Skocz do zawartości

[MULTI] Crysis - seria


Recommended Posts

@henus7
Nie mam pojęcia na jakich ustawieniach grasz więc nie bedę po Tobie jechał za gadanie dziwnych rzeczy. Mam naprawde mocny sprzęt i ta gra potrafi go zajechać w ułamku sekundy, nie intreresuje mnie to czy ma złą optymalizacje. Poprostu w FHD i Ultra detalach zdarzają się spadki do 25 KL/s i to widać i czuć. Koniec tematu... ;)

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Dałem ci zdjęcie z ustawien tweakera ustaw identyczne i będzie ta gierka smigać.

U mnie w podziemiach mam 85fps wątpię czy ktoś tu w ogóle dobił choć na 1sec do 85 klatek.

Ty masz kiepski sprzęt ale 50 powinno być.

Dajesz takie ustawienia jak ja do tego w sterowniku synchronizacja pionowa na adaptacyjny i bedzie ok.

Na jaki procesor chcesz zmienić musiał byś zmieniaćPrzynajmniej na I5 2500K tak ta gra je procesor bez zmian w kodzie gry.

 

 

Te ustawienia nie wiele dały , zaledwie + 5 fps 

Link to post
Share on other sites

Poczekajmy na patcha od Crytek'a. Tymczasem proponuje pobawić się tym :

No to tak :

1.Robisz kopię zapasową plików autoexec i systemcfg z folderu z grą. Następnie pobierasz i wypakowujesz http://secure.mycrys...5a6a04c2a314339

2.Wrzucasz do Origin/C3

3.Otwierasz i ustawiasz jak chcesz :D Tutaj mój config

    Spoiler

    

http://img341.imageshack.us/img341/8128/aaaconfig.jpghttp://img832.imageshack.us/img832/2690/aaaconfig2.jpg

4. Klikasz Apply Settings i podajesz ściężkę gdzie podana jest gra (Origin/C3), zapisujesz

5.Grasz :D

 

Trawa i tak faluje.

Na tych ustawieniach,jak wbijam w opcje grafiki to mam wszytsko na Wysokie, AF x4, SMAA x1, 1920x1080, rozmycie- No, refleksy-Yes

 

Nie zawsze działa v-sync :/

Na i5 2500k stocku i HD7870 też stocku:

2013-03-04 21:58:23 - Crysis3

Frames: 7315 - Time: 168200ms - Avg: 43.490 - Min: 32 - Max: 73

 

2013-03-04 22:01:15 - Crysis3

Frames: 6539 - Time: 128342ms - Avg: 50.950 - Min: 29 - Max: 75

 

2013-03-04 22:12:44 - Crysis3

Frames: 3764 - Time: 80076ms - Avg: 47.005 - Min: 38 - Max: 56

 

2013-03-04 22:14:06 - Crysis3

Frames: 18109 - Time: 349629ms - Avg: 51.795 - Min: 37 - Max: 122

 

2013-03-04 22:19:58 - Crysis3

Frames: 8602 - Time: 154690ms - Avg: 55.608 - Min: 30 - Max: 96

 

2013-03-04 22:36:52 - Crysis3

Frames: 3359 - Time: 71589ms - Avg: 46.921 - Min: 29 - Max: 74 (rozwalenie generatora a potem tamy... myslalem ze jak bedzie zalewac doline to spadek bedzie do 20 FPS, a jednak było min. 29 i nic nie cieło i nie warpiło)

 

Tak poza tym to normalne że przez wiekszośc gry mam stałe 30 FPS?

Tak ogólnie to zauważyłem że fraps pkazuje w 70% gry 30 fps (praktycznie nie spada nawet przy akcjach w których podziewałbym się że powinno) tak czy inaczej a gra chodzi płynnie...

 

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

@henus7

Nie mam pojęcia na jakich ustawieniach grasz więc nie bedę po Tobie jechał za gadanie dziwnych rzeczy. Mam naprawde mocny sprzęt i ta gra potrafi go zajechać w ułamku sekundy, nie intreresuje mnie to czy ma złą optymalizacje. Poprostu w FHD i Ultra detalach zdarzają się spadki do 25 KL/s i to widać i czuć. Koniec tematu... ;)

A kto tu mówi o Ultra detalach ? 1680x1050 + All High włącznie z teksturami + Woda V.High - Motion Blur Amount - low - Vsync Off. SMAAx2. Log zamieszczony włącznie z filmikiem.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jesteście po*****i. Co do crysisa 3. Obadałem temat dokładnie dziś z wieczora jak to mam w zwyczaju. Na kartach nv działa to tak:

 

- PIERWSZA główna sprawa to taka, że należy włączyć opcję fullscreen window w tweaku bo inaczej vsync działa w trybie 30/60 co byśmy nie zrobili.

 

- DRUGA główna sprawa, jeżeli bawiliśmy się tweakiem przed wejściem do gry i dajemy apply na ustawienia to w grze ZAWSZE spotkamy się po wejściu z Vsync wyłączonym, ZMIANA czy z on na off czy odwrotnie powoduje WŁĄCZENIE synca (po*****e ale tak jest). - i to jest najpoprawniejsza opcja odpalania tej gry.

