Skocz do zawartości

Recommended Posts

No z tym jak marzenie to poleciałeś troszkę, bo przy takiej rozdzielczości i ustawieniach nie masz nawet 60fps-ów, tylko sporo niżej. No ale co kto lubi :) ...

No i oczywiście gratuluję zakupu, bo karta wiadomo jest kosą.

Edytowane przez barpiw
Link to post
Share on other sites

No z tym jak marzenie to poleciałeś troszkę, bo przy takiej rozdzielczości i ustawieniach nie masz nawet 60fps-ów, tylko sporo niżej. No ale co kto lubi :) ...

No i oczywiście gratuluję zakupu, bo karta wiadomo jest kosą.

 

Haha lubie ludzi którzy nie mają pojęcia ale piszą :) Zdajesz sobie sprawę że 3440*1440 to nie 4k i karta pokroju 1080ti to wciąga taką rozdzielczość niemal jak 2k ?  :D

 

 <- koleżka z filmika ma rzecz jasna mocniejszy procesor ale tak na oko nie widzę różnicy z tym co ja mam na ekranie :)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, jak powinny zachowywać się cewki w GTX 1080Ti? Jak włączam grę, bez V-sync to słyszę jak przystawię głowę do komputera, że cewki dają o sobie znać. Czy to normalne? Może zasilacz jest mocniej obciążony i to on piszczy? Na GTX780Ti tak nie było.

 

Poniżej link do podobnego zjawiska występującego u kogoś innego:

Edytowane przez SeVV88
Link to post
Share on other sites

Panowie, jak powinny zachowywać się cewki w GTX 1080Ti? Jak włączam grę, bez V-sync to słyszę jak przystawię głowę do komputera, że cewki dają o sobie znać. Czy to normalne? Może zasilacz jest mocniej obciążony i to on piszczy? 

 

U mnie totalna cisza pod obciążeniem (podczas wczorajszych "smarków") - karty w ogóle nie słychać. Jak wyłączę 5 wentyli które mam w obudowie to nie słychać dosłownie nic - tylko one wydaja jakiś dźwięk. Natomiast na tym filmiku to niezły hałas :P 

 

Wcześniej miałem 1070 od gigabyte'a w wersji extreme (konstrukcja bardzo podoba do aorus) i również była cicha. Dziwna sprawa - może trefny egzemplarz albo kręciłeś za mocno ? Ja swojej nie podkręcałem. 

Link to post
Share on other sites
Jak włączam grę, bez V-sync to słyszę jak przystawię głowę do komputera, że cewki dają o sobie znać. Czy to normalne?

 Zależy od karty, niestety jak działa bez v-sync, czyli ciągle na MAX obciążenia, to niektóre sekcje potrafią hałasować. Jednym sposobem jest zmiana częstotliwości rdzenia na niższą ograniczając pobór prądu ( ale kto to robi ). Zasilacz też ma znaczenie. 

Na stock-u zwykle nie ma problemów ( choć są wyjątki ), zwykle dopiero po OC hałasują, no chyba że puścisz furmarka. 

Co do samej karty, to aorus ma dość specyficzną sekcję zasilania, tam są tylko 3 "poczworzone" fazy na 150KHz, więc regulacja jest dość "upośledzona" co może sprzyjać hałasowi, bo fazy są sterowane po 4, tak jak prąd przez nie płynący. A że to prąd o odpowiedniej częstotliwości powoduje hałas, to 4 fazy sterowane jednym "kontrolerem", nie są zbyt fajnym pomysłem.

Przy OC nie ma to znaczenia, bo sekcja jest mocna, ale jej regulacja pozostawia wiele do życzenia. 

Link to post
Share on other sites

Panowie, nie podkręcałem jeszcze karty w ogóle. Jedynie w UEFI załadowałem preset dla procka z 3,4 na 4,0 Ghz i wydaje mi się, że jak był procek podkręcony to hałas był większy. Czytałem, że sporo ludzi ma takie symptomy. Czy uważacie, że powinienem oddawać na gwarancję (lub zwrot)? Jest ponoć ryzyko, że kolejny egzemplarz będzie jeszcze głośniejszy. Jakieś testy może konkretne przeprowadzić?

