Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Vega


Recommended Posts

@kOzik Vega 64 zawiodła (nawet wyżyłowana wersja LC), dlatego faktycznie sobie ją daruj, nawet dla freesync'a.

 

@HAKELBERY 56tka będzie pewnie za 2200/2300 niereferent (przynajmniej na premierę). Stawiam na zero w kwestii

Wydajność/opłacalność.

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

Coś mi się wydaje, że vega jak i volta to będą nic nie wnoszące generację, których nie warto kupować...

Miałem pozbyć się swojej 390x ale chyba jednak się wstrzymam...przecież i tak wszystko praktycznie na max detalach w FHD śmiga...

 

Volta to bedzie killer wydajosci a nie ze nie warto ..........

Zupełnie nowa architektura + 50/60% IPC i pewnie z poczatku tylko na tytanach wiec po 7k +

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coś mi się wydaje, że vega jak i volta to będą nic nie wnoszące generację, których nie warto kupować...

 

Co jak co, ale podwójnie odgrzany kotlet o nazwie Vega, będzie rozniesiony przez Voltę. Zapomniałeś jaki był przeskok między gtx'em 970 a 1070? Nvidia przez parę miesięcy siedziała sobie cicho, śmiejąc się z januszowego marketingu AMD, czyli slajdy i ZERO konkretów. I na koniec gó**o opakowane w szczotkowane aluminium Ja doceniam AMD, że coś tam dłubią i mają monopol na konsolki, ale nic poza tym. Jak Volta wypręży muskuły, to nie będzie co zbierać. Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

Mi chodziło o czystą wydajność, która jest ~40% większa. Jeśli Volta przyniesie do tego nową architekturę, to będzie deklasacja (dla portfela też). Chyba właśnie % wydajności nas najbardziej interesuje i jara a nie np ilość tranzystorów, nieprawdaż? :)

To może tak porównajmy to przedziałami cenowymi ? czyli 1060 -> 970 1070->980 etc. bo jeżeli nagle porównamy kartę która na starcie kosztowała ~500pln do karty która ma taki sam numerek ale kosztuje 1000pln to wiesz.

Link to post
Share on other sites
  • Igoruss promował, odpiął, przestał promować i podpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...