link to post
Share on other sites

Jak chcą to potrafią zrobić wydajny dx 11:). Jak było z Dragon Age 2? Wyszedł produkt, gdzie na dx 11 , najmocniejsze karty nie dawały rade tak jak mój gtx 580. A po patchu 1.2 i sterach beta 270, gierka mi zasówa na maxa w FULL Dx11 powyżej 60 fps:) TAkże może być wydajnie:).

 

A poza tym, to chyba przez te sterowniki dodali oni chyba multithreading jakoś do dx11.

Link to post
Share on other sites

Tia, jakoś po Crysisie 1 Crytek nie zbankrutował, a wręcz przeciwnie - rozwinął się. Czemu więc mieliby zarzucać tworzenie gier? Wiadomo, multiplatformowość = większe zyski, ale bez przesady.

 

A co do pamięci next-genów... Wg mnie to jednak głównie wynika z lenistwa developerów :D Takie Shenmue miało ogromny wręcz, otwarty świat, a wyszło na stareńkiego Dreamcasta. Z punktu widzenia pecetowców oczywiście byłoby najlepiej, żeby konsole były jak najmocniejsze i nie spowalniały postępu tak bardzo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...