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że przycichły już po godzinie, jeśli będa na tyle cichce, że nie będę ich słyszał grając to chyba to oleję. W 4K nie mam jak sprawdzić bo mam matryce 1920x1080 (TV) i 1920x1200 (monitor). Ale sprawdzę jeszcze tego DSR. Wczoraj włączyłem DSR z poziomu sterownika nvidia ale zaznaczyłem tylko 4.0x (native resolution)i nie wpłynęło to mocno na osiągi. Chyba trzeba zaznaczyć wszystkie dostępne opcje od 1.0x do 4.0x?

Link to post
Share on other sites

 W porównaniu do poprzednich Strixów testy wykazały że kulturę pracy poprawili :D pewnie dlatego że mieli już dość recenzentów i klientów (nie licząc redaktorów portalu benchmark, bo oni zawsze piszą że "ASUS jest najlepsze" xd)

 

w końcu poszli po rozum do głowy i obniżyli RPM wentylatorów, obecnie kultura pracy tego Strixa 1080Ti jest przyzwoita, nie jest idealna, wszystko to przy zachowaniu dobrych temperatur jak na wysokie TDP 1080Ti.

 

osobiście wybrał bym EVGA GTX1080Ti FTW3, z uwagi na 2-slotową konstrukcje (mam dużo kart pci_e) też przyzwoitą kulturą pracy i oczywiście pewną gwarancję EVGA. 

Dokładnie, teraz Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti się poprawił i jest ok. Nie ma co narzekać na siłę, jak niektórzy :P

Link to post
Share on other sites

Napisałem do lokalnego i spuścili mi cenę do morelowej. Wydaje mi się, że cena już nie spadnie przez najbliższy miesiąc bardziej niż 100 zł a ja i tak mam 3 dni na zakup

https://www.pcprojekt.pl/karty-graficzne/1611-gigabyte-geforce-gtx-1080-ti-aorus-11gb-gddr5x-hdmi-352-bit.html?search_query=Gtx+1080&results=10

Link to post
Share on other sites

Cios poniżej pasa z tym linkiem :D No ale już za późno, muszę przestać śledzić ceny GPU przez najbliższe 2 lata :) Cewki już się uspokoiły i przy zamkniętej obudowie w ogóle ich nie słyszę. Polecicie jakieś wymagające tytuły, które mogę trochę pomęczyć? 

Link to post
Share on other sites

Kupujesz kartę za ponad 3tys zł i nie wiesz w co grać? 

Czysty debilizm! 

Kolego, nie prosiłem Cię o komentarz. Mam swoich 6 tytułów, które mam do ukończenia i już dobrze wiem, po co tę kartę kupiłem. Nie znaczy to chyba, że nie mogę zapytać w co grają inni i przy jakich grach zauważyli ponadprzeciętną oprawę graficzną. Debilizmem jest ocena innych i taka forma komentarza. 

Link to post
Share on other sites

Ten sklep pc project to jakiś srogi "krzak" - nie zakupiłbym nic z takiego, chyba że pendrive za 50 zł :P

 

@SeVV88

 

Moja 1080ti nudzi się przy Wiedźminie 3 w 3440*1440 (wszystko na "ultra") - temp. nie przekracza 55C :P Myślę że poniżej 4k to nie znajdzie się nic co by sprawiło jej problem (chyba że jakiś niedopracowany crap z zawyżonymi wymaganiami vel. kiepski port z konsol czy coś podobnego). 

Link to post
Share on other sites

Ten sklep pc project to jakiś srogi "krzak" - nie zakupiłbym nic z takiego, chyba że pendrive za 50 zł :P

 

@SeVV88

 

Moja 1080ti nudzi się przy Wiedźminie 3 w 3440*1440 (wszystko na "ultra") - temp. nie przekracza 55C :P Myślę że poniżej 4k to nie znajdzie się nic co by sprawiło jej problem (chyba że jakiś niedopracowany crap z zawyżonymi wymaganiami vel. kiepski port z konsol czy coś podobnego). 

Chyba Carmageddon nowy jest takim crapem, przy testach na najlepszej (tamtego czasu) karcie, chyba 1080 przy 1080p łapał dropy poniżej 30 fps. 

Temperatura w wieśku nie przekracza Ci 55st? To nieźle. U mnie raczej na poziomie 60 stopni. 

Masz monitor/tv z matrycą 3440*1440 czy używasz DSR?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...