Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Vega


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

To wrzuć Panie jeszcze skrina z Wattmana, niech moje oczy nacieszą się ile musisz naddać żeby 1720 pykło... Jakie temperatury Hotspot zgłasza przy takim konfigu w FireStrike?

Link to post
Share on other sites

Oczywiście jest minus całej sytuacji. Hot spot przy +50% power limit bije w kosmos do 105st. C. Gdzie rdzeń nawet pasty nie wygrzewa.

Jednak mam pewien plan modyfikacji morpheusa. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Chcesz jakoś inaczej, ale mocniej jednocześnie dokręcić Morfeusza? Ja na płynnym metalu i wkreceniu na chama krzyża do oporu (mniej niż ćwierć obrotu więcej i chyba bym gwint zerwał) zbiłem temperatury na Hotspot do poziomu +5C względem reszty rdzenia, ale nie wiem czy drugi raz bym się odważył tak dokręcać...

Link to post
Share on other sites

Chcesz jakoś inaczej, ale mocniej jednocześnie dokręcić Morfeusza? Ja na płynnym metalu i wkreceniu na chama krzyża do oporu (mniej niż ćwierć obrotu więcej i chyba bym gwint zerwał) zbiłem temperatury na Hotspot do poziomu +5C względem reszty rdzenia, ale nie wiem czy drugi raz bym się odważył tak dokręcać...

 

Lepiej nie, można ukruszyć rdzeń. A różnice raczej (realnie patrząc na to) są bardzo marginalne, powiedziałbym że w zakresie błędu pomiarowego. Takie mikro-dokręcenie przy ciekłym metali już na niewiele się zda. Plus ryzyko wycieku po dociśnięciu (pomijając zabezpieczenie taśma, ciągle można mieć pecha).

 

Wydajność uber, ale na pewno macie ciekawy pobór prądu. Macie może coś do pomiaru? Zmierzyć TDP platformy na stock'u oraz po max OC. 

Link to post
Share on other sites

Przy niższym napięciu np (-0,120) karta robi wyższy boost (1700mhz) i GPU Z pokazuje około 250W. Przy wyższym 220W ale juz nie boostuje wysoko(1630-80).

Karcer na MHz rdzenia do 1650 i napieciu (-0,100)powoduje że hot spot nie przekracza 90st C.

 

Najlepsze na koniec.

W 3dmark różnica pomiędzy 7700pkt a 8200 to zaledwie 2-3fps w teście więcej.

Różnica w temperaturze już dosyć potężna.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Z recenzji 5700(purepc) jasno wynikało że przy wyższych rozdzielczościach 2060 6gb ma problemy z powodu za małej ilości pamięci.

 

Tylko czemu cena vegi poszła do góry ? Pewnie oczekiwano wydajności navi na poziomie VII.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Obiecałem jakiś czas temu, że zaprezentuję efekt doprowadzenia Vegi 56 od Gigabyte do stanu używalności tj. aby w wyniku przegrzania nie znikał obraz, a wentylatory nie wchodziły na 100% swych możliwości.

 

Co jest potrzebne do tego przedsięwzięcia:

1. Dwa radiatory od chłodzenia Wraith Stealth (do kupienia po 7 złotych za sztukę w pewnym sklepie, którego nazwa zaczyna się od x)

2. (opcjonalnie) miedziane płytki, inne radiatory np. od dysku M.2 jeżeli akurat nie korzystacie.

3. Trochę pasty termoprzewodzącej

 

Koszt zabiegu: 30 zł nie licząc kosztów przesyłki.

 

Radiatory lądują na przeciwległych krańcach karty, na środku wspomniany wcześniej radiator od M.2 i miedź. Tak przygotowana Vega jest gotowa do pracy w każdych warunkach. Osoby o zdolnościach manualnych i/lub doświadczeniu przy rozbieraniu kart mogą tę kartę rozkręcić i nałożyć nową pastę oraz położyć dobrej jakości termopady (przy pomocy szczelinometru).

 

 

c5e3uMW.jpg

 

Link to post
Share on other sites
  • Igoruss promował, odpiął, przestał promować i podpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...