 

- TRZECIA sprawa to taka, że Adaptiv Vsync NIE DZIAŁA wcale, działa jedyne ten drugi i mamy wtedy 30fps.

 

- CZWARTA sprawa. NIE MA RÓŻNICY w ilości fps między Vsync wł. a wył. na kartach NV.

 

- PIĄTA ostatnia sprawa; NIC NIE MULI. Tempo gry jest identyczne w obu przypadkach pracy Vsync. Niby jak skoro dostaję tą samą ilość fps w obu trybach ?



W Crysisa 3 należy grać z Vsync włączonym. Szczególnie w późniejszych, ciemniejszych partiach gry, tearing zabija wzrok.

Link to post
Share on other sites

No własnie zauważyłem że przez większosć gry mam 30FPS, dopiero gdy popatrzy sie na mniej obciążajace "miejsce" np. w ziemie to po chwili FPS wzrasta do  60 lub ok.60 jesli grafa nie potrafi tyle wygenerowac klatek.

Co do  tweak'a  to chodzi o Crysis 3 CVar Configurator i tam ustawienie "Fullscreen Window Mode"?

 

Zauważyłem że na vsync 30fps postac tak jakby "kuleje" podczas normalnego chodu... no chyba że ja mam takie glupie odczucie?

 

Jesli grafa nie ogarnia stałych 60 FPS to lepiej miec vsync na 30 fps i problem z głowy (brak warpów, freezów i innych scin)?

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Na moje oko przy 30 fps na Adaptiv kiepsko się gra. Bez tego mam te 40+ i obraz jest w miarę płynny. Gra mi się podoba. Przejdę ją na pewno drugi raz po zakupie dodatkowej karty.

 

 

to chodzi o Crysis 3 CVar Configurator i tam ustawienie "Fullscreen Window Mode"?

 

TAK.

Link to post
Share on other sites

Działa adaptive wyłączasz w grze v-synca a w globalnym sterowniku wymuszasz adaptive wczoraj przestał mi działąć to dałem wyłącz i zaraz dałem włącz i już działa.

A jednak 2 plansza w grze to jest optymalizacyjna tragedia nawet z tweakiem potrafi spaść do 30 fps jak te wiekie działa tłuką, druga rzecz w tej planszy 80 fps jest chyba nie wykonalne bo średni fps to 50, najlepiej działa ostania finałowa plansza tam ciągle lata po 80 fps. Gra jest jakaś nie dorobiona.



Nie jest płynny w tweakerze moge dać nawet 16 fps bo ma locka dawałem na 30, dawałem na 40 i na 50 i dopiero 60 jest płynne ale z 60 jak spada to to mocno czuć jak spada z 50 to nie czuć bo i tak kiepsko chodzi o 30 nic nie napise bo to jeden wielki lag.



Płynnie to miałem w ostaniej planszy jak miałem 100 fps i spadało do 85 to to byla jak lekka przycinka ale jak z 80 spada na 30 to jest tragedia bez dwóch zdań gra nie dorobiona i już jej nic nie uratuje.

Link to post
Share on other sites

Nie spada poniżej 30 bo spada do 30 i to nie jest płynnie.



2 plansza jak komuś nie spadnie do 30 tylko minimalny bedzie miał 60 to chyle czoła ale to trzeba mieć czołg nie komputer a nie takie graty jak ma tu większośc urzytkowników włącznie ze mną a ci co maja słabsze no sory poczekajcie kilka lat kupicie nowy to pogracie.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

bo ja mam odświerzanie 85hz.

 

I masz nawet 100 fps ? :] Przez Ciebie sprawdziłem to ponownie przed chwilą kilka razy. Adaptive Vsync NIE DZIAŁA nigdy. Jestem o tym na 100% przekonany. Więc nie pisz herezji.

Link to post
Share on other sites

Cicho dyskutować o Crysisie a nie :P

 

Jak dla mnie C1/Warhead wymiata

+ otwarty świat

+ lepsza kontrola nad suitem ale mogla by byc lepsza

+ dobry tryb armor a nie jak w C2 czy C3 idę i sie nie przejmuję. 

+ lepsze efekty graficzne suita w trybach

 

Co do C3

+ grafika

 

i w sumie tyle brak otwartego świata czułem się jak w klatce, i overpowered suit. 

Link to post
Share on other sites

Przeszedłem grę na ustawieniach: rozdzielczość 1440x900 SMAAx2 textury bardzo wysokie, oświetlenie ON. Ustawienia wysokie, cienie na min, cieniowanie średnie. FPS trzymał od 40 do 60 z limitem 60fps, tylko czasem zacięło na 1 sec. aby wczytać teren, Gra wyglądała pięknie, szczególnie misja na moście i latając helikopterem stałe 60fps i piękna grafika. Gra sama w sobie średnia i za krótka, nadrabia grafiką.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...