Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Vega


Recommended Posts

Sprawdź temperatury i power limit, bo to one głównie blokowały Boost na Vedze. No i zarówno przy Asusie jak i referencie bardzo wskazane jest UV.
Wiem jak obchodzić się z vegami. Mam jedną sapphire pulse vega 56@64 Tak jak pisałem i robi 26xxx w firestrike i 8xxx w timespy. W asusie jestem właśnie po zmianie termopada na 3mm. Temperatury na vramie spadły mega, hotspot też mam ogarnięty. Na innym biosie v64 udało mi się ją ustabilizować na 1652@1095 pamięci 1090 ale mimo że mam na rdzeniu 1652 to w benchmarkach średnia wychodzi 1570, gdzie w sapphire pulse średnia ma ok 1640 d37e8934d9459a29968c41f1f0e6664d.jpg

Tu jeszcze z testu extreme żeby była mocniej obciazona.Temperatury jej na pewno nie przeszkadzająPower limit +505333cceb5c16f156a4646492f5b1f0d7.jpg

No i superposition extreme. Ten benchamark dobrze trzepie kartami i jak widać dramatu nie ma. Sapphire pulse vega 56@64 5000 z groszem punktów 182e522c5f9a82b944b015c59479ad8b.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Potrafi i 550-600W pociągnąć jak pobawisz się z tzw. SoftPowerTableEditor w rejestrze. Wydajność wtedy jest zbliżona do 2070 ale wiadomo, że karta dostaje po du**e i bez wodowania możesz zapomnieć o tym. Nie mniej jednak do okazjonalnego używania w niektóre gry, które nie dają rady utrzymać przyjemnego do grania fps w 1440p pokusił bym się o takie rozwiązanie ale to dopiero za jakiś czas jak zwoduje system, a karta ta będzie na rynku wtórnym warta 400-500PLN. Wtedy warte ryzyka to będzie dla mnie.

 

Co do karty to po problemach jakie miałem, które opisane są max 2-3 strony wstecz to na zimę będę po raz kolejny bawić się z Morfeuszem i łączył je z backplate i oryginalnym, referencyjnym chłodzeniem. Zasada co do kart Vega jest jedna. Pasty termoprzewodzącej ma być sporo na rdzeniu. Co najmniej trzy razy warstwa taka jaką zwykle smaruje się rdzenie czy to CPU czy GPU! Raz na próbę zamontowałem termopad Gelid GP-Extreme Thermal Pad 1mm 12W/mK ale karta i tak throttlowała przez hotspot. Dopiero jak napaćkałem pasty to widziałem efekty.

Edytowane przez bl00keRs
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam to co pisze kolega wyżej. Trzeba nawalić pasty jak głupiej przy vedze. A i to czasem nie daje gwarancji dobrych temepratur. Zdarzyło mi się nawalić pasty w moim odczuciu idealnie jak poprzednim razem a wszystko popsuł nieodpowiedni docisk radiatora do rdzenia. Pasta poprostu rozeszła się na boki i po ściągnięciu chłodzenia na rdzeniu i hbm praktycznie jej nie było. Ja finalnie poległem z v56@v64 asus strix.Zostawiłem go na 1100mV@1632 Mhz i 1050 na pamięciach. Wszystko wyżej od 1640 to crash. To samo z niższym napięciem. Co bym nie robił boostuje mi maksymalnie w okolice 1580 Mhzhttps://www.3dmark.com/compare/spy/12734684/spy/13588153/spy/13507591#Ostatnia pozycja to asus strix. Środkowa moja druga karta sapphire pulse z biosem v64 od xfx i pierwsza to sapphire nitro + rx 5700 xt którego coś tam na szybko liznąłem.Rx 5700 xt był sprawdzany jeszcze jak miałem ryzena 5 2600 aktualnie siedzi ryzen 5 3500x

Tu jeszcze ciekawostka jak jedna karta drugiej nierówna.

Mój nowy zakup, kolejna Sapphire Vega 56 pulse z biosem od xfx 64. 

