Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Vega


Recommended Posts

Jak przed każdą premierą czegoś większego każdy dorabia sobie własne teorie.

 

Ale o co Ci chodzi? Myślisz że Volta będzie nie wypałem :roll: ? Przecież Nvidia nie cofnie się w rozwoju. Zapowiada się póki co, że mocniejsza Vega 64 będzie słabsza niż 1080Ti.

Link to post
Share on other sites

 

Mały przeciek z TweakTown

 

VEGA 56   vs.  GTX 1070

 

Battlefield 1:  95,4 fps  vs.  72,2 fps

Civilization 6:  85,1 fps  vs.  72,2 fps

DOOM:  101,2 fps  vs.  84,6 fps

CoD:IW:  99,9 fps  vs.  92,1 fps

Rozdziałka jak patrzę na FPS GTXa była 4K

Ten przeciek to nie przeciek tylko autor tego posta  dostał informacje od "kogoś" właśnie z takimi wynikami. Co najlepsze autor posta domniema, że platforma na której testowane były karty wyposażona była w i7 7700k.

Rozdziałka to 1440p.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Konstrukcje niereferencyjne będą odróżniać się tylko naklejkami czy producenci mają swobodę działania?

 

Chodzi Ci o referenty? Jeśli tak, to będzie tylko zmiana naklejek na turbinach:

 

https://videocardz.com/newz/msi-radeon-rx-vega-64-pictured

 

https://videocardz.com/newz/gigabyte-radeon-rx-64-series-pictured

Link to post
Share on other sites

To w końcu wiadomo coś o tych kartach VEGA ?

Bo na tą chwilę nigdzie nie mogę znaleźć ani cen ani wydajności... W ogóle czerwoni pokazali już te karty ?

 

Ostatnie 2 miesiące byłem zupełnie poza tematem i liczyłem, że coś się ruszyło. Z tego co widzę to nic ?

Link to post
Share on other sites

Vega w sklepach będzie od połowy sierpnia (referenty). Testy pewnie parę dni wcześniej.


No i są wreszcie oficjalne wyniki legendarnej Vegi w 3DMarku. Może i smark nie jest 100% wyznacznikiem wydajności karty w grach, ale wyniki mówią sporo. Dla mnie mały zawód:

 

https://videocardz.com/71771/final-radeon-rx-vega-64-3dmark-performance

 

Jeszcze gorzej przedstawia się kwestia cen. O pierwotnych 499 USD za wersje 64 możemy pomarzyć :(

 

https://videocardz.com/71776/amd-is-trying-to-sell-radeon-rx-vega-64-at-a-higher-price

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

Czemu mały zawód ?

 

Karta jest słabsza tylko od 1080 TI jeśli dobrze odczytuję wyniki ?

Cena w okolicach 2400 PLN to chyba nie tak źle ?

 

W smarku Vega 64 jest DUŻO słabsza od 1080ti i równa wydajnością z wycenianym na 2200 zł gtx'em 1080.

Zresztą cena Vegi przynajmniej na premierę, będzie na poziomie 2600 zł (600 euro) + januszowe od sklepów.

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

W smarku Vega 64 jest DUŻO słabsza od 1080ti i równa wydajnością z wycenianym na 2200 zł gtx'em 1080.

Zresztą cena Vegi przynajmniej na premierę, będzie na poziomie 2600 zł (600 euro) + januszowe od sklepów.

 

Czy twoim zdaniem warto wymienić 1070 na Vega 64 jeśli ma się monitor 4K z Freesync ?

 

Serio pytam bo generalnie nie jestem zbyt doświadczony. Dwa lata temu przesiadłem się z konsol :)

Nie wiedziałem co to gsync i freesync i kupilem monitor z freesync i gtx :D

Edytowane przez k0zik
Link to post
Share on other sites

Czy twoim zdaniem warto wymienić 1070 na Vega 64 jeśli ma się monitor 4K z Freesync ?

 

Serio pytam bo generalnie nie jestem zbyt doświadczony. Dwa lata temu przesiadłem się z konsol :)

Nie wiedziałem co to gsync i freesync i kupilem monitor z freesync i gtx :D

Zdarza się :D Monitory z freesync są trzy razy tańsze, bo AMD nie każe sobie dopłacać do rewolucyjnej wg mnie technologii. Płynność działania gry jest niesamowita. Gsync od freesync różni tylko mniejszy zakres fps, na korzyść zielonych. Podsumowując, zmieniaj kartę, póki jest jeszcze coś warta (premiera Vegi 56 za rogiem) i kupuj akcelerator od AMD. Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

Wrzucam plik z całym testem, udało się go ściągnąć przed blokiem:

 

https://megawrzuta.pl/download/a312774eea9364915426a72aca80a2a2.html

 

Masz rację, jednak dostępność będzie prawdopodobnie mizerna dla naszego kraju (sądząc po wcześniejszych i innych produktach).

 

Cena, jeżeli będzie konkurencyjna, to czemu nie (stawiałbym jednak na granicę ~2800 zł, 3000 zł w najlepszym wypadku).

Link to post
Share on other sites

Kurcze...mam zamiar w najbliższym czasie kupić jakieś porządne GPU do około 2,5k i do tego jakiś ok.30" monitor...czaiłem się na jakieś 1080/1080ti i do tego monitor bez g-sync albo vege + monitor z freesync, ale patrząc na ten test to raczej AMD znowu daje ciała :/

Link to post
Share on other sites
  • Igoruss promował, odpiął, przestał promować i podpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...