Fajna sztuka za nieduże pieniądze o dziwo mega trzyma temperatury na vramie jak i na hotspocie. Podobnie jak moja, która przeszła zabieg wymiany termopanów i pasty.

Bez problemu przyjęła moje ustawiane, które mam w tej drugiej na codzień. Jak oglądałem benchmarki, to wydawało mi się, że idą identycznie. Tu moje zdziwienie, bo nowa karta wychodzi trochę słabiej.

 

https://www.3dmark.com/compare/fs/23411832/fs/23408092

 

https://www.3dmark.com/compare/spy/13706990/spy/13703847

Edytowane przez aerolsol
Link to post
Share on other sites

To są testy z wczoraj na jednej i drugiej karcie z tymi samymi sterownikami. Także to chyba nie to. Jedyna różnica, to wgrany bios od xfx na jednej karcie jest wgrany na inną kość jak w drugiej. W sensie w jednej przełącznik jest w lewo a w drugiej w prawo. Czyli na jednej wgrany na biosie power a w drugiej na silent ale to raczej nie powinno mieć znaczenia. Taka ciekawostka, że mimo, że identyczne karty z tymi samymi ustawieniami a mimo wszystko mogą chodzić inaczej.

 

Tutaj temperatury po timespy zwykłym 

 

https://ibb.co/vY5Vh05

 

Tutaj po timespy extreme

 

https://ibb.co/f8YBw2F

Edytowane przez aerolsol
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Referent V56 jest najbardziej "tuningowalny" (Bios-mod, UV, oc) ale ma najtragiczniejsze chłodzenie - kosztuje jednak najmniej.

 

Sapphire Nitro+ V64 jest najmocniejsza ze wszystkich z AC i ma rewelacyjne chłodzenie.

 

U mnie zarówno referent V56, jak i Nitro V64 było na kościach Sammiego.

No ok, ale 56 czy 64? Która ma większy potencjał? Bo widzę że 56 idzie zmodować na 64, ale 64 może też może wyprzedzić jakoś, nie wiem.

V64 jest szybsza o 5-7% od V56 @V64bios. Przy czym niereferenty Asusa i Gigabyte omijać szerokim łukiem, PowerColor w pl raczej niedostępny.

 

Najlepszą kulturę pracy i możliwości oc mają Nitro.

Link to post
Share on other sites

Co kupić, Vegę 56 czy 64? Która jest lepsza, jeśli np. planuję nie wiem, jakieś uv, mody, coś co zwykły user może zrobić?

Tutaj fajnie 56 wyszła na poziomie 1080ti, a 64 byłaby jeszcze lepsza? Nigdy nie miałem Vegi więc korci mnie.

Hola czekaj Pan, a jakie masz oferty na te karty? Ich performance per watt to tragedia, GCN poszło w odstawke albo zaraz przejdzie u amd. Jeżeli nie masz jakiejś super okazji tj 500zl za v56 to łapy precz.
Link to post
Share on other sites
  • Igoruss promował, odpiął, przestał promować i podpiął ten temat
  • 8 miesięcy temu...

Koledzy i koleżanki kto wie gdzie szukać opcji zmiany rozdzielczości i częstotliwości odświeżania ekranu w "AMD Radeon Software"?
Mam procesor R3 3200G i za nic w świecie nie mogę znaleźć tej opcji w ustawieniach. Rozdziałkę mogę zmienić tylko w ustawieniach Windows.

Link to post
Share on other sites

Ja mam R5 4500u i mam to w Wattmanie. Zaraz zresztą zobaczę, bo akurat żona dłubie na lapku coś. 

Edit: Radeon Software / Ustawienia / Ekran i po prawej masz "rozdzielczości niestandardowe" - i nic nie stoi na przeszkodzie utworzyć sobie bardziej standardową rozdzielczość. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
21 godzin temu, Rebelmind napisał:

 

Od dawna nie zerkam na tego typu portale także nie tracę czasu na analizy tego. Niech tam sobie robią jak robią :) Pozytywnej soboty.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...